Miami, Floryda

Najciekawsze miejsca na Florydzie

Planujesz wakacje na Florydzie, ale nie do końca wiesz co chcesz zobaczyć? Zależy Ci na tym, aby spędzić czas na rajskich plażach lub wśród dzikiej przyrody? A może zabierasz ze sobą dzieci i nie wiesz jakie atrakcje im zapewnić? Poniżej przygotowaliśmy najlepsze i najciekawsze miejsca na Florydzie.

Park Narodowy Everglades
Everglades to park, w którym spotkasz aligatory, ptaki, żółwie, jaszczurki, żbiki, wydry, mnóstwo roślin, bagien i… komarów. To ostoja dzikiej przyrody, niezmodyfikowana przez człowieka. Można wypożyczyć łódź i zwiedzić różne zakątki Parku. Wybierając się do Everglades pamiętajcie koniecznie o zabraniu czegoś przeciw komarom.

Plaża Celadesi
Park Stanowy Caladesi to zwycięzca konkursu na najlepszą plażę w USA w 2009 roku. Najczystsza, najlepsza i nieskażona przez człowieka przyroda zachwyca każdego. Do Parku można dostać się tylko drogą wodną. Można zapłacić za transport na wyspę jeśli nie mamy swojej łódki. Po wyspie nie można poruszać się samochodami ani motocyklami. Obowiązuje ruch pieszo bądź rowerem.

Key West
Key West to malowniczy archipelag usytuowany na samym południu Florydy. Sama trasa na Key West jest bardzo malownicza. Spotkacie tam mnóstwo jaszczurek, kur i kogutów. Mówi się, że to takie karaibskie miasteczko położone w USA. Panujący tam klimat przypomina trochę Kubę. Główną atrakcją jest Old Town, gdzie mieszczą się jasne domki z drewna. Polecamy spróbować nurkowania będąc na Key West, to miejsce jest bogate w rafy koralowe i zatopione wraki.

Orlando
Orlando to miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo parków rozrywki. Dzieciaki mogłyby tam siedzieć całe wakacje. Najbardziej znaną atrakcją w Orlando jest Disney World. Do ciekawych miejsc należą także: Islands of Adventure, Universal Studios, SeaWorld, Discovery Cove i wiele innych.

Miami
Miami to najpopularniejsze miejsce na Florydzie. Znajdziemy tu wiele malowniczych miejsc, jednym z nich jest oczywiście South-Beach, temperatura wody w oceanie przekracza 30 stopni C. Miami przyciąga turystów swoim imprezowym klimatem, restauracjami i atrakcjami – to miasto nigdy nie śpi.

Clearwater Beach
Clearwater znajduje się na zachodzie Florydy. Znajdziecie tam piękne, szerokie, piaszczyste plaże, lazurowe wybrzeże i krystalicznie czystą wodę. Można spotkać tutaj stada pelikanów, kolorowe ryby i różne gatunki ptaków.

Bahia Honda State Park
Chcąc poczuć klimat karaibskich plaż polecamy wybrać się na Bahia Honda. To idealne miejsce do nurkowania dzięki licznym rafom koralowym. Można wypożyczyć kajaki, łódki i sprzęt do nurkowania. W niektórych miejscach jest tu na tyle płytko, że można pozwolić dzieciakom na swobodne kąpiele w wodzie.

Siesta Key Beach
Uważana za najczystszą i najbardziej naturalną z plaż. Najbardziej niesamowitą rzeczą na tej plaży jest piasek. Jest bardzo delikatny, a kolorem przypomina biel, co ciekawe, nawet przy 40 stopniach C nie nagrzewa się – jest wręcz zimny. To miejsce, w którym można zarówno odpocząć, pospacerować i ponurkować.

Znajdź podróżnicze inspiracje na: wartopojechac.com.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(119) "Floryda - Najciekawsze miejsca na Florydzie - USA, Stany Zjednoczone, Miami, Orlando, Key West, Everglades, Bahia Honda" ["meta_desc"]=> string(87) "W artykule na veturo.pl przygotowaliśmy najlepsze i najciekawsze miejsca na Florydzie." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(4) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(28.079735583280100996717010275460779666900634765625) ["lng"]=> float(-81.6503906136338031274135573767125606536865234375) ["zoom"]=> int(7) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "USA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Floryda - Najciekawsze miejsca na Florydzie - USA, Stany Zjednoczone, Miami, Orlando, Key West, Everglades, Bahia Honda

meta_keys:

meta_desc: W artykule na veturo.pl przygotowaliśmy najlepsze i najciekawsze miejsca na Florydzie.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Floryda - Najciekawsze miejsca na Florydzie - USA, Stany Zjednoczone, Miami, Orlando, Key West, Everglades, Bahia Honda

meta_keys:

meta_desc: W artykule na veturo.pl przygotowaliśmy najlepsze i najciekawsze miejsca na Florydzie.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: W artykule na veturo.pl przygotowaliśmy najlepsze i najciekawsze miejsca na Florydzie.