Jak zadbać o cerę podczas podróży w góry?

Podczas pobytu w górach nasza cera narażona jest na szkodliwe działanie czynników atmosferycznych. Ostry wiatr, wysokie wahania temperatur czy też intensywne słońce sprawiają, że skóra może stać się sucha i zniszczona. Z tego względu należy o nią odpowiednio zadbać. W szczególny sposób zabezpieczona powinna być zwłaszcza cera naczynkowa, która w każdych warunkach wymaga troskliwej pielęgnacji.

Chłodny, silny wiatr oraz niskie temperatury sprawiają, że skóra szybko traci zawartą w niej wodę i ulega wysuszeniu. Uciążliwym objawem tego jest piekący, ostry ból czy też popękane naczynka. Cera staje się wówczas zaczerwieniona i podrażniona, przez co jest bardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne i reakcje alergiczne.

Aby temu zapobiec, należy przede wszystkim odpowiednio natłuścić skórę. W tej roli najlepiej sprawdzi się gęsty krem, który w swym składzie zawierać będzie substancje takie jak wazelina, oliwa, parafina, olej koksowy, masło shea czy też wosk pszczeli. Te występujące w naturze składniki chronią skórę i sprawiają, że podczas niskich temperatur cera nie odwadnia się i jest odpowiednio nawilżona. Jeżeli jednak obawiamy się, że nasza skóra będzie się zanadto świecić, warto stosować cieńszą warstwę kremu bądź jego lżejszą formułę.

Równie ważnym aspektem jest ochrona przed szkodliwym promieniowaniem ultrafioletowym. Słońce w górach może być niebezpieczne, nawet jeśli temperatura powietrza jest stosunkowo niska. Jeśli nie zastosujemy kremu wyposażonego w filtr UV, możemy przebywać w pełnym słońcu jedynie przez 30-45 minut. Czas ten ulega skróceniu wtedy, gdy charakteryzuje nas cera naczynkowa, wrażliwa bądź o jasnym odcieniu. Aby zatem móc w sposób nieskrępowany cieszyć się promieniami słonecznymi w górach, należy stosować krem z filtrem UV. Im wyższy, tym lepiej. Dzięki temu uniknąć można poparzeń skóry oraz jej wysuszenia. Nie dopuszcza to również do przegrzania organizmu.

Podczas pieszych wędrówek w góry, warto założyć czapkę bądź kapelusz. Nakrycie głowy nie tylko ochroni nas przed udarem słonecznym, ale sprawi również, że na naszą cerę padać będzie mniej promieniowania ultrafioletowego. Nie oznacza to jednak, że możemy zrezygnować z kremu z filtrem UV. W przypadku osób posiadających cerę naczynkową, warto zabrać ze sobą preparaty obkurczające naczynka. Wszelkie kosmetyki należy nakładać na około 30 minut przed wyjściem w góry, tak aby specyfik zdążył się wchłonąć i uaktywnić swoje ochronne czy też nawilżające właściwości. Jedną z przyczyn powstawania rozszerzonych naczyń krwionośnych jest nadmierne narażenie na słońce. Jedną z metod walki z pajączkami może być zamykanie naczynek. W tym celu powinnyśmy się udać do odpowiedniego specjalisty, który zakwalifikuje nas do tego zabiegu
Troska po zmroku

Równie ważna jest ochrona cery nocą. Wieczorna pielęgnacja powinna mieć na celu przede wszystkim regenerację skóry. Dobrze jeśli stosowany wówczas krem będzie posiadał właściwości przeciwzmarszczkowe. Kosmetyki na noc powinny zawierać witaminę C oraz składniki, które zwalczają wodne rodniki oraz nawilżają skórę. Aby jednak dotlenić cerę, warto zrezygnować z grubej warstwy kosmetyku bądź nałożyć nieco lżejszy niż zazwyczaj specyfik.

Obok stosowania kremów równie ważnym elementem pielęgnacji skóry w górach jest odpowiednie nawilżenie jej od wewnątrz, czego dokonać możemy dostarczając cerze odpowiednią ilość wody.

Artykuł powstał powstał przy współpracy z barberstore.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(63) "Zdrowie w górach - jak zadbać o cerę naczynkową - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(63) "Jak zadbać o cerę podczas podróży w góry - radzi veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-13.0957031231775" ["lng"]=> string(17) "-7.44090876448218" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zdrowie w górach - jak zadbać o cerę naczynkową - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jak zadbać o cerę podczas podróży w góry - radzi veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zdrowie w górach - jak zadbać o cerę naczynkową - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Jak zadbać o cerę podczas podróży w góry - radzi veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jak zadbać o cerę podczas podróży w góry - radzi veturo.pl