google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wiosna 2017 z Air France KLM

Air France KLM – francusko holenderska spółka kontynuuje ekspansję w Europie dodając do swojej siatki połączeń kolejne miasta. W sezonie wiosenno-letnim 2017 linie KLM zapowiedziały regularne loty do Graz (Austria), Londynu – na lotnisko City (Wielka Brytania), Porto (Portugalia) oraz Malagi (Hiszpania). Sezonowo podczas letnich wakacji KLM będzie też latał do Splitu (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia) i Katanii (Włochy – Sycylia). Wszystkie loty KLM odbywają się przez Amsterdam. Natomiast linie Air France wzbogacają swoją ofertę o loty do Marakeszu (Maroko) oraz Porto (Portugalia), przy czym w tym przypadku wszystkie loty odbywają się przez Paryż.

Wiosna 2017 z Air France KLMWiosna 2017 z Air France KLM

fot. mat. prasowe

Jednak najlepszą informacją tego sezonu jest rozpoczęcie lotów KLM z GDAŃSKA do Amsterdamu, który zostanie włączony do oferty lotów KLM od 15 maja 2017! Powód do radości mają nie tylko Gdańszczanie, którzy dzięki nowemu połączeniu zyskują ponad 150 ciekawych kierunków w siatce KLM ale też liczni zagraniczni goście, którzy już kupują bilety, aby odwiedzić nasz piękny Gdańsk i z pewnością kawałek Pomorza.

“Pragniemy zaoferować naszym klientom bezpośrednie loty z Amsterdamu do jeszcze większej liczby miast do wyboru. Dzięki rozbudowie siatki połączeń w Europie o nowe trasy, tego lata KLM odda do dyspozycji podróżnych ponad 700 tysięcy dodatkowych miejsc w samolotach w porównaniu z sezonem lato 2016. Pasażerowie KLM będą mogli polecieć już do 82 miast w Europie.” – powiedział Pieter Elbers – Prezes i Dyrektor Zarządzający KLM.

Wakacyjna siatka na terenie Europy
Tradycyjnie planując rozkład lotów w każdym kolejnym sezonie linie optymalizują siatkę połączeń, dostosowując ofertę do oczekiwań podróżnych, zapotrzebowania rynku, jak też floty samolotów, którą aktualnie dysponują. W sezonie letnim 2016 otwarto 13 nowych tras w Europie. Wśród nowości znalazły się: Drezno (Niemcy), Genua (Włochy), Inverness (Szkocja), Southampton (Anglia), Alicante, Ibiza i Walencja (Hiszpania), a także Glasgow (Szkocja), Biarritz, Ajaccio i Calvi (Francja) obsługiwane przez Air France z paryskiego lotniska im. Charles’a de Gaulle’a. Ponadto Air France uruchomił nowe połączenie do Amsterdamu z francuskiego miasta Rennes.

Mimo, że już bardzo szeroki, wachlarz destynacji europejskich Air France KLM znowu wzbogaca się o kolejne miasta – wszystkie z dużym potencjałem turystycznym. Wiosną i latem 2017 podróżni będą mogli dolecieć samolotami Air France i KLM do kolejnych 7. miast w Europie. Będą to Gdańsk, Graz (Austria), Porto (Portugalia), Malaga (Hiszpania), Split (Chorwacja), Cagliari (Włochy – Sardynia), Katania (Włochy – Sycylia). Dodatkowo KLM będzie teraz latał na 2 lotniska w Londynie – Heathrow oraz London City.

