google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Rafting ekstremalny

Travel Channel

Wyciągaj wiosła i trzymaj mocno – rzeki z tej listy to naprawdę ostra jazda. Rafting może być świetną rozrywką dla całej rodziny, ale niektóre rzeki oferują więcej adrenaliny niż inne. Od pięknej rzeki Franklin w Tasmanii do grzmiącej rzeki Noce we Włoszech, nasza lista to gwarancja wspaniałej przygody.
 

Rafting ekstremalnyRafting

Massachusetts Office of Travel & Tourism

Rzeka Franklin, Tasmania

Czy warto dla niej lecieć przez pół świata? Oczywiście, że tak! Tasmania jest częścią Australii oddaloną około 150 mil od jej brzegów. Znana jest z tasmańskiego diabła (istnieje naprawdę).

Rzeka Franklin rozsławiła Tasmanię wśród miłośników przygód na łonie natury. Znana z urody rzeka płynie przez Park Narodowy Franklin-Gordon Wild Rivers. Podczas spływu na śmiałków czekają wodospady, piętrzące się fale i wspaniałe widoki.

Rzeka Kolorado, USA

225 mil rzeki Kolorado od Lees Ferry do Diamond Creek znane jest najbardziej z bystrego nurtu. Spływ to prawdziwa podróż przez geologiczną historię Ameryki; wioślarze mijają paleozoiczne ściany datowane na pół miliarda lat. Po drodze są 42 progi rzeczne, z których większość jest prawdziwym wyzwaniem. Podczas spływu można zobaczyć miejsca takie jak Lava Falls, wapienną komnatę Redwall Cavern, i największe progi w kanionie – Kryształ, Szafir, Turkus i Rubin – które gwarantują maksimum adrenaliny.

Rzeka Upper Gauley, USA

Miejscowi mówią, że rzeka New River w Wirginii Zachodnie jest humorzasta: czasami łagodna, czasami szalejąca, w zależności od pory roku. Jeśli udasz się do 105 milowej rzeki Gauley, która łączy się z New River, to znajdziesz jeden z najtrudniejszych spływów na wschodnim wybrzeżu Ameryki Północnej. Spływ rzeką Upper Gauley to najwyższy poziom raftingu, między progami nie ma nawet czasu odpocząć. Spadek, po spadku i potężne fale. Inaczej mówiąc: przygotuj się, na pewno zmokniesz!

Rio Futaleufú, Chile

Futaleufú w chilijskiej Patagonii znane jest z przygód na łonie natury a rafting jest jedną z największych atrakcji. Woda spływająca z lodowca w Andach jest tak czysta, że można ją pić prosto z rzeki.

Rzeka Futaleufú jest koloru szmaragdu a alpejska sceneria po prostu porywa. Jednak największą atrakcją jest sam spływ, gwarantujący najwyższy poziom raftingu. Epicka podróż przez jeden z najbardziej majestatycznych zakątków ziemi.

Rzeka Noce, Włochy

Rzeka Noce przepływa przez Dolinę Słońca w Dolomitach. Znana jest wśród miłośników raftingu z dzikiej, mimo idyllicznego otoczenia, natury. Szukający ekstremalnych przeżyć ściągają tu z całego świata. Rzeka zasilana jest wodami alpejskich lodowców a jej progi słyną z najwyższego poziomu trudności. Po całodziennej przygodzie z wielką przyjemnością zanurzysz usta w kieliszku dobrego wina.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1777/turystyka-aktywna-rafting-najlepsze-miejsca-na-swiecie/