google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Dominikana - Barahona - atrakcje turystyczne

Dominikana - atrakcje

Przed laty okoliczne wody były ulubioną kryjówką słynnego pirata Cofresiego, natomiast samo miasto założyli w 1802 r. haitańscy bojownicy o wolność. Obecnie miejscowy port spełnia ważną rolę handlową Dominikany, gdyż jest miejscem przeładunkowym kawy, minerałów, drewna i wosku. W samym mieście nie ma dogodnych miejsc kąpielowych, niemniej można wybrać się na obrzeża, by znaleźć ustronne zatoczki kąpielowe wysypane drobnym piaskiem lub żwirem. Głównym atutem miasta jest bliskie położenie w stosunku do wspaniałych parków narodowych oraz jezior, które można zwiedzać na wycieczkach fakultatywnych.

Dominikana - Barahona - atrakcje turystyczneDominikana - Barahona

MerlinX

Region Barahona urzeka turystów przybywających do malowniczego zakątka Dominikany, gdzie wśród jasnozielonych oaz bananowców, palm i trzciny cukrowej znajdują się zapierające dech w piersiach widoki oraz niezwykłe rezerwaty przyrody.

Miasto Barahona znajduje się w południowo-zachodniej części kraju i jest największym ośrodkiem w tym regionie. Chociaż masowa turystyka jeszcze nie dotarła do tego zakątka działa tam kilka hoteli, w których można zatrzymać się na dłużej, by zwiedzić niezwykłą okolicę.

Aktywny wypoczynek

Dominikana gwarantuje turystom wiele form aktywnego spędzania wolnego czasu. W kurortach i ośrodkach turystycznych dostępna jest perfekcyjnie przygotowana baza rekreacyjna, działają liczne wypożyczalnie sprzętu turystycznego i sportowego. Uroki Dominikany odkrywają windsurferzy, surferzy i miłośnicy kitesurfingu za sprawą orzeźwiającego północno-zachodniego wiatru pasat o sile 5-6 stopni w skali Beauforta. Takie warunki idealnie nadają się również do żeglowania jachtami i katamaranami po błękitnym morzu. Dużą popularnością wśród turystów cieszą się pełnomorskie połowy ryb – marlinów błękitnych, tuńczyków, barakud oraz innych egzotycznych gatunków morskich w Morzu Karaibskim nie brakuje. Wybrzeże Dominikany rzuca również wyzwanie nurkom, gdyż podwodny świat skrywa liczne wraki statków, podwodne groty, zadziwiające rafy koralowe, a także egzotyczne stworzenia morskie zachęcające kolorami do podwodnej fotografii.

Najpopularniejszym sportem na Dominikanie jest baseball, więc stadiony do tej pasjonującej gry można znaleźć w każdym większym mieście. Podobnie jest z polami golfowymi oraz boiskami do gry w polo. Mniej wymagający turyści mogą każdego wieczoru zasiąść w przyjemnej tawernie ze szklaneczką rumu do partyjki domino. Podróżnicy o mocnych nerwach mogą przyjrzeć się emocjonującym walkom kogutów lub obstawić gonitwy na torach do wyścigów konnych. Wielu turystów wypoczywających na wybrzeżu wypuszcza się również w głąb kraju, by uprawiać rafting, kanioning i spływy kajakowe na rwących rzekach, a także wspinaczkę górską, kolarstwo górskie oraz trekking na malowniczych wzniesieniach. Najlepsze miejsca do uprawiania tego typu sportów występują na terenach Kordyliery Środkowej z licznymi parkami narodowymi, rezerwatami przyrody oraz tereny wokół rzeki Yaque del Norte.

Park Narodowy del Este – przy okazji wyprawy ...

Boca Chica – bajeczny kurort mający do zaoferowania ...

Higuey – jedno z ciekawszych i najstarszych miast ...

La Vega – miasto w centralnej części Dominikany ...

Santiago de los Caballeros – drugie co do ...

https://veturo.pl/article/256/dominikana_barahona/