google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Europa zimową porą…

Travel Channel

Zima to czas, wobec którego nikt nie pozostaje obojętny. Są ludzie, którzy nie wychylają nosa z domu, gdy tylko poczują pierwszy mróz. Inni z niecierpliwością czekają, aż spadnie śnieg, by poddać się wspinaczce i szaleństwu na stokach. Co prawda zima dopiero się rozpoczęła, ale śnieżne krainy już pękają w szwach…

 Europa zimową porą…Mont Blanc

Cristian Bortes

Mont Blanc

Jest jednym z największych europejskich centrów alpinizmu. Co roku zjeżdżają się tu turyści z całego świata, którzy próbują wdrapać się na ten „dach Europy”. Nie odstraszają ich silne wiatry, rozrzedzone powietrze i temperatury poniżej minus 20 stopni.

Widok z wysokości niemal 5 kilometrów jest oszałamiający - pozostawia wrażenie jakby wyżej nie było już nic. Szlak jest bardzo wymagający, dlatego nie wszystkim udaje się dotrzeć na wierzchołek. Na jeden ze szczytów – Aiguille du Midi można dostać się za pomocą kolejki liniowej. Wielu turystów decyduje się na wyprawę dookoła Mont Blanc –drogą o długości 215 kilometrów, zwiedzając po drodze okoliczne wioski, lasy i łąki. Mont Blanc jest młodą górą, która stale rośnie… Od pierwszego pomiaru, który wskazał na wysokość 4807 m n.p.m., urósł już ponad 3 metry.

Durmitor

 

Narciarze, którzy chcą uniknąć tłumu na stokach, powinni wybrać się do Czarnogóry. Niemal 70 proc. jej powierzchni zajmują Góry Dynarskie.

Jednym najwyższych pasm jest Durmitor - położony na wysokości 2522 m n.p.m. Śnieg leży tu przez prawie cały rok. Większość turystów wybierających się zimą do Czarnogóry zatrzymuje się w kurorcie Żabljak (1450 m n.p.m.).

Oprócz cudownych stoków, znajdują się tu wysokogórskie jeziora, z najpiękniejszym – Jeziorem Czarnym, oraz liczący 100 kilometrów długości – kanion Tara. Miłośnicy wspinaczki mogą wejść na Obla Glava – szczyt położony na wysokości 2100 m n.p.m. To właśnie tu mieści się zapierająca dech w piersiach Jaskinia Lodowa pełna stalaktytów i stalagmitów.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1793/gory-swiata-gory-we-francji-gory-w-czarnogorze-veturo/