google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Atrakcje Gór Sowich

Jeśli ktoś jeszcze nie wie, dokąd wybrać się na wypoczynek to polecamy  Góry Sowie

Atrakcje Gór SowichGóry Sowie

fot. mat. prasowe

Te ostatnie polecamy zwłaszcza tym, którzy nie są zbyt wprawieni w przemierzanie szlaków górskich. Dodatkowym atutem jest brak tłumów na szlakach, dzięki czemu wędrując po tych górach można naprawdę odpocząć i nacieszyć się przebywaniem w otoczeniu fantastycznej przyrody.

Najwyższym szczytem Gór Sowich jest Wielka Sowa, której wysokość wynosi 1015m n.p.m. Rozpoczynając zdobywanie szczytu od strony Sokolca mija się po drodze dwa schroniska – pierwsze „Pod Orłem” położone na wysokości 875m n.p.m., drugie schronisko „Sowa” położone jest pod szczytem, na wysokości 900m n.p.m. Obydwa oferują miejsca noclegowe, a także gastronomię. Na samym szczycie znajduje się wieża widokowa, na którą naprawdę warto wejść- gwarantuje ona widoki zapierające dech w piersiach, zwłaszcza przy ładnej pogodzie.

Sporo niezwykłych atrakcji znajduje się w miejscowościach Gór Sowich. Wystarczy wspomnieć o podziemnym obiekcie „Riese” pochodzącym z okresu II wojny światowej, stanowiący największy tego typu obiekt na Dolnym Śląsku, który zlokalizowany jest wokół miejscowości- Walim, Sokolec, Głuszyca, na stokach gór Włodarz i Soboń.

Góry Sowie są są niezwykłe przepięknym i urokliwym miejscem,a ich największą zaletą jest fakt, iż należą do pasma, które nie zostało zniszczone przez masową turystykę.

http://moj-dolnyslask.com.pl/

W latach II wojny światowej, a dokładniej od ...

W bardzo dawnych czasach, w niedostępnych górach, w ...

Przed zbliżającym się sezonem narciarzom zazwyczaj marzą się ...

Nie trzeba wyjeżdżać do Włoch i słynnej Pizy, ...

Kompleks „Riese” rozciąga się na wiele kilometrów podziemnych ...

Cottonina Villa & Mineral SPA Resort w Świeradowie-Zdroju ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/2539/atrakcje-gor-sowich-sudety-karkonosze-wielka-sowa/