google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Nocleg w centrum Wrocławia

Wrocław jest miastem niezmiennie uwielbianym przez turystów. Przybywają do niego zarówno w lecie, jak i zimą. Miasto oferuje szereg atrakcji, nic więc dziwnego, że większość z nich szuka noclegu. Do wyboru jest wiele opcji, Wrocław obfituje w różne miejsca noclegowe, tańsze i droższe.

Nocleg w centrum WrocławiaWrocław

fot. mat. prasowe

Dlaczego we Wrocławiu warto zostań na dłużej?
To miasto oferujące atrakcje dla każdego. Łączy w sobie zabytki oraz nowoczesne budynki. Aby obejrzeć liczne budowle, zwiedzić muzea, czy kościoły nie wystarczy nam jeden dzień. Tak naprawdę im dłużej tym lepiej, z pewnością się nie znudzimy.

Co możemy zobaczyć:
• Wrocławski Rynek – w jego obrębie znajduje się bardzo wiele zabytkowych kamienic, Stary Ratusz z Muzeum Narodowym w swoich wnętrzach, Kościół św. Elżbiety, czy imponująca fontanna.
• Ogród zoologiczny – to miejsce gromadzące ogromną liczbę zwierząt pochodzących z przeróżnych krajów. To doskonały sposób na spędzenie czasu szczególnie dla rodzin z dziećmi. Maluchy mogą korzystać z dodatkowych atrakcji, jak przejażdżka na kucyku.
• Zabytkowe świątynie – wiele z nich powstało jeszcze w XIII wieku, najstarsze znajdują się w Ostrowie Tumskim. Warto je zwiedzić i przy okazji zobaczyć na własne oczy jak wyglądały budynki w minionych wiekach
• Muzea – te zachwycą nie tylko miłośników sztuki, czy historii. Oprócz klasycznych, można zobaczyć Hydropolis, czyli muzeum wody albo Kolejkowo przedstawiające makietę miasta. Ważnym punktem jest również Panorama Racławicka, wybitne dzieło o bardzo dużych wymiarach namalowane prze wybitnych polskich malarzy.
• Wrocławskie krasnale – to coś, czego nie znajdziemy w żadnym innym mieście. Niemal 300 figurek znajduje się na terenie całego miasta. Można wyruszyć na ich poszukiwania, by zobaczyć najciekawsze okazy.

Ogromna ilość atrakcji zajmie nam mnóstwo czasu, a przecież nie o to chodzi w wakacjach by ciągle się spieszyć. Warto zatrzymać się na dłuższy okres czasu, a żeby można było sobie na to pozwolić, dobrze jest znaleźć opłacalne miejsce na nocleg.

Hostel – tani nocleg dla każdego
Hostele wyróżniają się szczególnie ceną. To jednak z najtańszych propozycji, do tego często ulokowane są w centrum miasta, dlatego oszczędzamy również na dojazdach. W hostelach dostępne są pokoje pojedyncze, ale również łączone. Możemy pokusić się na nocleg w towarzystwie innych lokatorów, co jest ciekawym rozwiązaniem, szczególnie jeżeli podróżujemy sami. W takich miejscach można poznać wiele niezwykłych osób, z którymi często mamy możliwość wspólnego zwiedzania, czy spędzania wieczorów, na przykład wychodząc na piwo lub spędzając czas we wspólnych pokojach.

Niezaprzeczalną zaletą jest lokalizacja w centrum miasta. Dojazdy to nie tylko wydatek, ale i marnowanie czasu. Bardzo trudno przemieszczać się komunikacją publiczną, szczególnie w godzinach szczytu. Nocleg w centrum pozwala nam korzystać z zalet miasta nawet późnym wieczorem. Możemy przebywać na rynku, gdzie często organizowane są różne wydarzenia albo w lokalach czy klubach. Dobra lokalizacja zapewnia także bezpieczeństwo, centrum miasta jest dużo lepiej chronione i zaludnione. To ważne, szczególnie jeżeli podróżujemy w pojedynkę.

Artykuł został przygotowany przez www.absynthostel.pl oferujący tanie noclegi we Wrocławiu

Przyjeżdżający do Wrocławia turyści mogą być zdziwieni potrawą, ...

Położony na Dolnym Śląsku Wrocław jest miastem licznie ...

We Wrocławiu jest wiele fascynujących miejsc, jednak największe ...

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień ...

Wrocławski Mostek Czarownic to nie tylko miejsce, gdzie ...

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/3382/noclegi-w-centrum-wroclawia-hostele/