Katowice

Katowice – coś na ruszt?

Na początek „śląsko kuchnia”. Szynk Old Fashioned proponuje różnorodnie dania jak u babci Ślązaka. Tradycyjne, własnoręcznie wędzone kiełbasy, śląski hamburger, placki z kaszy gryczanej, rolady, modra kapusta, czy prosty schabowy to tylko mały fragment tego, co jest tu często serwowane. W knajpie nie ma stałego menu, nie dostaniemy tu też coca-coli. Właściciel stawia na tradycję i swojskość.

City Rock Katowice to knajpa w stylu amerykańskim, ale serwująca dania także z zakresu kuchni włoskiej, francuskiej i polskiej. Miejsce to zachwyci szczególnie fanów motoryzacji. Na ścianach wiszą bowiem prawdziwe samochody i motory, a także zabytkowe gitary. Bar wygląda jak wyjęty z amerykańskich filmów z lat 50, a serwowane przy nim oryginalne drinki – Bazooki, znane są w całych Katowicach.

A teraz coś z innej beczki – Ambasada Śledzia. Tu znajdziesz nie tylko śledzie po kaszubsku i żydowsku, ale wszelkie wariacje śledziowe na słono i na słodko. Śledź z imbirem i jalapeno? W naleśniku, albo z truskawkami? A może jednak tradycyjny lub w śmietanie? Wybór jest naprawdę duży. Jak wiadomo śledzik lubi pływać, nie zabraknie więc dobrej wódki i ciekawych drinków. Piwo można kupić już za 4 złote. Knajpa serwuje też zakąski mięsne, na przykład tatara. I żeby było jeszcze lepiej, znajduje się w ścisłym centrum miasta – na Mariackiej 25 przy Deptaku Mariackim. Precz z długimi dojazdami!

Biała Małpa to głównie pijalnia piwa, którego jest tu ponad 200 rodzajów. Masz ochotę napić się raciborskiego, celtyckiego lub miodowego? A może interesują cię unikalne smaki z polskich browarów rzemieślniczych takich jak Pinta, AleBrowar czy Artezan? Tu znajdziesz je wszystkie. Ponadto Małpa serwuje przekąski w postaci grillowanych bagietek w różnych smakach. Knajpa jest czynna zwykle przynajmniej do północy i znajduje się w samym centrum Katowic (ulica 3 Maja), w pobliżu Placu Wolności i Dworca Głównego PKP.

A może golonka? Polecamy Karczmę pod Młynem w dzielnicy Dąbrówka (ulica Dytrycha 3a). Wystrój nie jest zachwycający, ale kto by się przejmował wystrojem, kiedy można tam dostać podobno najlepszą golonkę na Śląsku!

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(73) "Gdzie dobrze zjeść w Katowicach - Katowice - Górny Śląsk - Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(96) "Gdzie smacznie zjeść w Katowicach? Wejdź na veturo.pl i poznaj najlepsze lokale w Katowicach." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.26050792032619796145809232257306575775146484375) ["lng"]=> float(19.025230405064601058029438718222081661224365234375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Gdzie dobrze zjeść w Katowicach - Katowice - Górny Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdzie smacznie zjeść w Katowicach? Wejdź na veturo.pl i poznaj najlepsze lokale w Katowicach.

watermark:

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Gdzie dobrze zjeść w Katowicach - Katowice - Górny Śląsk - Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Gdzie smacznie zjeść w Katowicach? Wejdź na veturo.pl i poznaj najlepsze lokale w Katowicach.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Redakcja

meta_desc: Gdzie smacznie zjeść w Katowicach? Wejdź na veturo.pl i poznaj najlepsze lokale w Katowicach.