google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Czarter jachtów w Grecji – wietrzne, urokliwe Cyklady

Grecki archipelag w południowo- zachodniej części Morza Egejskiego, to kuszący kierunek dla wielu żeglarzy. Wystarczy wymienić kilka należących do archipelagu wysp, aby nasza wyobraźnia zaczęła działać. Santorini, Mykonos, Paros… a w głowie już pojawia się idylliczny obrazek greckiej wioski, z białymi domkami z niebieskimi dachówkami i okiennicami oraz niezwykły kolor morza, które otacza wyspy.

Cyklady, wyzwanie dla żeglarzy
Morze Egejskie zapewnia turystom moc wrażeń. Po pierwsze, piękno i wyjątkowość krajobrazu zapadną w pamięć każdej osobie, która spędzi tutaj chociaż jeden dzień. Po drugie, charakterystyczny dla tego regionu wiatr, meltemi, również zapisze się w naszej pamięci. Wiatr ten zmusza żeglarzy do szczególnej ostrożności, ponieważ jest silny, nieprzewidywalny i wywołuje on wysoką falę.
Cyklady charakteryzują się występowaniem meltemi, na szczęście jest to region, gdzie dominuje słoneczna pogoda, z niewielką ilością opadów.

Magiczne wyspy archipelagu
Czarter jachtu jest idealną opcją, na poznanie Cyklad. Ułatwi nam to w dużym stopniu poruszanie się wśród wysp. Santorini jest najbardziej znaną wyspą w archipelagu Cyklad. Jest to wyspa skalista, która w rzeczywistości jest wierzchołkiem zanurzonego w morzu wulkanu. To właśnie ten surowy krajobraz, w połączeniu z typową grecką architekturą, tworzy niezwykłą całość. Największą wyspą archipelagu, jest Naksos. To tutaj znajdziemy najdłuższe, kilkumetrowe plaże. Wyspą, która uchodzi za najpiękniejszą w całym archipelagu, jest Paros. Wyspa słynie z pięknego krajobrazu, ale również z dużych pokładów marmuru. To właśnie marmur z Paros został użyty do rzeźby Wenus z Milo i Nike z Samotraki. Sama wyspa Milos, która również należy do Cyklad, jest idealnym miejscem dla każdego, kto interesuje się archeologią.

Czarter jachtu w Grecji pozwoli na odkrycie niezwykłych miejsc, jakie kryją w sobie greckie wyspy. Cyklady, chociaż wietrzne, to zdecydowanie są jednym z najciekawszych miejsc, na spędzenie wakacji.

Powyższy artykuł został przygotowany z pomocą firmy GlobeSailor.

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3699/czarter-jachtow-w-grecji-cyklady/