Wiosna 2017 z Air France KLM

Air France KLM – francusko holenderska spółka kontynuuje ekspansję w Europie dodając do swojej siatki połączeń kolejne miasta. W sezonie wiosenno-letnim 2017 linie KLM zapowiedziały regularne loty do Graz (Austria), Londynu – na lotnisko City (Wielka Brytania), Porto (Portugalia) oraz Malagi (Hiszpania). Sezonowo podczas letnich wakacji KLM będzie też latał do Splitu (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia) i Katanii (Włochy – Sycylia). Wszystkie loty KLM odbywają się przez Amsterdam. Natomiast linie Air France wzbogacają swoją ofertę o loty do Marakeszu (Maroko) oraz Porto (Portugalia), przy czym w tym przypadku wszystkie loty odbywają się przez Paryż.

Jednak najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017! Powód do radości mają nie tylko Gdańszczanie, którzy dzięki nowemu połączeniu zyskują ponad 150 ciekawych kierunków w siatce KLM ale też liczni zagraniczni goście, którzy już kupują bilety, aby odwiedzić nasz piękny Gdańsk i z pewnością kawałek Pomorza.

“Pragniemy zaoferować naszym klientom bezpośrednie loty z Amsterdamu do jeszcze większej liczby miast do wyboru. Dzięki rozbudowie siatki połączeń w Europie o nowe trasy, tego lata KLM odda do dyspozycji podróżnych ponad 700 tysięcy dodatkowych miejsc w samolotach w porównaniu z sezonem lato 2016. Pasażerowie KLM będą mogli polecieć już do 82 miast w Europie.” – powiedział Pieter Elbers – Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.

Wakacyjna siatka na terenie Europy
Tradycyjnie planując rozkład lotów w każdym kolejnym sezonie linie optymalizują siatkę połączeń, dostosowując ofertę do oczekiwań podróżnych, zapotrzebowania rynku, jak też floty samolotów, którą aktualnie dysponują. W sezonie letnim 2016 otwarto 13 nowych tras w Europie. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy), Genua (Włochy), Inverness (Szkocja), Southampton (Anglia), Alicante, Ibiza i Walencja (Hiszpania), a także Glasgow (Szkocja), Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a. Ponadto Air France uruchomił nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.

Mimo, że już bardzo szeroki, wachlarz destynacji europejskich Air France KLM znowu wzbogaca się o kolejne miasta – wszystkie z dużym potencjałem turystycznym. Wiosną i latem 2017 podróżni będą mogli dolecieć samolotami Air France i KLM do kolejnych 7. miast w Europie. Będą to Gdańsk, Graz (Austria), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia), Katania (Włochy – Sycylia). Dodatkowo KLM będzie teraz latał na 2 lotniska w Londynie – Heathrow oraz London City.

KLM w Gdańsku
Od 15 maja 2017 samoloty KLM będą latały bezpośrednio na trasie Gdańsk-Amsterdam, na lotnisko Schiphol. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, a Trójmiasto z pewnością zyska wielu dodatkowych gości z Holandii i nie tylko.
Początkowo sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, samolot KLM będzie startował z lotniska w Amsterdamie o godzinie 11:45, aby wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 13:30. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Gdańska o godzinie 14:05 i przylot do Amsterdamu o 16:00. Od 21 maja 2017 KLM będzie już oferował codzienne połączenia (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie, dodając lot w niedzielę: Amsterdam-Gdańsk: 09:25-11:10 i powrotny Gdańsk-Amsterdam: 11:45-13:40.*
Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper maszyną Embraer 190 ze 100 miejscami na pokładzie (20 w Klasie Biznes i 80 w Klasie Ekonomicznej).

Do tej pory KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, z Warszawy, a od niedawna (od maja 2015) również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 42 loty tygodniowo.

Najnowsze propozycje Air France KLM na sezon wiosna-lato 2017
Graz (Austria)
Jest drugim co do wielkości (po Wiedniu) miastem Austrii, cenionym ze względu na historyczne centrum miasta.  Miasto leży 200 km na południowy-zachód od Wiednia, blisko granicy ze Słowenią.

Porto (Porugalia)
Porto to nowe miasto w ofercie zarówno KLM jak i Air France, dokąd będziemy mogli dolecieć przez Amsterdam lub Paryż (CDG). Porto jest drugą co do wielkości (po Lizbonie) metropolią w Portugalii, położoną w północnej części kraju nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Duero.

Malaga (Hiszpania)
Malaga to hiszpańskie miasto położone na południu kraju, nad Morzem Śródziemnym, na słynnym Costa del Sol. Słynie z łagodnego klimatu, szerokich piaszczystych plaż i licznych zabytków w samym mieście, jak i w całym regionie Andaluzji.

Split (Chorwacja)
Split to jedno z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Leży na południu kraju, na niewielkim półwyspie, otoczone wodami Morza Adriatyckiego. To ważny ośrodek miejski i węzeł komunikacyjny, a także miejsce o dużym znaczeniu historycznym.

Cagliari (Włochy – Sardynia)
Cagliari to stolica Sardynii – wyspy na Morzu Śródziemnym i autonomicznego regionu Włoch. Miasto Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie.

Katania (Włochy – Sycylia)
Katania to drugie po Palermo co do wielkości sycylijskie miasto, położone na wschodnim wybrzeżu tej włoskiej wyspy nad Morzem Jońskim. Miasto leżu u stóp wciąż aktywnego wulkanu Etna, który góruje nad okolicą, w oddaleniu niespełna 30 kilometrów od Katanii.

Marakesz (Maroko)
Miasto Marakesz, usytuowane u stop Gór Atlas, jest uważane za serce Maroka i jego południową stolicę. Marakesz jest nazywany „Czerwonym Miastem” z powodu ceglasto-łososiowych murów domów, które nadają miastu specyficzny koloryt szczególnie w świetle zachodzącego słońca.  Oprócz Marakeszu, z Grupą Air France KLM można dolecieć do innych miast w Maroku – m.in. do Agadiru, Casablanki i Rabatu.

Bilety z wylotami z trzech miast w Polsce – Warszawy, Krakowa oraz Gdańska do nowych destynacji w ofercie Air France KLM można rezerwować na stronach internetowych linii www.airfrance.pl, www.klm.pl oraz poprzez biura podróży.

Wszystkie pola:

array(17) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(28) "Wiosna 2017 z Air France KLM" ["meta_desc"]=> string(153) "Najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(23) "Wiadomości turystyczne" ["author"]=> string(8) "mat.red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-21.3574218720273" ["lng"]=> string(17) "-2.97814970004183" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" }

key_words:

meta_title: Wiosna 2017 z Air France KLM

meta_keys:

meta_desc: Najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017

watermark:

interesting_places: Wiadomości turystyczne

author: mat.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wiosna 2017 z Air France KLM

meta_keys:

meta_desc: Najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat.red.

meta_desc: Najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017