KLM w Gdańsku
Od 15 maja 2017 samoloty KLM będą latały bezpośrednio na trasie Gdańsk-Amsterdam, na lotnisko Schiphol. Dzięki temu mieszkańcy Gdańska i okolic zyskają dostęp do bogatej oferty połączeń holenderskiego przewoźnika, a Trójmiasto z pewnością zyska wielu dodatkowych gości z Holandii i nie tylko.
Początkowo sześć dni w tygodniu, od poniedziałku do soboty, samolot KLM będzie startował z lotniska w Amsterdamie o godzinie 11:45, aby wylądować na lotnisku im. Lecha Wałęsy w Gdańsku o godzinie 13:30. Loty powrotne na nowej trasie zaplanowano o następujących porach: wylot z Gdańska o godzinie 14:05 i przylot do Amsterdamu o 16:00. Od 21 maja 2017 KLM będzie już oferował codzienne połączenia (7 lotów w tygodniu) na nowej trasie, dodając lot w niedzielę: Amsterdam-Gdańsk: 09:25-11:10 i powrotny Gdańsk-Amsterdam: 11:45-13:40.*
Nowy lot będzie obsługiwany przez linię-córkę KLM Cityhopper maszyną Embraer 190 ze 100 miejscami na pokładzie (20 w Klasie Biznes i 80 w Klasie Ekonomicznej).

Do tej pory KLM oferował loty z Polski do swojego portu bazowego w Amsterdamie, z Warszawy, a od niedawna (od maja 2015) również z Krakowa. Łącznie z Gdańskiem oferta KLM z Polski do Holandii będzie wynosiła 42 loty tygodniowo.

Najnowsze propozycje Air France KLM na sezon wiosna-lato 2017
Graz (Austria)
Jest drugim co do wielkości (po Wiedniu) miastem Austrii, cenionym ze względu na historyczne centrum miasta.  Miasto leży 200 km na południowy-zachód od Wiednia, blisko granicy ze Słowenią.

Porto (Porugalia)
Porto to nowe miasto w ofercie zarówno KLM jak i Air France, dokąd będziemy mogli dolecieć przez Amsterdam lub Paryż (CDG). Porto jest drugą co do wielkości (po Lizbonie) metropolią w Portugalii, położoną w północnej części kraju nad Oceanem Atlantyckim, u ujścia rzeki Duero.

Malaga (Hiszpania)
Malaga to hiszpańskie miasto położone na południu kraju, nad Morzem Śródziemnym, na słynnym Costa del Sol. Słynie z łagodnego klimatu, szerokich piaszczystych plaż i licznych zabytków w samym mieście, jak i w całym regionie Andaluzji.

Split (Chorwacja)
Split to jedno z najbardziej znanych i największych miast w Chorwacji. Leży na południu kraju, na niewielkim półwyspie, otoczone wodami Morza Adriatyckiego. To ważny ośrodek miejski i węzeł komunikacyjny, a także miejsce o dużym znaczeniu historycznym.

Cagliari (Włochy – Sardynia)
Cagliari to stolica Sardynii – wyspy na Morzu Śródziemnym i autonomicznego regionu Włoch. Miasto Cagliari znajduje się na południowym wybrzeżu Sardynii, nad zatoką o tej samej nazwie.

Katania (Włochy – Sycylia)
Katania to drugie po Palermo co do wielkości sycylijskie miasto, położone na wschodnim wybrzeżu tej włoskiej wyspy nad Morzem Jońskim. Miasto leżu u stóp wciąż aktywnego wulkanu Etna, który góruje nad okolicą, w oddaleniu niespełna 30 kilometrów od Katanii.

Marakesz (Maroko)
Miasto Marakesz, usytuowane u stop Gór Atlas, jest uważane za serce Maroka i jego południową stolicę. Marakesz jest nazywany „Czerwonym Miastem” z powodu ceglasto-łososiowych murów domów, które nadają miastu specyficzny koloryt szczególnie w świetle zachodzącego słońca.  Oprócz Marakeszu, z Grupą Air France KLM można dolecieć do innych miast w Maroku – m.in. do Agadiru, Casablanki i Rabatu.

Bilety z wylotami z trzech miast w Polsce – Warszawy, Krakowa oraz Gdańska do nowych destynacji w ofercie Air France KLM można rezerwować na stronach internetowych linii www.airfrance.pl, www.klm.pl oraz poprzez biura podróży.

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

Koronawirus uderzył w branżę turystyczną, w tym w ...

Portal rezerwacyjny Travelist.pl rusza z obsługą bonów turystycznych. ...

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

Pływanie kajakiem to nie lada frajda, która jednak ...

https://veturo.pl/article/3381/nowe-poloczenia-air-france-klm-wiosna-2017/