Droga stu zakrętów

Polska na jesienny weekend – 6 najpiękniejszych dróg widokowych w Polsce

Wypożyczalnia samochodów Avis przedstawia listę niezwykle malowniczych polskich samochodowych tras, które warto przemierzyć by podziwiać jesienne widoki oraz doświadczyć piękna natury. Złota polska jesień to idealny moment, aby po najbardziej tłocznym sezonie wakacyjnym zrelaksować się i udać w podróż z rodziną lub przyjaciółmi do wspaniałych miast i miasteczek w Polsce. Czasem najwspanialszą częścią podróży, nie jest cel, do którego zmierzamy, lecz sama droga. Szczególnie, jeżeli ciągnie się kilometrami przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie stworzyła natura. Najpiękniejsze polskie drogi widokowe oferują wspaniałe panoramy i przyjemność z jazdy samochodem.

Oto sześć niezwykłych tras widokowych, którymi warto się przejechać – zwłaszcza jesienią.

1. Wielka pętla bieszczadzka (obwodnica bieszczadzka)
Gdzie: Województwo podkarpackie
Jedna z najpiękniejszych polskich tras wiodąca przez malownicze zakątki Podkarpacia. „Wielka pętla” albo „duża obwodnica” to blisko 150-kilometrowa trasa, dzięki której w jeden dzień można objechać Bieszczady. Droga, która dzięki bajecznym widokom sama w sobie jest jedną z największych atrakcji tego rejonu. Rozpoczyna się kończy w miejscowości Lesko, określanej jako „drzwi na Bieszczady”. Trasa prowadzi drogą nr 895, m.in. przez Zabrodzie, Bukowiec i Baligród. Podróż pętlą bieszczadzką gwarantuje niezapomniane widoki na Zalew Soliński czy słynne Poroniny: Caryńską oraz Wietlińską.

Skąd wypożyczyć samochód: Wypożyczalnia samochodów Avis w Rzeszowe, oddalona o ok. 90 km od miejscowości Lesko.

2. Dolina Stu Zakrętów
Gdzie: Województwo świętokrzyskie
Droga Stu Zakrętów, czyli 22 km szaleństwa po łukach, łuczkach, nawrotach i serpentynach do tego wszystko w malowniczej scenerii Gór Stołowych. To nie tylko jedna z najlepszych tras w Polsce, ale też jedno z ciekawszych miejsc turystycznych w naszym kraju. Trasa wiedzie z Radkowa do Kudowy Zdrój i przecina Park Narodowy Gór Stołowych, wijąc się łagodnymi podjazdami pośród świerkowych drzew, młotów, maczug i grzybów skalnych. Gdzieniegdzie zobaczyć można tajemnicze skalne postacie lub skalne twarze ukryte w piaskowych skałach, uformowane przez naturę miliony lat temu.

Skąd wypożyczyć samochód:: Wypożyczalnia samochodów Avis w Rzeszowie, oddalona o ok. 114 km od Rakowa.

3. Wilczy Szaniec
Gdzie: Województwo warmińsko-mazurskie
Poniemiecka, kręta, mroczna droga prowadząca przez środek gęstego lasu na terenie, którego można znaleźć resztki fortyfikacji, bunkrów, stanowisk karabinów maszynowych itp. Poznaj ulubione okolice Adolfa Hitlera, czyli trasę Kętrzyn—Gierłoż. Miejsce to warte jest odwiedzenia nie tylko przez osoby interesujące się historią wojenną.

Skąd wypożyczyć samochód: Wypożyczalnia samochodów Avis w Olsztynie, oddalona o ok. 85 km od Rakowa.

4. Droga Oswalda Balzera
Gdzie: Województwo małopolskie
Kręta, prowadząca przez las, skrajem Tatrzańskiego Parku Narodowego droga, nazwana tak na cześć profesora prawa Oswalda Balzera, który na stałe wpisał się w historię Tatr dzięki swej bezinteresownej pomocy w granicznym sporze o Morskie Oko między Galicją a Węgrami. Droga Balzera prowadzi z Zakopanego przez Jaszczurówkę, Brzeziny i Wierch Poroniec do Morskiego Oka. Stanowi ciekawa alternatywę dla drogi prowadzącej z Poronina.

Skąd wypożyczyć samochód: Wypożyczalnia samochodów Avis w Krakowie, oddalona o ok. 85 km od Zakopanego.

5. Droga Kaszubska
Gdzie: Województwo pomorskie
Droga Kaszubska to trasa widokowa przebiegająca przez samo serce Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Choć nie ma tu dzikich serpentyn ani długich prostych to raduje ona unikalnym klimatem. Droga, wijąc się między lasami i jeziorami: Białym, Raduńskim, Kłodno, Brodno, Ostrzyckie, roztacza wspaniałe, niezapomniane, niezwykle sielskie widoki, które pozwalają na prawdziwy relaks i zachęcają do niespiesznego pokonywania kilometrów. W sezonie na całej długości trasy napotkamy liczne restauracje i bary, w których warto spróbować lokalnych przysmaków.

Skąd wypożyczyć samochód: Wypożyczalnia samochodów Avis w Gdańsku, oddalona o ok. 60km od Koscierzyny.

6. Suwalszczyzna – droga wzdłuż Kanału Augustowskiego
Gdzie: Województwo podlaskie
Jazda samochodem po Suwalszczyźnie to możliwość delektowania się wspaniałymi widokami. Piękne krajobrazy okraszone urokliwymi wsiami, bezkresnymi łąkami i gęstymi lasami na długo zapadają w pamięć. Na Suwalszczyźnie znajduje się także jeden z najwspanialszych zabytków hydrotechnicznych w Polsce – Kanał Augustowski, który jest jednocześnie najdłuższym zabytkiem w naszym kraju (ma ponad 100 km długości). Idealnym pomysłem na zwiedzanie regionu jest podróżowanie wzdłuż kanału z przystankami na podziwianie śluz, jezior i lasów.

Skąd wypożyczyć samochód: Wypożyczalnia samochodów Avis w Augustowie.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(45) "6 najpiękniejszych dróg widokowych w Polsce" ["meta_desc"]=> string(205) "Czasem najwspanialszą częścią podróży, nie jest cel, do którego zmierzamy, lecz sama droga. Szczególnie, jeżeli ciągnie się kilometrami przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie stworzyła natura." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "Weber Shandwick" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-12.5683593732504" ["lng"]=> string(17) "-9.33633562597253" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: 6 najpiękniejszych dróg widokowych w Polsce

meta_keys:

meta_desc: Czasem najwspanialszą częścią podróży, nie jest cel, do którego zmierzamy, lecz sama droga. Szczególnie, jeżeli ciągnie się kilometrami przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie stworzyła natura.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: Weber Shandwick

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: 6 najpiękniejszych dróg widokowych w Polsce

meta_keys:

meta_desc: Czasem najwspanialszą częścią podróży, nie jest cel, do którego zmierzamy, lecz sama droga. Szczególnie, jeżeli ciągnie się kilometrami przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie stworzyła natura.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Weber Shandwick

meta_desc: Czasem najwspanialszą częścią podróży, nie jest cel, do którego zmierzamy, lecz sama droga. Szczególnie, jeżeli ciągnie się kilometrami przez najpiękniejsze krajobrazy, jakie stworzyła natura.