google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kurorty narciarskie w Bułgarii

Dla miłośników białego szaleństwa Bansko jest jednym z najbardziej atrakcyjnych kurortów narciarskich wschodniej Europy, w którym można aktywnie wypocząć i ciekawie spędzić wolny czas.

Kurorty narciarskie w Bułgariinarciarz

fot. mat. prasowe

Doskonale przygotowane, główne stoki znajdują się pod szczytem Todorka (2746m n. p. m.), a cała okolica dysponuje rewelacyjnymi trasami narciarskimi o długości blisko kilkudziesięciu kilometrów oraz nowoczesną siecią wyciągów o dużej przepustowości. W Bansku turyści często korzystają z kolejki gondolowej, wyciągi dla dzieci są perfekcyjnie przygotowane, orczyki w znacznej mierze rozładowują tłok w kolejkach, a wyciągi krzesełkowe zapewniają szybkie i bezpieczne dotarcie na ulubioną trasę zjazdową. Ponad 80 % tras wyposażonych jest w armatki śnieżne gwarantujące dobrze ośnieżone stoki przez cały sezon. Duża część kompleksu to trasy czerwone i czarne dla doświadczonych i wymagających narciarzy, natomiast dla początkujących amatorów sportów zimowych przeznaczone są trasy niebieskie. Turyści, którzy nigdy nie jeździli na nartach nie będą zawiedzeni, gdyż na terenie ośrodka działa niejedna szkoła narciarska z instruktorami, prowadzona w kilku językach, więc nie ma problemu z właściwym zrozumieniem instruktorskich komend. Można także skorzystać z lekcji narciarstwa biegowego. Pomyślano także o najmłodszych i przygotowano dla nich szkółki narciarskie, w których mogą stawiać pierwsze kroki.

Ruch na stokach usprawnia dodatkowo kilkukilometrowa kolejka linowa o dużej przepustowości, a z każdym sezonem otwierane są coraz to nowsze wypożyczalnie sprzętu narciarskiego. Wyciągi krzesełkowe ciągną się na długości kilkunastu kilometrów, a ku uciesze narciarzy jeżdżących w to miejsce od lat budowane są kolejne. W Bansku organizowane są cykliczne imprezy dla narciarzy i snowboardzistów – najbardziej popularne z nich to Extreme Ski oraz Snowboard Competition.

W regionie Banska takie kurorty jak Sandinski, Dobriniszte, Panicziszte, Maliowica czy Borowec mają doskonałe zaplecze turystyczne, świetnie przygotowane stoki narciarskie i bogatą ofertę hotelową sprawiającą, że aktywny wypoczynek z pewnością będzie należał do udanych. Region Bansko to przede wszystkim góry. W wielu miejscowościach mają swój początek szlaki turystyczne zapewniające wiele godzin marszu po przepięknych i malowniczych trasach. Dużą popularnością cieszą się także ścieżki wyznaczone w parkach narodowych, gdzie rodziny z dziećmi mogą aktywnie spędzać czas, spacerować i korzystać z punktów edukacyjnych. Swoje hobby mogą również uprawiać miłośnicy wspinaczki górskiej, gdyż zorganizowano mnóstwo wyznaczonych tras, przeznaczonych właśnie dla tego typu sportów. Entuzjaści kolarstwa górskiego również znajdą dla siebie ścieżki o różnym stopniu trudności. Wypożyczalni rowerów nie brakuje, a najpopularniejsze trasy łączą wysokogórskie wioski, w których można znaleźć odpoczynek i podziwiać piękne krajobrazy. Wielkim zainteresowaniem urlopowiczów cieszy się także turystyka SPA – w licznych ośrodkach można spędzać czas korzystając z leczniczych źródeł mineralnych, których w regionie nie brakuje.

Słoneczny Brzeg to kurort idealnie nadający się na ...

Bułgaria – połączenie tradycji i nowoczesności. Ośrodki narciarskie ...

Warna to trzecie co do wielkości w Bułgarii ...

Złote Piaski – drugi po Słonecznym Brzegu najsłynniejszy ...

Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad morzem docenią zalety Bułgarii. ...

https://veturo.pl/article/2875/kurorty-narciarskie-w-bulgarii-bansko-sandinski-panicziszte/