google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Niedźwiedź - atrakcje turystyczne

Jest to malowniczo położona wioska  w Województwie Lubuskim. Ściślej mówiąc dokładnie znajduje się ona w powiecie świebodzińskim w Gminie Łagów. Niedźwiedź, to wciąż mało znana i niedoceniana perełka  województwa.

Niedźwiedź - atrakcje turystyczneDrewniane rzeźby w Niedźwiedziu

fot: bloglesniczego.ery.pl

Nie jedno miasteczko mogłoby pozazdrościć Niedźwiedziowi przepięknych lesistych krajobrazów zbiorników wodnych czy wyrzeźbionych w drewnie przez miejscowych drwali wielu najrozmaitszych obiektów. We wsi organizowane są rodem z norweskiej północy zawody drwali. Impreza ta urosła do rangi zawodów międzynarodowych (polsko-niemieckich), a mianowicie jest to połączony wraz z wielkim festynem konkurs pilarzy rzeźbiących przeróżne obiekty, postacie w drewnie.

Drwale i pilarze  rywalizują ze sobą w tematyce leśno – myśliwskiej. Głównie są to rzeźby niedźwiedzi czy też duchów lasu, które później zdobią tą przepiękną wioskę. Wiodącym celem który przyświeca organizatorom tego przedsięwzięcia jest promocja tego regionu jako ściśle związanego z naturą oraz przyrodą. Każdym zawodom towarzyszą dodatkowe najrozmaitsze atrakcje m.in.: tresury psów z Brandenburgii, konkurs plastyczny „Las w oczach dziecka”, pokazy rzeźbienia piłami oraz bogate w repertuar występy artystyczne. Podczas imprezy można odwiedzić liczne stoiska promocyjne, prezentujące walory turystyczne malowni-czych okolic, a także dorobek artystyczny mieszkańców regionu.

Warto również podkreślić, iż swoisty klimat Niedźwiedzia oddaje oryginalna architektura. Można powiedzieć, że jest to wioska gdzie znana fraza o Kazimierzu Wielkim  nie sprawdziła się. Mianowicie chodzi tutaj o część drewnianej zabudowy wioski.  Jako przykład można podać drewniany Kościół Wniebowzięcia NMP w Niedźwiedziu, który  robi niesamowite wrażenie na turystach sztuką drwalską. Również  koniecznie trzeba się wybrać na dłuższy spacer po Niedźwiedziu aby zwiedzić imponujące rzeźby Drwali i Pilarzy czy też rzemiosło mieszkańców regionu, a gdy się zmęczymy możemy przysiąść na ławce oddającej idealną postać gigantycznego niedźwiedzia.  Miejscowość obecnie jest dopiero na nowo odkrywana przez turystów. 

źródło: www.kochajlubuskie.pl, Magazyn Turystyczny on-line

Małopolska Organizacja Turystyczna od 2011 roku realizuje projekt ...

Pałac Goetzów powstał w latach 1889 – 1900, ...

Zamek Moszna powstał w połowie wieku XVII. Część ...

W ostatnim czasie Katowice przeszły ogromną metamorfozę. Niedoceniane ...

Zawsze chciałeś pojechać do Czarnobyla i zobaczyć miasto ...

Pomnik UFO – jedyny istniejący pomnik UFO w ...

nocleg

atrakcje

https://veturo.pl/article/3306/niedzwiedz-atrakcje-ciekawe-miejsca-zawody-drwali-i-pilarzy/