google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co wybrać na nocleg w Warszawie?

Podczas wizyty w stolicy turyści mogą wybrać nocleg w jednym z licznych hoteli zlokalizowanych w centrum lub poza nim, miejsce w motelu, pensjonacie, albo wspólny pokój w hostelu. Dla kogo adresowane są noclegi w hotelach, a kto będzie zadowolony z taniego miejsca w hostelu?
   

Co wybrać na nocleg w Warszawie?Panorama Warszawy

fot. materiały prasowe

Stołeczna baza noclegowa

Miasto Stołeczne Warszawa dysponuje szeroką bazą noclegową - znajduje się tam ponad 30 tys. miejsc noclegowych w ponad 200 obiektach o różnym standardzie. Warszawa proponuje miejsca noclegowe na każdą kieszeń - mieszczą się tu zarówno ekskluzywne hotele, w których w apartamentach prezydenckich nocują ważni politycy czy gwiazdy światowego show biznesu, jak i schroniska młodzieżowe, motele i hostele, gdzie za niską cenę można wygodnie przespać się, ugotować posiłek i poznać życie nocne stolicy.

Wysokiej klasy noclegi

W poszukiwaniu luksusu i najwyższej wygody, warto wybrać miejsca noclegowe w hotelach w. Stolica może pochwalić się aż 10-cioma obiektami pięciogwiazdkowymi, w których każdy klient korzysta z wysokiego standardu usług. Niemniej, za tak jakość trzeba dużo zapłacić. Dlatego dla przeciętnego turysty wizyta w takim hotelu choćby na jedną noc, będzie stanowczo zbyt dużym wydatkiem wynoszącym w przykładowych hotelach:

    141 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym The Westin Warsaw (bez śniadania),
    94 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Sofitel Victoria Warsaw (bez śniadania),
    139 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Intercontinental (ze śniadaniem w cenie),
    137 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Hilton Warsaw Hotel & Convetion Centre (bez śniadania).

Wszystkie wyżej wymienione ceny dotyczą miejsca w pokoju jednoosobowym. Jak widać, przy większości ofert nie otrzymamy śniadania w cenie pokoju.

Dla kogo tanie hostele?

W poszukiwaniu taniego miejsca noclegowego, w dobrej lokalizacji w  centrum Warszawy, skąd będzie blisko do wszystkich atrakcji stolicy, warto sięgnąć po ofertę hosteli. Jednym z nich jest Patchworkhostel.pl, oferujący wygodne pokoje wieloosobowe, 6, 8 lub 10-osobowe, co jest cechą wspólną większości takich obiektów noclegowych. Niemniej, można w nim wynająć, za nieco wyższą cenę, pokoje prywatne z dwoma lub jednym dużym łóżkiem, dzięki czemu turysta ma poczucie prywatności. Hostele będą odpowiednim wyborem przede wszystkim dla ludzi młodych, dużo podróżujących i zwiedzających światowe stolice. Nie należy oczekiwać luksusów - zwykle łazienka dostępna jest na każdym piętrze obiektu, a nie jest ona na wyposażeniu poszczególnych pokoi. Za to klienci mogą korzystać ze stołówki z aneksem kuchennym na każdym z pięter, co pozwala na obniżenie kosztów wyżywienia.

Dla osób, którym zależy jedynie na możliwości przenocowania w Warszawie w przyzwoitych warunkach, w czystym łóżku, hostel będzie świetnym wyborem. Natomiast ci turyści, którzy oczekują warunków na bardzo wysokim poziomie, powinni sięgnąć po oferty hoteli.

Paryż to jedna z tych europejskich stolic, którą ...

Serwis YouTube z roku na rok staje się ...

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2309/hostele-w-warszawie-jak-wybrac-nocleg-w-warszawie/