google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Park Robali Parkus Gigantus

W naszym parku robali Parkus Gigantus dowiecie się który z owadów jest najsilniejszy, kiedy biedronka ma 4, a kiedy 5 kropek, jak wygląda żerowisko kornika a jak czerwa i czym się różnią oraz wiele innych ciekawostek. Posiadamy także wystawę spreparowanych okazów prawdziwych owadów.

Park Robali Parkus GigantusPark Robali Parkus Gigantus

fot. mat. prasowe

Ideą tego parku jest również pokazać nie tylko dzieciom i młodzieży, ale i również dorosłym, niezwykły i bogaty świat tych istot, przybliżyć ich rolę i znaczenie w przyrodzie i gospodarce człowieka, pokazać to co jest w nich najpiękniejsze, a nie tylko odstraszające, pokazać ciekawe formy budowy ciała, które niekiedy przypominają przybyszów z obcej planety, człowieka, czy innego ssaka.

Owady to najliczniejsza i najbardziej zróżnicowana grupa zwierząt. Żyją wśród nas i są w zasadzie wszędzie, a spotykamy się z nimi niemal codziennie, wywołują pozytywne lub negatywne emocje.Mimo to w codziennym życiu nie zwracamy na nie uwagi, no może poza komarami które w lecie przypominają o sobie na każdym kroku. Mimo, że są tak maleńkie i niezauważalne, to ich rola i znaczenie w przyrodzie, gospodarce, a nawet życiu człowieka jest ogromna, oczyszczają las, użyźniają ziemię, zapylają kwiaty…

W ostatnich latach ekolodzy biją na alarm intensywne wykorzystanie pestycydów w rolnictwie zagraża pszczołom miodnym i dzikim owadom zapylającym, a przez to zagraża stabilności europejskiego łańcucha dostaw żywności – ostrzegają autorzy przygotowanego dla Greenpeace’u raportu – nie zapylane rośliny zaczną wymierać co wtedy stanie się z nami?

Z tego jaki i wielu innych powodów, że nasze życie jest ściśle powiązane z owadami dlatego należy czasem się nimi zainteresować tym bardziej że same owady mają wiele ciekawych kształtów i wiele niesamowitych wręcz zwyczajów.

Park Robali Parkus Gigantus
Dwór Wapowce
Wapowce 78 A
37-700 Przemyśl

 

 

W Przemyślu udostępniono zwiedzającym odrestaurowane podziemia archikatedry.

Ogród-kolekcja arcydzieł stworzonych przez przyrodę. Nieopodal Przemyśla, niemalże ...

Bieszczady to miejsce magiczne, dziewicze i fascynujące – ...

Kiedy ostatnio widziałeś gwiazdy? Jaki kolor ma niebo ...

Przemyskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka od lat ...

Jeśli szukacie specyficznego klimatu starego miasta i lubicie ...

sport

https://veturo.pl/article/2389/przemysl-atrakcje-dla-dzieci-w-okolicy-przemysla-podkarpacie/