Darłowo – atrakcje turystyczne

Darłowo to nadmorskie miasto leżące w województwie zachodniopomorskim, w dolinie rzek Wieprzy i Grabowej. Uznawane za turystyczną stolicę powiatu sławieńskiego, jest ważnym portem morskim, położonym na południowym wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

Ponad sześć kilometrów szerokich,  piaszczystych  plaż,  unikalny  mikroklimat  z  dużą  zawartością  jodu,  do  tego  niepowtarzalne  sąsiedztwo  dwóch  nadbałtyckich  jezior  –  sprawia,  że  Darłowo ma swój wyjątkowy klimat i jest kurortem cenionym przez turystów.

Darłowo to także ważny ośrodek historyczny. To właśnie tutaj urodził się i spędził ostatnie lata swojego życia król Danii, Szwecji i Norwegii – Eryk Pomorski, zwany też Ostatnim Wikingiem Bałtyku, który na przełomie XIV i XV wieku władał całą północną Europą.

Darłowo, jako jedyne z miast nadmorskich, może poszczycić się gotyckim Zamkiem Książąt Pomorskich. W średniowiecznym Kościele Mariackim do dziś można zobaczyć sarkofag skrywający szczątki wielkiego króla Eryka I Pomorskiego, dzięki któremu nasze miasto może używać zaszczytnej nazwy królewskiego miasta.

Darłowski port jest jednym z portów Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego. To doskonałe miejsce dla jachtowych globtroterów, którzy nade wszystko kochają wiatr, wodę i żagle. Przy wschodnim nabrzeżu żeglarze znajdą bezpieczne schronienie i nowoczesną, gościnną marinę. Gdyby zaistniała potrzeba naprawy jachtu to szeroki zakres usług o gwarantowanej jakości świadczy w tym zakresie znajdująca się w porcie Stocznia Darłowo.

Poza opisanymi atutami miasto posiada barwną, ciekawą i burzliwą historię i niemałą skarbnicę zabytków. Większość z nich zachowała się do dnia dzisiejszego w dobrym stanie. Niepowtarzalną perłą Darłowa jest Zamek Książąt Pomorskich, gdzie obecnie znajduje się muzeum. W samym centrum miasta zlokalizowany jest Kościół Mariacki, z najwyższą w mieście sześćdziesięciometrową wieżą. Tu na chwilę uwagi zasługuje Mauzoleum Pomorskie z sarkofagiem króla Eryka. W obejściu świątyni znajduje się specyficzne Lapidarium, w którym zgromadzono pozostałości z pobliskich cmentarzysk aż czterech wyznań: katolickiego, ewangelickiego, prawosławnego i żydowskiego. Wchodząc na Rynek Miejski nie sposób nie zauważyć Pomnika Rybaka, u stóp którego znajduje się Galeria Ryb Morza Bałtyckiego. Tu także mieści się Ratusz Miejski z pięknie zachowanym renesansowym portalem, znajdującym się tuż nad drzwiami wejściowymi. W Darłowie znajduje się ponadto Brama Kamienna będąca jedyną pozostałością po dawnym obwarowaniu miasta, niewielki Kościół św. Jerzego i zasługujący na szczególną uwagę Kościół św. Gertrudy. Obiekt ten stanowi wyjątek na całym polskim Pomorzu i jest przykładem skandynawskiego gotyku.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(107) "Darłowo - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - co warto zobaczyc, zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich" ["meta_desc"]=> string(82) "Darłowo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzania - poleca veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(15) "mat. promocyjne" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.41865060521430308426715782843530178070068359375) ["lng"]=> float(16.40876769791309897073006140999495983123779296875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/ve-8OavkhEI" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Darłowo - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - co warto zobaczyc, zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich

meta_keys:

meta_desc: Darłowo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzania - poleca veturo.pl

watermark:

interesting_places:

author: mat. promocyjne

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/ve-8OavkhEI

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Darłowo - atrakcje turystyczne, ciekawe miejsca - co warto zobaczyc, zwiedzić Zamek Książąt Pomorskich

meta_keys:

meta_desc: Darłowo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzania - poleca veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. promocyjne

meta_desc: Darłowo - atrakcje turystyczne i ciekawe miejsca do zwiedzania - poleca veturo.pl