google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Pociągiem do Balic na lotnisko

Od 15 września zostanie uruchomione połączenie kolejowe na trasie Kraków GłównyMiędzynarodowy Port Lotniczy w Balicach, obsługiwane przez Koleje Małopolskie. Pociągi będą kursować według ustalonego wcześniej rozkładu jazdy o stałych porach, co pół godziny. To wspólne ustalenia Kolei Małopolskich i PKP Polskich Linii Kolejowych, które odpowiadają za infrastrukturę kolejową.

Pociągiem do Balic na lotniskoPociąg do Balic

fot. kurierkolejowy.eu

Od połowy września pociągi Kolei Małopolskich będą najszybszym środkiem transportu, umożliwiającym dotarcie z centrum Krakowa do Międzynarodowego Portu Lotniczego w Balicach w zaledwie 18 minut.

Z informacji przekazanych PKP PLK, wykonawca modernizacji linii kolejowej przed 15 września zakończy prace, przeprowadzone zostaną testy techniczne i odbiory, co umożliwi uruchomienie linii w pełnym zakresie. Był to warunek rozpoczęcia obsługi połączenia kolejowego na tej linii przez Koleje Małopolskie.

Tego samego dnia – 15 września – ruszą prace przy budowie łącznicy Kraków Zabłocie – Kraków Krzemionki. Jak poinformowały Koleje Małopolskie, przystanek Kraków Zabłocie będzie czynny do 14 września. Do tego dnia wszystkie pociągi Kolei Małopolskich relacji Kraków Główny – Wieliczka Rynek-Kopalnia raz Wieliczka Rynek-Kopalnia – Kraków Główny będą zatrzymywać się na przystanku Kraków Zabłocie tak jak dotychczas.

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

Auschwitz - czyli jedno z najważniejszych miejsc w ...

Wylatujesz na urlop i zamierzasz zostawić auto na ...

Najstarsza kopalnia soli w Polsce zaprasza do przeżycia ...

Zobaczyć Biskupin, Monte Cassino, Bitwę pod Grunwaldem i ...

Najważniejsza w Krakowie trasa turystyczna zaczyna się na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/1999/lotnisko-w-balicach-pociag-do-balic/