google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Co wybrać na nocleg w Warszawie?

Podczas wizyty w stolicy turyści mogą wybrać nocleg w jednym z licznych hoteli zlokalizowanych w centrum lub poza nim, miejsce w motelu, pensjonacie, albo wspólny pokój w hostelu. Dla kogo adresowane są noclegi w hotelach, a kto będzie zadowolony z taniego miejsca w hostelu?
   

Co wybrać na nocleg w Warszawie?Panorama Warszawy

fot. materiały prasowe

Stołeczna baza noclegowa

Miasto Stołeczne Warszawa dysponuje szeroką bazą noclegową - znajduje się tam ponad 30 tys. miejsc noclegowych w ponad 200 obiektach o różnym standardzie. Warszawa proponuje miejsca noclegowe na każdą kieszeń - mieszczą się tu zarówno ekskluzywne hotele, w których w apartamentach prezydenckich nocują ważni politycy czy gwiazdy światowego show biznesu, jak i schroniska młodzieżowe, motele i hostele, gdzie za niską cenę można wygodnie przespać się, ugotować posiłek i poznać życie nocne stolicy.

Wysokiej klasy noclegi

W poszukiwaniu luksusu i najwyższej wygody, warto wybrać miejsca noclegowe w hotelach w. Stolica może pochwalić się aż 10-cioma obiektami pięciogwiazdkowymi, w których każdy klient korzysta z wysokiego standardu usług. Niemniej, za tak jakość trzeba dużo zapłacić. Dlatego dla przeciętnego turysty wizyta w takim hotelu choćby na jedną noc, będzie stanowczo zbyt dużym wydatkiem wynoszącym w przykładowych hotelach:

    141 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym The Westin Warsaw (bez śniadania),
    94 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Sofitel Victoria Warsaw (bez śniadania),
    139 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Intercontinental (ze śniadaniem w cenie),
    137 euro za dobę w hotelu 5-gwiazdkowym Hilton Warsaw Hotel & Convetion Centre (bez śniadania).

Wszystkie wyżej wymienione ceny dotyczą miejsca w pokoju jednoosobowym. Jak widać, przy większości ofert nie otrzymamy śniadania w cenie pokoju.

Dla kogo tanie hostele?

W poszukiwaniu taniego miejsca noclegowego, w dobrej lokalizacji w  centrum Warszawy, skąd będzie blisko do wszystkich atrakcji stolicy, warto sięgnąć po ofertę hosteli. Jednym z nich jest Patchworkhostel.pl, oferujący wygodne pokoje wieloosobowe, 6, 8 lub 10-osobowe, co jest cechą wspólną większości takich obiektów noclegowych. Niemniej, można w nim wynająć, za nieco wyższą cenę, pokoje prywatne z dwoma lub jednym dużym łóżkiem, dzięki czemu turysta ma poczucie prywatności. Hostele będą odpowiednim wyborem przede wszystkim dla ludzi młodych, dużo podróżujących i zwiedzających światowe stolice. Nie należy oczekiwać luksusów - zwykle łazienka dostępna jest na każdym piętrze obiektu, a nie jest ona na wyposażeniu poszczególnych pokoi. Za to klienci mogą korzystać ze stołówki z aneksem kuchennym na każdym z pięter, co pozwala na obniżenie kosztów wyżywienia.

Dla osób, którym zależy jedynie na możliwości przenocowania w Warszawie w przyzwoitych warunkach, w czystym łóżku, hostel będzie świetnym wyborem. Natomiast ci turyści, którzy oczekują warunków na bardzo wysokim poziomie, powinni sięgnąć po oferty hoteli.

Dlaczego właściwie ten szlak zyskał miano najbardziej niebezpiecznego ...

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane ...

Tak, w końcu! W końcu nadszedł ten czas, ...

Są stabilne i nadają się do ustawienia również ...

Planujesz zlecenie wysyłki kurierskiej do Stanów Zjednoczonych? Ten ...

Dziecięce wycieczki to czas beztroskich zabaw i nieposkromionej ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/2309/hostele-w-warszawie-jak-wybrac-nocleg-w-warszawie/