google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Muzeum Wikingów Lofotr w Norwegii

Witajcie, dobrzy ludzie. Najedzcie się, bo przebyliście długą drogę – mówi wódz wikingów, częstując gości tradycyjnymi potrawami.

Muzeum Wikingów Lofotr w NorwegiiMuzeum Wikingów

Juanjo Marin via Flickr

W Borg na Lofotach znajduje się największy dom wikingów jaki kiedykolwiek znaleziono. Najprawdopodobniej, był on siedzibą jednego z najpotężniejszych wodzów Wikingów w Północnej Norwegii.

Największy na świecie dom wikingów (longhouse)

Dom odkryto w Borg na Lofotach. Został całkowicie odbudowany, mierzy 83 metry długości. Zarówno komnata jak i część mieszkalna zostały odtworzone najdokładniej jak to możliwe, wykorzystano autentyczne rękodzieła i dekoracje. Zapach ogniska i smoły, rękodzieła wyglądające jak z epoki wikingów, potrawy i opowiadania - to wszystko pozwala się przenieść w czasie o ponad tysiąc lat. W pobliskiej zatoczce znajduje się statek wikingów, replika łodzi Gokstad.

Oprócz komnaty, w muzeum jest też kilka nowoczesnych wystaw, których eksponaty opowiadają tysiąc letnią historię. Dostepne przewodniki audiowizualne w aż sześciu różnych językach ułatwiaja turystom poznanie historii Wikingów. W muzeum można takżę zobaczyć filmy i przedmioty archeologiczne - z których kilka to unikalne i sensacyjne znaleziska.

Jedzenie i picie

Uczta wikingów składa się ze wspaniałego jedzenia i opowieści. W menu często pojawia się udziec jagnięcy, ryby, pieczeń z dzika i smakowite dodaki. Posiłki podawane są z tradycyjnym trunkiem wikingów, przyrządzonym z alkoholu, miodu i ziół.

Atrakcje

W sezonie letnim, od 15 czerwca do 15 sierpnia, organizowane są dodatkowe atrakcje. Możesz spróbować swoich sił w łucznictwie, rzucie toporem oraz przejechać się łodzią wikingów. W sali bankietowej codziennie podawany jest rosół. Można także skosztować miodu wikingów, serwowanego w tradycyjnych szklankach.

Festiwal Wikingów

Co roku w sieprniu organizowany jest Festiwal Wikingów w Lofotr. Ponad stu "wikingów" spotyka się organizuje ucztę i pokazy rękodzieła. Przez pięć dni z rzędu organizowane są koncerty, teatr, pokazy walk, gry i konkursy a także wykłady. Przyjedź do Borg i weź udział w dynamicznych obchodach święta wikingów w Muzeum Wikingów Lofotr.

W miejscości Loen, położonej nad wschodnią odnogą Nordfjordu, ...

Wspaniała dzika natura, góry poprzecinane morzem, małe wysepki ...

TusenFryd i Bø Sommarland – to jedne z ...

Kristiansand to główne miasto Norwegii południowej i okręgu ...

Stavanger - norweskie miasto portowe i gmina leżąca ...

https://veturo.pl/article/1881/muzeum_wikingow_lofotr_ciekawe_miejsca_atrakcje_turystyczne/