Ubezpieczamy się na wakacje – co najważniejsze?

Wakacje to chwile beztroski, odpoczynku od stresu i zmartwień. Dlatego by zagwarantować sobie wypoczynek na najwyższym poziomie należy przede wszystkim wcześniej zadbać o.. bezpieczeństwo. Odpowiednie ubezpieczenie turystyczne, które być może zostanie rozszerzone o dodatkowe warianty, aby podczas urlopu jedynym zmartwieniem był.. za szybko kończący się czas.

Na urlop czekamy, jak na szpilkach. Odliczając dni, planujemy lot, hotel i lokalne atrakcje. Nawet wybierając wakacje zorganizowane, musimy pamiętać o dodatkowych szczegółach, by ten czas rzeczywiście wiązał się z odpoczynkiem. Przy całym szale planowania i organizowania, nie można ominąć najważniejszego punktu – ubezpieczenia  turystycznego.

Na wakacje z lekką głową
Choć wczasy zorganizowane gwarantują podstawową ochronę NNW i OC, to często dla ułatwienia można sięgnąć po dodatkowe opcje. Największym niebezpieczeństwem w zakupie wakacji przez biura turystyczne jest ich… anulacja. Z jednej czy drugiej strony – pewnym jest, że zwrotu pieniędzy nie otrzymamy lub dostaniemy, ale procent od całości. Wybierając ubezpieczenie turystyczne na stronie Rankomat.pl, możemy uniknąć niemiłej niespodzianki. Podobnie sprawa wygląda z anulowaną rezerwacją w hotelu czy zaginionym lub zniszczonym bagażem.

Wbrew pozorom takie dodatkowe ubezpieczenie, które podróżujący coraz częściej wykupują na własną rękę, nie kosztuje dużo. Niekiedy jest to koszt porównywalny z kosztem taksówki na dystansie miastowym. Dlatego po co ryzykować?

Bezwzględne ubezpieczenie dla globtroterów
Naturalnie osoby, które podróżują na własną rękę, ubezpieczenia turystycznego nie mają. Nawet posiadając Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego, nie mają 100% gwarancji, że wszystkie koszty zostaną pokryte bez dodatkowego finansowania z ich kieszeni. Dlatego warto zastanowić się nad dobrą polisą. Ubezpieczenia turystyczne w kalkulatorze Rankomat.pl można w łatwy sposób dostosować pod indywidualne potrzeby. Zwiedzanie miast? Wystarczy NNW + OC oraz ochrona bagażu. Planujesz szalone odkrywanie naturalnych zakątków? Wspinaczki po górach? A może żeglowanie po Atlantyku? Choć nikt nie przewiduje i nie planuje żadnych problemów, to warto rozszerzyć polisę o akcje ratownicze. Są one bardzo kosztowne, a podstawowe ubezpieczenie turystyczne często nie obejmuje następstw wypadków spowodowanych uprawianiem sportów – nie muszą być nawet ekstremalne.

Na koniec ostatnia rada. Zawsze wybierając polisę trzeba się dokładnie wczytać w obowiązki, wykluczenia. W razie pytań, wątpliwości lepiej zadzwonić na infolinię ubezpieczyciela i dopytać o szczegóły, ponieważ domysły mogą być kosztowne w swoich konsekwencjach.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(59) "Polisa turystyczna - jakie wybrać ubezpieczenie na wakacje" ["meta_desc"]=> string(129) "Zawsze warto a nawet trzeba ubezpieczyć się na wakacje. Dowiedz się jakie korzyści daje polisa turystyczna - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-16.0839843727608" ["lng"]=> string(17) "-11.0317844966843" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Polisa turystyczna - jakie wybrać ubezpieczenie na wakacje

meta_keys:

meta_desc: Zawsze warto a nawet trzeba ubezpieczyć się na wakacje. Dowiedz się jakie korzyści daje polisa turystyczna - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Polisa turystyczna - jakie wybrać ubezpieczenie na wakacje

meta_keys:

meta_desc: Zawsze warto a nawet trzeba ubezpieczyć się na wakacje. Dowiedz się jakie korzyści daje polisa turystyczna - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Zawsze warto a nawet trzeba ubezpieczyć się na wakacje. Dowiedz się jakie korzyści daje polisa turystyczna - poleca veturo.pl