google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Papieski Szlak Kajakowy Słupią

Papieski Szlak Kajakowy Słupią(133 km) - szlak jest upamiętnieniem pobytu abp. Karola Wojtyły na tych terenach. Spływ Słupią jest niesamowitym przeżyciem, ponieważ malownicza rzeka skrywa wiele tajemnic tj. kanały, wartki nurt czy miejsca z kamienistym dnem.

Papieski Szlak Kajakowy SłupiąPapieski Szlak Kajakowy Słupią

fot: ustka.travel

Czas, jaki jest potrzebny na przebycie całego szlaku to siedem dni. Warto więc uzbroić się w ekwipunek potrzebny do biwakowania w bogactwie północno-środkowopolskiej przyrody. Na trasie można podziwiać wysokie brzegi porośnięte sosnami i starymi okazami buków i dębów oraz rzadko spotykaną faunę i florę. 

Atrakcje szlaku stanowią również zabytkowe budynki elektrowni wodnych oraz 10 pamiątkowych obelisków stanowiących prawdopodobne miejsca postoju krakowskich kajakarzy z Karolem Wojtyłą na czele, pełniących funkcję kajakowych przystani: Gowidlino, Sulęczyno, Parchowo, Soszyca, Gołębia Góra, Gałąźnia Mała, Leśny Dwór, Lubuń, Krępa Słupska i Słupsk.

Trasa spływu zaliczana jest do szlaków średnio trudnych. Wśród szumów, fal i zakoli i uciążliwych, charakteryzuje ją zmienny kierunek biegu rzeki oraz szerokość i głębokość koryta, wartki nurt, liczne meandry, a także zwalone drzewa i inne przeszkody. Atrakcje szlaku stanowią: Park Krajobrazowy „Dolina  Słupi”, hydrotechniczne zabytkowe budowle elektrowni wybudowanych w latach 1898-1926, leśny rezerwat przyrody „Gołębia Góra”, grodzisko wczesnośredniowieczne w Łosinie, Zamek Książąt Pomorskich z Muzeum Pomorza Środkowego, młyn zamkowy, spichlerz Richtera z XIX w. i Baszta Czarownic w Słupsku. Na ok. 29. i 51. kilometrze szlaku potrzebny jest przewóz kajaków.

żródło: Turystyka aktywna na wsi - powiat słupski
redakcja tekstów: Maria Matuszewska
wydawca: Starostwo Powiatowe w Słupsku
ul. Szarych Szeregów 14, 76-200 Słupsk
tel. 59 842 37 73, faks 59 842 71 11
e-mail: promocja@powiat.slupsk.pl
www.powiat.slupsk.pl

Swołowo  -  stolica  Krainy  w  Kratę - zostało ...

Swołowo, niewielka pomorska wieś w pobliżu Słupska, urzeka ...

Przepiękna plaża, słoneczna i tłoczna promenada, molo i ...

Będąc w Słupsku warto odwiedzić owiane złą sławą ...

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem ...

Na rzece Słupi działa elektrownia wodna - jedna ...

nocleg

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/3240/papieski-szlak-kajakowy-splyw-slupia/