Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, to kuszący kierunek dla wielu żeglarzy. Wystarczy wymienić kilka należących do archipelagu wysp, aby nasza wyobraźnia zaczęła działać. Santorini, Mykonos, Paros… a w głowie już pojawia się idylliczny obrazek greckiej wioski, z białymi domkami z niebieskimi dachówkami i okiennicami oraz niezwykły kolor morza, które otacza wyspy.

Cyklady, wyzwanie dla żeglarzy
Morze Egejskie zapewnia turystom moc wrażeń. Po pierwsze, piękno i wyjątkowość krajobrazu zapadną w pamięć każdej osobie, która spędzi tutaj chociaż jeden dzień. Po drugie, charakterystyczny dla tego regionu wiatr, meltemi, również zapisze się w naszej pamięci. Wiatr ten zmusza żeglarzy do szczególnej ostrożności, ponieważ jest silny, nieprzewidywalny i wywołuje on wysoką falę.
Cyklady charakteryzują się występowaniem meltemi, na szczęście jest to region, gdzie dominuje słoneczna pogoda, z niewielką ilością opadów.

Magiczne wyspy archipelagu
Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp. Santorini jest najbardziej znaną wyspą w archipelagu Cyklad. Jest to wyspa skalista, która w rzeczywistości jest wierzchołkiem zanurzonego w morzu wulkanu. To właśnie ten surowy krajobraz, w połączeniu z typową grecką architekturą, tworzy niezwykłą całość. Największą wyspą archipelagu, jest Naksos. To tutaj znajdziemy najdłuższe, kilkumetrowe plaże. Wyspą, która uchodzi za najpiękniejszą w całym archipelagu, jest Paros. Wyspa słynie z pięknego krajobrazu, ale również z dużych pokładów marmuru. To właśnie marmur z Paros został użyty do rzeźby Wenus z Milo i Nike z Samotraki. Sama wyspa Milos, która również należy do Cyklad, jest idealnym miejscem dla każdego, kto interesuje się archeologią.

Czarter jachtu w Grecji pozwoli na odkrycie niezwykłych miejsc, jakie kryją w sobie greckie wyspy. Cyklady, chociaż wietrzne, to zdecydowanie są jednym z najciekawszych miejsc, na spędzenie wakacji.

Powyższy artykuł został przygotowany z pomocą firmy GlobeSailor.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(56) "Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady" ["meta_desc"]=> string(118) "Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-9.31640624870309" ["lng"]=> string(16) "-5.4322722434457" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(true) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(true) ["video"]=> string(41) "https://www.youtube.com/embed/66ha8rHGVPc" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "GRC" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady

meta_keys:

meta_desc: Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp.

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news: 1

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video: 1

video: https://www.youtube.com/embed/66ha8rHGVPc

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady

meta_keys:

meta_desc: Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp.