google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kaszubski Park Miniatur

Zgromadzono tu kilkadziesiąt miniatur budowli z całego świata. Wszystkie zostały wykonane w skali 1 : 25. Spacer po Parku zaczynamy od obejrzenia miniatur obiektów z całego świata.

Wśród pierwszych kilkunastu  są  m.in. Biały  Dom, Big Ben, wieża Eiffla czy Krzywa Wieża z Pizy. Sporą grupę stanowią miniatury obiektów z Pomorza, przez co wycieczka do Parku Miniatur może być dobrym wprowadzeniem do zwiedzania Szwajcarii Kaszubskiej.

Za Statuą Wolności można zobaczyć miniaturę dworku Wybickich, który do dzisiaj stoi w Będominie, rodzinnej miejscowości Józefa Wybickiego. Jest  tu  również  miniatura  kolegiaty  w  Kartuzach – dawnego kościoła konwentualnego kartuzów. Idąc dalej, przechodzimy obok modelu największego zamku na terenie Kaszub – zamku w Bytowie. Uwagę zwraca także piękne założenie neobarokowego kościoła w Wygodzie Łączyńskiej. Tuż obok ustawiono makietę bazyliki Mariackiej w Gdańsku – największego na świecie kościoła zbudowanego z cegły. Kierując się do wyjścia, można podpatrzeć, jak 100 lat temu wyglądały kościoły w pobliskich Sierakowicach oraz w Sianowie.

Kilka obiektów w parku to miniatury zabytków z północnych Kaszub, m.in. kaplic z kalwarii  w  Wejherowie,  neogotyckiego pałacu w Rzucewie koło Pucka oraz zagrody Słowińców z Kluk w Słowińskim Parku Narodowym. Kolejną grupą są makiety najsłynniejszych budowli z całej  Polski;  warto tu popatrzeć na kościół Mariacki z Krakowa, katedrę lubelską  i monumentalny  pałac z Kamieńca Ząbkowickiego na Śląsku. 

W parku jest też wiele innych atrakcji, np. gabinet śmiechu pełen krzywych zwierciadeł, zamek strachu, bajkowa wioska z  figurami postaci z bajek oraz małe zoo z  miniaturowymi rasami zwierząt.

Kaszubski Park Miniatur, Strysza Buda,
ul. Kartuska 30, tel.: 58 6855570, 502499106
kaszubskiparkminiatur.pl

O największej atrakcji jaką jest zamek w Nowym ...

Trudno uwierzyć, że wszystko zaczęło się od ludowej ...

Największą  atrakcją Jarosławca jest ogromny  Aquapark kompleks  basenów  ...

Pobyt w grodzie rycerskim w Biskupicach pod Byczyną ...

Turyści w Mrągowie mogą przez cały rok poczuć ...

Wioska Labiryntów i Źródeł w Paprotach to miejsce ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/3287/atrakcje-dla-dzieci-na-kaszubach-park-miniatur/