google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Uzdrowisko Horyniec

Roztocze atrakcje

Unikatowe walory lecznicze i klimatyczne naszego uzdrowiska Horyniec pozwolą każdemu odzyskać siły witalne i wewnętrzny spokój, a co najważniejsze zauważalnie poprawić stan zdrowia. Opierając się na historycznych przekazach można rzec, iż jedną z pierwszych osób, która doceniła walory lecznicze tutejszych wód siarczkowo – siarkowodorowych był Jan Sobieski Hetman Wielki Koronny, późniejszy Król Polski.

Uzdrowisko Horyniec Uzdrowisko Horyniec

fot.mat.prasowe Uzdrowiska

Ponoć z zalet leczniczych horynieckich wód korzystała także Królowa Marysieńka Sobieska. Na pewno warto pójść w ślady królewskiej pary i wykorzystać dla siebie właściwości lecznicze horynieckich wód i borowiny oraz klimatu. Horyniec słynie z  jednej z najlepszych w Polsce borowiny. Uzdrowisko Horyniec ma własne zasoby tego cennego i jakże skutecznego w działaniu tworzywa leczniczego.

Profil leczniczy naszego uzdrowiska to choroby: narządu ruchu, choroby reumatyczne, schorzenia i choroby neurologiczne, leczymy również choroby kobiece i choroby skóry. Skuteczność leczenia gwarantuje zastosowanie w leczeniu własnych wysokiej jakości naturalnych tworzyw leczniczych tj. borowiny i wody siarczkowo -siarkowodorowej.

Opis obiektu: Uzdrowisko Horyniec tworzy kompleks obiektów sanatoryjnych położonych w Horyńcu-Zdroju w otulinie Południoworoztoczańskiego Parku Krajobrazowego.  Budynkiem głównym jest Dom Zdrojowy w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych, mający nowoczesną bazę zabiegową z basenem leczniczym i pijalnią wód. W skład kompleksu wchodzą również dwa mniejsze sanatoria Jawor i Modrzew.  W poblizu znajduja się korty tenisowe i boiska sportowe. Obiekt oddalony jest od centrum Horyńca Zdroju około 600 m. Odległość od przystanku PKS -400 m, od stacji PKP – 300 m.

Oferta zdrowotna: W Nowoczesnym Zakładzie Przyrodoleczniczym, wykonujemy 51 zabiegów z zakresu: balneologii, zabiegów elektro i światłolecznictwa, fizykoterapii i kinezyterapii. Takich jak – kąpiele: w basenie w formie ćwiczeń rehabilitacyjnych i w wannach w wodzie siarczkowo – siarkowodorowej, kąpiele kwasowęglowe, a także wirowe całkowite, wirowe rąk i nóg, natrysk szkocki, okłady, fasony i zawijania borowinowe,jontoforeza, masaże; klasyczny, wibracyjny, podwodny całkowity i wielostrumieniowy, inhalacje z zastosowaniem soli i leków, parafinoterapia, diadynamik, ultradzwięki miejscowe, magnetoterapia, krioterapia miejscowa, prądy interferencyjne Nemec'a, lampy solaris i sollux, laseroterapia, gimnastyka zbiorowa i indywidualna. Nowością w naszej ofercie zabiegowej są masaże relaksacyjny, masaż gorącymi kamieniami, masaż limfatyczny, masaż borowinowy częściowy, jonoforeza borowinowa częściowa, galwanoborowina, prądy TENS, Kotza, Traberta. Efekty lecznicze zabiegów wzmacnia kuracja pitna wodą siarczkowo – siarkowodorową.

Ośrodek oferuje:

• zakwaterowanie Posiadamy 1, 2 i 3 osobowe pokoje o różnym standardzie z pełnym węzłem sanitarnym i typu studio. Pokoje wyposażone są w TV, telefon, czajnik bezprzewodowy
• wyżywienie Produkty wykorzystywane do przygotowywania posiłków dla kuracjuszy pochodzą z ekologicznych okolic Horyńca Zdroju. Gościom uzdrowiska serwujemy trzy posiłki dziennie. Nasza oferta obejmuje także dietę cukrzycową z pięcioma posiłkami dziennie i dietę lekkostrawna z trzema posiłkami dziennie.
• opieka medyczna Zapewniamy całodobową opiekę lekarską i pielęgniarską.
• inne: Uzdrowisko Horyniec położone jest na krańcu Południowo – Roztoczańskiego Parku Krajobrazowego. Unikatowe walory lecznicze i klimatyczne naszego uzdrowiska pomogą odzyskać siły witalne, chęć do życia, wewnętrzny spokój ale co najważniejsze znacząco poprawią stan zdrowia odwiedzających nasz Kurort kuracjuszy.

Dodatkowe usługi:
• kawiarnia
• salon kosmetyczny
• salon fryzjerski
• basen
• wycieczki krajowe/zagraniczne
• parkingi niestrzeżone przy wszystkich obiektach.

Dodatkowe informacje:
• obiekt dostępny dla osób niepełnosprawnych
• możliwość przebywania z dziećmi
• możliwość płatności kartą
• bankomat na terenie ośrodka

Uzdrowisko Horyniec jest producentem „Horynianki” - wody źródlanej i napojów smakowych na bazie wody żródlanej.

dowiedz się więcej o Uzdrowisku Horyniec i zabiegach

Lokalna Organizacja Turystyczna Roztocze

Kudowa-Zdrój, położona na pograniczu Gór Stołowych i Pogórza ...

Kamień Śląski, wieś w województwie opolskim, ma wiele ...

Położenie Krynicy-Zdrój na terenie Popradzkiego Parku Krajobrazowego, sprawia, ...

Konstancin-Jeziorna jest położony na styku Równiny Warszawskiej i ...

Niewielka miejscowość w gminie Brześć Kujawski, w południowo-wschodniej ...

Dzielnica uzdrowiskowa urokliwego miasteczka Lądek- Zdrój rozciąga się ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/2003/roztocze-ciekawe-miejsca-atrakcje-uzdrowisko-horyniec/