google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Warsztat garncarski w Bolimowie

Mazowsze atrakcje

Bolimów jest osadą o bardzo starych tradycjach garncarskich. Produkcja naczyń glinianych stanowiła przez dziesiątki lat jedno z głównych zajęć miejscowej ludności. Niegdyś było tu nawet około 20 warsztatów garncarskich, natomiast do dnia dzisiejszego dotrwał tylko jeden. Właśnie zwiedzanie tego warsztatu proponujemy Państwu w ramach wycieczki.

Warsztat garncarski w BolimowieWarsztat garncarski w Bolimowie

fot. mat. prasowe

Nasz warsztat posiada 200 letnią tradycję wytwarzania naczyń z gliny oraz wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi podczas imprez kulturalnych, rozrywkowych, pikników rodzinnych, itp. Podczas wizyty u garncarza można zapoznać się ze specyfiką jego zawodu, podpatrzeć sposób toczenia glinianych naczyń, usłyszeć legendy i opowieści związane z Bolimowem oraz samemu spróbować trudnej sztuki "lepienia garnków", a po emocjach z tym związanych zregenerować siły posilając się kiełbaską z ogniska. Na miejscu istnieje możliwość zakupienia drobnych pamiątek.

ZWIEDZANIE WARSZTATU
Zwiedzanie warsztatu (najlepiej po uprzednim umówieniu się), podczas którego można podpatrzeć pracę garncarza, zobaczyć etapy powstawania naczyń glinianych oraz wysłuchać legend i opowiadań związanych z Bolimowem. Dla turystów indywidualnych, o ile coœ kupią, zwiedzanie jest nieodpłatne.

ZABAWA Z GLINĄ
Podczas 2-3 godzinnej wizyty w warsztacie garncarskim osoby chętne mogą spróbować swoich sił na kole, albo w ręcznym lepieniu z gliny. Wszystkie zrobione wyroby można zabrać ze sobą do domu jako pamiątkę.
Koszt godziny to 30 zł + 23% VAT za osobę.

Dorota Konopczyńska-Aftewicz
ul. Dworska 7
99-417 Bolimów
woj. łódzkie
tel. 502-433-958, 513-196-953

dowiedz się więcej

Bzura – rzeka średniej wielkości, zmierzająca przez niziny ...

Rawka – to jedna z nielicznych prawdziwie dzikich ...

Miłośnicy kajaków wcale nie muszą jechać na Mazury, ...

Wakacyjna przygoda obfitująca w ciszę i sporą dawkę ...

Nazwisko Chopin lub jego spolszczona wersja Szopen jest ...

Nad rzeką Bzurą leży jedno z najbardziej kolorowych ...

gastronomia

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2107/mazowsze-atrakcje-lowicz-ciekawe-miejsca-bolimow-garncarz/