google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne Europy

Travel Channel

Jedną z najznakomitszych tradycji adwentowych są coroczne jarmarki bożonarodzeniowe, które wyrastają w sercach większości największych, europejskich miast. Zapraszamy na wirtualną wędrówkę po najciekawszych z nich.

Najpiękniejsze jarmarki świąteczne EuropyJarmark bożonarodzeniowy w Sztokholmie

Flickr, Michael Caven

Salzburg

W okresie adwentu place i ulice tego austriackiego miasta ożywione dźwiękami bożonarodzeniowych melodii zachwycają odświętnie udekorowanymi sklepikami, straganami i występami ulicznych artystów. W powietrzu unosi się zapach świątecznych przysmaków i grzanego wina, a magiczną atmosferę podkreśla wszechobecna muzyka. Wszak w mieście, w którym urodził się Mozart nie może zabraknąć najpiękniejszych, klasycznych melodii świątecznych.

W mieście corocznie odbywa się kilka jarmarków, rozstawionych w różnych punktach miasta. Największym i najokazalszym z nich jest jarmark na placu w pobliżu katedry. Jego tradycja sięga XV wieku, a obecnie przyciąga każdego roku ok. 2 miliony ludzi.

Praga

Coroczne jarmarki świąteczne w stolicy Czech odbywają się w kilku punktach miasta, jednak największe zainteresowanie wzbudza jarmark zlokalizowany na rynku Starego Miasta. Efektowna szopka i okazała, pięknie oświetlona choinka, będące jego atrakcją, zachwycają mieszkańców i turystów od ostatnich dni listopada do początku stycznia.

Drezno

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie, nazywany przez mieszkańców Striezelmarkt, odbywa się od 1434 r., co czyni go najstarszą tego typu atrakcją świąteczną w Niemczech. Wybierając się na świąteczne zakupy należy koniecznie spróbować tradycyjnej, drezdeńskiej strucli i wyśmienitego miodu pitnego.

Norymberga

Norymberdzki Christkindlesmarkt, czyli Jarmark Dzieciątka Jezus, jest jednym z największych w Niemczech. Przyciąga corocznie ok 2 miliony gości z całego świata.

Norymberga w okresie adwentu przemienia się w magiczną, świąteczną krainę pełną uroczych zaułków, gdzie można poczuć czar zbliżających się świąt.

Odwiedzając jarmark w Norymberdze warto spróbować miejscowych specjałów: pierników, chlebów owocowych oraz słynnych grillowanych kiełbasek.

Kopenhaga

Tradycyjny jarmark bożonarodzeniowy odbywający znanym parku rozrywki Tivoli w samym sercu Kopenhagi to miejsce, którego żaden turysta odwiedzający w tym czasie miasto nie powinien przegapić.

Liczne stragany i urocze sklepiki pełne świątecznych drobiazgów, choinki udekorowane lampionami, łyżwiarze na jeziorze Tivoli, tworzą niezapomnianą atmosferę.

Meksykiem nie sposób się nie zachwycić. Każdy kto ...

Meksyk jest czternastym pod względem wielkości krajem na ...

Żadna podróż do Meksyku nie może się odbyć ...

Barcelona - historyczna stolica Katalonii, miasto położone nad ...

Grecja przyciąga turystów nie tylko pięknymi widokami, smacznym ...

Jeśli zastanawiasz się dokąd zabrać swoją przyszłą (lub ...

https://veturo.pl/article/1794/jarmarki-bozonarodzeniowe-w-europie-veturo/