Wrocław

Nocleg w centrum Wrocławia

Wrocław jest miastem niezmiennie uwielbianym przez turystów. Przybywają do niego zarówno w lecie, jak i zimą. Miasto oferuje szereg atrakcji, nic więc dziwnego, że większość z nich szuka noclegu. Do wyboru jest wiele opcji, Wrocław obfituje w różne miejsca noclegowe, tańsze i droższe.

Dlaczego we Wrocławiu warto zostań na dłużej?
To miasto oferujące atrakcje dla każdego. Łączy w sobie zabytki oraz nowoczesne budynki. Aby obejrzeć liczne budowle, zwiedzić muzea, czy kościoły nie wystarczy nam jeden dzień. Tak naprawdę im dłużej tym lepiej, z pewnością się nie znudzimy.

Co możemy zobaczyć:
• Wrocławski Rynek – w jego obrębie znajduje się bardzo wiele zabytkowych kamienic, Stary Ratusz z Muzeum Narodowym w swoich wnętrzach, Kościół św. Elżbiety, czy imponująca fontanna.
• Ogród zoologiczny – to miejsce gromadzące ogromną liczbę zwierząt pochodzących z przeróżnych krajów. To doskonały sposób na spędzenie czasu szczególnie dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą korzystać z dodatkowych atrakcji, jak przejażdżka na kucyku.
• Zabytkowe świątynie – wiele z nich powstało jeszcze w XIII wieku, najstarsze znajdują się w Ostrowie Tumskim. Warto je zwiedzić i przy okazji zobaczyć na własne oczy jak wyglądały budynki w minionych wiekach
• Muzea – te zachwycą nie tylko miłośników sztuki, czy historii. Oprócz klasycznych, można zobaczyć Hydropolis, czyli muzeum wody albo Kolejkowo przedstawiające makietę miasta. Ważnym punktem jest również Panorama Racławicka, wybitne dzieło o bardzo dużych wymiarach namalowane prze wybitnych polskich malarzy.
• Wrocławskie krasnale – to coś, czego nie znajdziemy w żadnym innym mieście. Niemal 300 figurek znajduje się na terenie całego miasta. Można wyruszyć na ich poszukiwania, by zobaczyć najciekawsze okazy.

Ogromna ilość atrakcji zajmie nam mnóstwo czasu, a przecież nie o to chodzi w wakacjach by ciągle się spieszyć. Warto zatrzymać się na dłuższy okres czasu, a żeby można było sobie na to pozwolić, dobrze jest znaleźć opłacalne miejsce na nocleg.

Hostel – tani nocleg dla każdego
Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach. W hostelach dostępne są pokoje pojedyncze, ale również łączone. Możemy pokusić się na nocleg w towarzystwie innych lokatorów, co jest ciekawym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli podróżujemy sami. W takich miejscach można poznać wiele niezwykłych osób, z którymi często mamy możliwość wspólnego zwiedzania, czy spędzania wieczorów, na przykład wychodząc na piwo lub spędzając czas we wspólnych pokojach.

Niezaprzeczalną zaletą jest lokalizacja w centrum miasta. Dojazdy to nie tylko wydatek, ale i marnowanie czasu. Bardzo trudno przemieszczać się komunikacją publiczną, szczególnie w godzinach szczytu. Nocleg w centrum pozwala nam korzystać z zalet miasta nawet późnym wieczorem. Możemy przebywać na rynku, gdzie często organizowane są różne wydarzenia albo w lokalach czy klubach. Dobra lokalizacja zapewnia także bezpieczeństwo, centrum miasta jest dużo lepiej chronione i zaludnione. To ważne, szczególnie jeżeli podróżujemy w pojedynkę.

Artykuł został przygotowany przez www.absynthostel.pl oferujący tanie noclegi we Wrocławiu

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(51) "Nocleg w centrum Wrocławia - hostele we Wrocławiu" ["meta_desc"]=> string(176) "Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(51.1092731219059004388327593915164470672607421875) ["lng"]=> float(17.0255523896343987644286244176328182220458984375) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Nocleg w centrum Wrocławia - hostele we Wrocławiu

meta_keys:

meta_desc: Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Nocleg w centrum Wrocławia - hostele we Wrocławiu

meta_keys:

meta_desc: Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach.