Szczecin Water Show – tego jeszcze nie było!

Jednym z wydarzeń towarzyszących tegorocznemu IX Międzynarodowemu Festiwalowi Sztucznych Ogni Pyromagic będzie niesamowite widowisko ponad nazwą Szczecin Water Show. Już za miesiąc, 13 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pokazowy turniej HIGH DIVINGU czyli wysokościowych – akrobatycznych skoków do wody w wykonaniu światowej elity skoczków.

Impreza Water Show łączyć ma ze sobą zawody i pokazy ekstremalnych dyscyplin sportowych uprawianych na wodzie ze świetną zabawą publiczności. Tej na Wałach Chrobrego nie zabraknie, ponieważ wydarzenie będzie towarzyszyło zapierającym dech w piersiach pokazom pirotechnicznym, które stały się już szczecińską sierpniową tradycją. Co nas czeka?

HIGH DIVING
High Diving to akrobatyczne skoki do wody z wysokości 27 metrów. Ta nowa dyscyplina traktowana jest jako sport ekstremalny. Oszałamiająca widowiskowość turniejów High Divingu spowodowała że dyscyplina ta pojawiła się po raz pierwszy na Mistrzostwach Świata w Pływaniu FINA w Barcelonie w roku 2013. Mężczyźni skaczą z wysokości 27 metrów, kobiety zaś z 20 metrów.

FLYBOARD
Co to właściwie jest? W skrócie: nowa, wodna, ekstremalna dyscyplina sportu, od kliku lat w oszałamiającym tempie podbijająca świat. FlyBoard to sprzęt, który oryginalnie został zaprojektowany do pływania z delfinami, ale amatorzy ekstremalnych wrażeń znaleźli dla niego szersze zastosowanie. Na specjalnie przygotowanym urządzeniu można wykonywać różnorodne akrobacje w wodzie i w powietrzu (wznosząc się nawet na 18 metrów), jak również poruszać się z dużą prędkością pod powierzchnią wody. Siłą napędową każdego urządzenia jest skuter wodny o mocy co najmniej 100–150 koni mechanicznych. Odrzut / wynoszenie się zawodnika uzyskuje się za pomocą specjalnego węża połączonego z turbiną silnika skutera. W ten sposób wytwarzane są dwa strumienie wody pod ciśnieniem, które unoszą urządzenie wraz z zawodnikiem nad powierzchnię wody i pozwalają na kontrolę toru lotu łącznie z wykonywaniem niezwykle efektownych akrobacji.

FLYCUP 2016
Podczas Water Show Szczecin 2016 rozgrany zostanie super puchar w hydro-odrzutowym lataniu nad wodą. Międzynarodowe Zawody Hydro–Odrzutowe od dwóch lat ściągają do Polski najlepszych zawodników we flyboardingu, jetbladingu, jetpackingu czy hoverboardingu w Europie. Podczas Water Show wystąpią reprezentanci Holandii, Malty, Czech i oczywiście Polski. W dwóch dwuminutowych rundach liderzy pokażą zapierające dech w piersiach akrobacje. Zgromadzona pula nagród dla zwycięzców pozycjonuje zawody Flycup w Szczecinie jako jedne z najbardziej prestiżowych imprez w Świecie.

JETSKI
Dla tych, którzy wciąż oczekiwać będą adrenaliny, organizatorzy przygotowali niesamowite, cyrkowe wręcz pokazy na skuterach wodnych. W tym przypadku próba opisywania wyjątkowych akrobacji (salta, śruby, loty etc.) w wykonaniu wielokrotnych zwycięzców prestiżowych zawodów (grupa Czech Jetski Freestyle Team) jest bardzo trudna. To koniecznie trzeba zobaczyć.

WAKEBOARDING
Akrobacje na desce ciągniętej przez motorówki.

SMOCZE ŁODZIE
W ramach wydarzenia Water Show po obu stronach Odry utworzone zostaną specjalne strefy dla publiczności, z których popisy śmiałków będą znakomicie widoczne. Organizatorzy, dla podniesienia atrakcyjności odbioru pokazów, zainstalują telebimy transmitujące na żywo (i w zwolnionym tempie) wszystko to, co dziać się będzie podczas widowiska.

PROGRAM
13 sierpnia, sobota / Wały Chrobrego, Trasa Zamkowa

15:00 – 15:10 Otwarcie imprezy i strefy dla widzów
15:10 – 16:30 Pokazowy turniej flyboardingu – Flycup
16:30 – 17:10 Pojedynki Smoczych Łodzi
17:10 – 17:30 Pokazy akrobacji na skuterach wodnych – Jetski Show cz:1
17:30 – 17:50 High Diving – cz:1 – akrobatyczne skoki do wody z wysokości 20 metrów
18:00 – 18:30 Finały pojedynków Smoczych Łodzi
18:30 – 19:00 Finałowe pokazy flyboardingu – Flycup
19:00 – 19:20 High Diving – cz:2 – akrobatyczne skoki do wody z wysokości 22 metrów
19:20 – 19:40 Pokazy akrobacji na skuterach wodnych – Jetski Show cz:2 oraz pokazy unikalnych sprzętów wodnych: jetsurf, wake, kayak jet
19:40 – 20:00 High Diving – cz:3 – Finał akrobatycznych skoków do wody z wysokości 27 metrów
20:00 – 20:40 Parada Finałowa – synchroniczne skoki do wody z wysokości 22 metrów, parada Flyboard, Jetski Show i pozostałych sprzętów pływających.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(50) "Szczecin wydarzenia, imprezy - Szczecin Water Show" ["meta_desc"]=> string(218) "Szczecin Water Show. Już za miesiąc, 13 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pokazowy turniej HIGH DIVINGU czyli wysokościowych – akrobatycznych skoków do wody w wykonaniu światowej elity skoczków." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(53.42952226019919947930247872136533260345458984375) ["lng"]=> float(14.5646953562498993051121942698955535888671875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/zvDnkxJdVww" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Szczecin wydarzenia, imprezy - Szczecin Water Show

meta_keys:

meta_desc: Szczecin Water Show. Już za miesiąc, 13 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pokazowy turniej HIGH DIVINGU czyli wysokościowych – akrobatycznych skoków do wody w wykonaniu światowej elity skoczków.

watermark:

interesting_places:

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/zvDnkxJdVww

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Szczecin wydarzenia, imprezy - Szczecin Water Show

meta_keys:

meta_desc: Szczecin Water Show. Już za miesiąc, 13 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pokazowy turniej HIGH DIVINGU czyli wysokościowych – akrobatycznych skoków do wody w wykonaniu światowej elity skoczków.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Szczecin Water Show. Już za miesiąc, 13 sierpnia, po raz pierwszy w Polsce odbędzie się pokazowy turniej HIGH DIVINGU czyli wysokościowych – akrobatycznych skoków do wody w wykonaniu światowej elity skoczków.