Targi Outdoor 2016: trendy i nowości na sezon wiosna – lato 2017

W dniach 13 - 16 lipca b.r. w niemieckim Friedrichshafen odbyła się 23. edycja Targów OutDoor 2016. Niezwykle prestiżowa dla branży impreza zgromadziła ponad 21,5 tysiąca odwiedzających, łącznie z 92 krajów. Na przestrzeni 12 hal wystawiło się aż 960 producentów z 40 krajów. W czasie imprezy zaprezentowane zostały najciekawsze nowości na sezon wiosna - lato 2017.

Odbywające się nad Jeziorem Bodeńskim Targi Outdoor były okazją do spotkania ludzi ze środowiska outdoor – oprócz producentów i odwiedzających nie zabrakło licznie zgromadzonych dystrybutorów, dziennikarzy, blogerów , wspinaczy i podróżników. Mieli oni okazję do wymiany uwag na temat kondycji branży i zmieniających się w niej trendów. W czasie targów nie zabrakło specjalistycznych szkoleń i warsztatów, również tych dotyczących efektywnego prowadzenia biznesu.

Podczas eventu dało się zauważyć dwa równoległe trendy. Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży. Istotną tendencją jest również nacisk na elegancję wśród produktów – wyraźnie daje się odczuć zbliżenie do segmentu lifestyle. Nie jest tajemnicą, iż producenci, zachowując techniczny charakter produktów, coraz większy nacisk kładą na nieszablonowy design, wzornictwo czy kolory. Doskonale widoczne jest to na przykładzie największych producentów, takich jak Marmot, Patagonia, Aku czy Teva, jak i wśród mniej rozpoznawalnych brandów.

Poniżej kilka nowości na sezon wiosna – lato 2017, na przykładzie obuwia.

AKU Alterra FG GTX to nowy model butów trekkingowych przeznaczonych do wędrówek w wymagającym, górskim terenie. Cechuje go asymetryczna budowa oparta na zastosowaniu nowoczesnej, 3-częsciowej konstrukcji Elica Natural Stride System. Pozwala ona na Idealne dopasowanie się buta do kształtu stopy, wpływając na obniżenie stopnia zmęczenia i dyskomfortu piechura podczas wymagającego marszu. Cholewka buta wykonana jest ze skóry licowej, uzupełnionej o specjalną, elastyczną tkaninę. Wewnątrz podszewki znajduje się wodoodporna i zapewniająca odpowiedni komfort cieplny membrana Gore-Tex® Perfomance. Wspomaga ją wkładka z serii Custom Fit – dobrze dopasowująca się do kształtu stopy i zapewniająca jej dobrą oddychalność. Podeszwa środkowa ma podwójną gęstości PU i bazuje na zastosowaniu pianki Die Cut Eva. Co niezwykle istotne w zmiennych, górskich warunkach, model Alterra wyposażony jest w twardą, antypoślizgową podeszwę zewnętrzną Vibram® Octopus.                                          


HOKA ONE ONE Tor Trafa jest nowy, modelem męskiego sandała trekkingowego z charakterystyczną dla Hoki podeszwą o podwyższonej konstrukcji. Wytrzymałe, a jednocześnie elastyczne i niezwykle lekkie sandały sprawdzą się w terenie o umiarkowanie trudnej, nierównej nawierzchni. Gwarantuje to antypoślizgowa podeszwa Vibram® MegaGrip Hi-Traction. Cholewka, wyróżniająca się ciekawym designem i starannością wykonania, powstała z pełnoziarnistego, miękkiego nubuku. Dobrą oddychalność zapewniają znajdującą się w niej z przodu i po bokach otwory, gwarantujące właściwą cyrkulację powietrza, w efekcie chroniące stopę przed zapoceniem. Dodatkowy komfort zapewnia stopie wkładka Eva. Palce u stóp zabezpieczane są przez gumowy otok. Sandały wyposażone jest w specjalny ściągacz, pozwalający regulować zapięcie.


HOKA ONE ONE Tor Trafa
TEVA Alp Deep Style to lekkie sandały o opływowym kształcie i eleganckim, choć stonowanym designie. Sprawdzą się zarówno w warunkach miejskich, na plaży, na kempingu czy podczas wakacyjnych wycieczek w warunkach umiarkowanie łatwego terenu. Utrzymanie stopy w sandale zapewniają 3 osobne wiązania, składające się z mocnych, poliestrowych taśm, regulowanych za pomocą niewielkich szelek. Dolna część sandała wykonana jest z pianki Eva – dobrze dopasowującej się do kształtu stopy i zapewniającej komfort użytkowania. Dobrą przyczepność do podłoża zapewnia wytrzymała, kauczukowa podeszwa Durabrassion Rubber ®.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(65) "Targi Outdoor 2016: trendy i nowości na sezon wiosna - lato 2017" ["meta_desc"]=> string(130) "Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(16) "-17.841796872516" ["lng"]=> string(16) "-3.0132573712306" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Targi Outdoor 2016: trendy i nowości na sezon wiosna - lato 2017

meta_keys:

meta_desc: Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Targi Outdoor 2016: trendy i nowości na sezon wiosna - lato 2017

meta_keys:

meta_desc: Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Producenci bardziej niż dotychczas położyli nacisk na zaprezentowanie nowości w segmencie sprzętu i obuwia, kosztem odzieży.