google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Warna - atrakcje turystyczne

Warna to trzecie co do wielkości w Bułgarii i największe miasto na wybrzeżu, które zachowało w nienaruszonym stanie swoją architekturę.

Warna - atrakcje turystyczneWarna, port

fot. pixabay.com

Atmosferę kurortu określa się mianem kosmopolitycznej, gdyż na zacienionych promenadach można spotkać spacerujących marynarzy z całego świata, którzy zawitali do tego przepięknego portu i turystów mówiących różnymi językami.

Wczasowicze odwiedzający miasto muszą koniecznie zobaczyć Mauzoleum Władysława III Warneńczyka, a także przepiękną starówkę z wieloma cennymi zabytkami, w której można podziwiać ormiańskie cerkwie i muzułmańskie meczety. Po zwiedzeniu miasta warto przysiąść w Parku Nadmorskim, w którym oprócz muzeów, pięknych alejek spacerowych i kawiarni liczne atrakcje znajdą dzieci wymęczone długimi wędrówkami.

Pobyt dodatkowo może umilić wizyta w jedynym na Bałkanach delfinarium, gdzie specjalnie dla zwiedzających są przygotowane pokazy tresury. Popularnością wśród turystów cieszą się cykliczne imprezy takie jak chociażby czerwcowe Wareńskie Lato czy Międzynarodowy Festiwal Jazzowy organizowany pod koniec sierpnia. Przy morskiej stolicy ciągnie się długi pas piaszczystej plaży, chociaż turyści wybierają raczej pobliskie kurorty ze względu na jeszcze większą atrakcyjność miejsc kąpielowych.

Słoneczny Brzeg to kurort idealnie nadający się na ...

Bułgaria – połączenie tradycji i nowoczesności. Ośrodki narciarskie ...

Dla miłośników białego szaleństwa Bansko jest jednym z ...

Złote Piaski – drugi po Słonecznym Brzegu najsłynniejszy ...

Miłośnicy aktywnego wypoczynku nad morzem docenią zalety Bułgarii. ...

https://veturo.pl/article/2723/bulgaria-warna-atrakcje-turystyczne-ciekawe-miejsca-zwiedzanie/