Co wybrać na nocleg w Warszawie?

Podczas wizyty w stolicy turyści mogą wybrać nocleg w jednym z licznych hoteli zlokalizowanych w centrum lub poza nim, miejsce w motelu, pensjonacie, albo wspólny pokój w hostelu. Dla kogo adresowane są noclegi w hotelach, a kto będzie zadowolony z taniego miejsca w hostelu?   

Stołeczna baza noclegowa

Miasto Stołeczne Warszawa dysponuje szeroką bazą noclegową – znajduje się tam ponad 30 tys. miejsc noclegowych w ponad 200 obiektach o różnym standardzie. Warszawa proponuje miejsca noclegowe na każdą kieszeń – mieszczą się tu zarówno ekskluzywne hotele, w których w apartamentach prezydenckich nocują ważni politycy czy gwiazdy światowego show biznesu, jak i schroniska młodzieżowe, motele i hostele, gdzie za niską cenę można wygodnie przespać się, ugotować posiłek i poznać życie nocne stolicy.

Wysokiej klasy noclegi

W poszukiwaniu luksusu i najwyższej wygody, warto wybrać miejsca noclegowe w hotelach w. Stolica może pochwalić się aż 10-cioma obiektami pięciogwiazdkowymi, w których każdy klient korzysta z wysokiego standardu usług. Niemniej, za tak jakość trzeba dużo zapłacić. Dlatego dla przeciętnego turysty wizyta w takim hotelu choćby na jedną noc, będzie stanowczo zbyt dużym wydatkiem wynoszącym w przykładowych hotelach:

    141 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym The Westin Warsaw (bez śniadania),
    94 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Sofitel Victoria Warsaw (bez śniadania),
    139 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Intercontinental (ze śniadaniem w cenie),
    137 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Hilton Warsaw Hotel & Convetion Centre (bez śniadania).

Wszystkie wyżej wymienione ceny dotyczą miejsca w pokoju jednoosobowym. Jak widać, przy większości ofert nie otrzymamy śniadania w cenie pokoju.

Dla kogo tanie hostele?

W poszukiwaniu taniego miejsca noclegowego, w dobrej lokalizacji w  centrum Warszawy, skąd będzie blisko do wszystkich atrakcji stolicy, warto sięgnąć po ofertę hosteli. Jednym z nich jest Patchworkhostel.pl, oferujący wygodne pokoje wieloosobowe, 6, 8 lub 10-osobowe, co jest cechą wspólną większości takich obiektów noclegowych. Niemniej, można w nim wynająć, za nieco wyższą cenę, pokoje prywatne z dwoma lub jednym dużym łóżkiem, dzięki czemu turysta ma poczucie prywatności. Hostele będą odpowiednim wyborem przede wszystkim dla ludzi młodych, dużo podróżujących i zwiedzających światowe stolice. Nie należy oczekiwać luksusów – zwykle łazienka dostępna jest na każdym piętrze obiektu, a nie jest ona na wyposażeniu poszczególnych pokoi. Za to klienci mogą korzystać ze stołówki z aneksem kuchennym na każdym z pięter, co pozwala na obniżenie kosztów wyżywienia.

Dla osób, którym zależy jedynie na możliwości przenocowania w Warszawie w przyzwoitych warunkach, w czystym łóżku, hostel będzie świetnym wyborem. Natomiast ci turyści, którzy oczekują warunków na bardzo wysokim poziomie, powinni sięgnąć po oferty hoteli.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(74) "Co wybrać na nocleg w Warszawie? - hostele Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(151) "Jeśli chcesz znaleźć dobry i tani nocleg w Warszawie przeczytaj nasz artykuł na veturo.pl. Dowiesz się jakie możliwości dają hostele w stolicy." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "mat. promocyjne" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(52.23271507576099992320450837723910808563232421875) ["lng"]=> float(21.018240448884398574591614305973052978515625) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Co wybrać na nocleg w Warszawie? - hostele Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jeśli chcesz znaleźć dobry i tani nocleg w Warszawie przeczytaj nasz artykuł na veturo.pl. Dowiesz się jakie możliwości dają hostele w stolicy.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. promocyjne

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Co wybrać na nocleg w Warszawie? - hostele Warszawa, Mazowsze - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jeśli chcesz znaleźć dobry i tani nocleg w Warszawie przeczytaj nasz artykuł na veturo.pl. Dowiesz się jakie możliwości dają hostele w stolicy.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. promocyjne

meta_desc: Jeśli chcesz znaleźć dobry i tani nocleg w Warszawie przeczytaj nasz artykuł na veturo.pl. Dowiesz się jakie możliwości dają hostele w stolicy.