google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Lodowiec Perito Moreno

Atrakcje turystyczne Argentyny

Świat jest pełen naturalnych cudów, które pragniemy zobaczyć na własne oczy. W południowej części Ameryki Południowej leży kraina geograficzna zwana Patagonią. Swoim zasięgiem obejmuje tereny Chile i Argentyny. 

Lodowiec Perito MorenoLodowiec Perito Moreno

fot. Douglas Scortegagna via Flickr

Obraz lodowca Perito Moreno to jeden z najwspanialszych obrazów stworzonych przez naturę. Będąc w tym regionie nie można opuścić wycieczki do lodowca. Jest to atrakcja turystyczna, którą ciężko opisać słowami. Magia krajobrazu mówi sama za siebie.

 

Dojazd

Dotarcie do tego niesamowitego miejsca nie stanowi problemu. Lodowiec jest usytuowany w taki sposób, że dostęp do niego jest niezwykle łatwy. Do Perito Moreno najprościej dotrzeć z El Calafate. Przejazd autobusem z miejscowości do lodowca zajmuje około 2 godziny. Ze względu na fakt, że jest to jedna z najniezwyklejszych atrakcji turystycznych tej części Patagonii wycieczki są organizowane z dużą częstotliwością.  Lodowiec Perito Moreno zajmuje olbrzymią powierzchnię przekraczającą 200 km2. Źródłem istnienia lodowca jest Południowy Lądolód Patagoński, który znajduje się w Andach. Gigantyczne lodowe pole to jedna z największych na świecie skarbnic wody pitnej.  

 

Trekking

Oprócz podziwiania lodowca turyści mogą skorzystać z oferty trekkingu. Do wyboru jest łatwiejsza lub trudniejsza wersja spaceru po lodowcu. Pierwsza to ponad godzinny spacer, a druga to już kilkugodzinna wędrówka. Lodowiec Perito Moreno to część światowego dziedzictwa naturalnego. Podczas wycieczki do lodowca oczom turystów ukazują się charakterystyczne rzeźby lodowe usytuowane u jego czoła. Stojąc tuż obok lodowca obserwujemy właściwie lodowy spektakl. Możemy zobaczyć odrywające się partie lodu, które swobodnie dryfują obok wielkiej masy lodowca. Huk, który towarzyszy odpadającym skrawkom to kolejne wrażenie zmysłowe z tej wycieczki. Cała forma lodowca wygląda niepowtarzalnie w promieniach słońca. Podziwianie Perito Moreno to jedna z tych chwil, które sprawiają, że nasze życie staje się piękniejsze. 

Łańcuch  górski  Andów  ukazuje  swoje  piękno  w  prowincji  ...

San  Salvador  de  Jujuy  jest  naprawdę  ekscytującym  miastem  ...

Córdoba - miasto w środkowej Argentynie, położone u ...

Wodospad Iguazu znajduje się na granicy argentyńsko-brazylijskiej. 80% ...

Pieszo, rowerem czy kajakiem? Nieważne jak! Ważne, by ...

https://veturo.pl/article/1972/lodowiec_perito_moreno_atrakcje_turystyczne_ciekawe_miejsca/