google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Narty w Bułgarii

Bułgaria – połączenie tradycji i nowoczesności. Ośrodki narciarskie w Bułgarii położone są w większości w pasmach górskich Piryn, Riła oraz Rodopy, ciągnących się aż do stolicy Sofii. Zapraszamy na ferie zimowe w Bułgarii.

Najwyższe szczyty Parku Narodowego Piryn wznoszą się na wysokość 2914 m, gwarantując zapierające dech w piersiach widoki na otaczające góry. Jazda na nartach jest tu niezapomnianym przeżyciem, nie tylko ze względu na wyjątkowe krajobrazy. Na południe od Sofii położony jest teren narciarski Bansko z dostępem do 75 km tras i 14 wyciągów, uchodzący za jeden z najnowocześniejszych ośrodków narciarskich w Europie Wschodniej. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i zaawansowani narciarze znajdą tu coś dla siebie.

U podnóży najwyższego szczytu Bułgarii, Musała (2925 m), znajduje się kolejny popularny teren narciarski Borovets. Jest to najstarszy ośrodek narciarski w kraju, cieszący się uznaniem zarówno międzynarodowych turystów, jak i mieszkańców Bułgarii. Dzięki 56 km tras zalicza się on do największych terenów w regionie. Nieco mniejszy, ale równie urozmaicony jest teren narciarski Pamporovo z 36 km tras. Należy on do regionu Smolja w paśmie Rodopów, zaliczając się tym samym do najbardziej wysuniętych na południe ośrodków narciarskich w Europie.

Słoneczny Brzeg to kurort idealnie nadający się na ...

Dla miłośników białego szaleństwa Bansko jest jednym z ...

Warna to trzecie co do wielkości w Bułgarii ...

Złote Piaski – drugi po Słonecznym Brzegu najsłynniejszy ...

Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad morzem docenią zalety Bułgarii. ...

https://veturo.pl/article/3140/narty-w-bulgarii-osrodki-narciarskie-bansko-borovets-pamporovo/