google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Darłowo - atrakcje turystyczne

Darłowo to nadmorskie miasto leżące w województwie zachodniopomorskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Uznawane za turystyczną stolicę powiatu sławieńskiego, jest ważnym portem morskim, położonym na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Ponad sześć kilometrów szerokich,  piaszczystych  plaż,  unikalny  mikroklimat  z  dużą  zawartością  jodu,  do  tego  niepowtarzalne  sąsiedztwo  dwóch  nadbałtyckich  jezior  –  sprawia,  że  Darłowo ma swój wyjątkowy klimat i jest kurortem cenionym przez turystów.

Darłowo to także ważny ośrodek historyczny. To właśnie tutaj urodził się i spędził ostatnie lata swojego życia król Danii, Szwecji i Norwegii – Eryk Pomorski, zwany też Ostatnim Wikingiem Bałtyku, który na przełomie XIV i XV wieku władał całą północną Europą.

Darłowo, jako jedyne z miast nadmorskich, może poszczycić się gotyckim Zamkiem Książąt Pomorskich. W średniowiecznym Kościele Mariackim do dziś można zobaczyć sarkofag skrywający szczątki wielkiego króla Eryka I Pomorskiego, dzięki któremu nasze miasto może używać zaszczytnej nazwy królewskiego miasta.

Darłowski port jest jednym z portów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. To doskonałe miejsce dla jachtowych globtroterów, którzy nade wszystko kochają wiatr, wodę i żagle. Przy wschodnim nabrzeżu żeglarze znajdą bezpieczne schronienie i nowoczesną, gościnną marinę. Gdyby zaistniała potrzeba naprawy jachtu to szeroki zakres usług o gwarantowanej jakości świadczy w tym zakresie znajdująca się w porcie Stocznia Darłowo.

Poza opisanymi atutami miasto posiada barwną, ciekawą i burzliwą historię i niemałą skarbnicę zabytków. Większość z nich zachowała się do dnia dzisiejszego w dobrym stanie. Niepowtarzalną perłą Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich, gdzie obecnie znajduje się muzeum. W samym centrum miasta zlokalizowany jest Kościół Mariacki, z najwyższą w mieście sześćdziesięciometrową wieżą. Tu na chwilę uwagi zasługuje Mauzoleum Pomorskie z sarkofagiem króla Eryka. W obejściu świątyni znajduje się specyficzne Lapidarium, w którym zgromadzono pozostałości z pobliskich cmentarzysk aż czterech wyznań: katolickiego, ewangelickiego, prawosławnego i żydowskiego. Wchodząc na Rynek Miejski nie sposób nie zauważyć Pomnika Rybaka, u stóp którego znajduje się Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Tu także mieści się Ratusz Miejski z pięknie zachowanym renesansowym portalem, znajdującym się tuż nad drzwiami wejściowymi. W Darłowie znajduje się ponadto Brama Kamienna będąca jedyną pozostałością po dawnym obwarowaniu miasta, niewielki Kościół św. Jerzego i zasługujący na szczególną uwagę Kościół św. Gertrudy. Obiekt ten stanowi wyjątek na całym polskim Pomorzu i jest przykładem skandynawskiego gotyku.

Jeśli planujecie wakacje nad morzem, ale nie macie ...

Jesień życia to czas, gdy człowiek ma dla ...

Darłowo to jeden z najatrakcyjniejszych kierunków wakacyjnych podróży. ...

Wioska Labiryntów i Źródeł w Paprotach to miejsce ...

Wioska Hobbitów to miejsce ukryte w “Mrocznej puszczy” ...

Najbardziej charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca - i zarazem ...

nocleg

https://veturo.pl/article/3305/darlowo-atrakcje-ciekawe-miejsca-zwiedzanie/