zwiedzanie usa

Zwiedzaj USA bez przeszkód i niepotrzebnych formalności

Dotychczas wszystkie te osoby z Polski, które zainteresowane były zwiedzaniem Stanów Zjednoczonych, musiały starać się o specjalną wizę turystyczną. Wielu turystów odstraszały te niepotrzebne formalności. Nierzadko zajmowały one dużo czasu i odbierały przyjemność płynącą z samych przygotowań. Od listopada 2019 roku zmieniły się zasady i Polacy mogą przekraczać granicę z USA bez obecności takiej wizy.

Jak wyglądają teraz przygotowania do wyjazdu?
Każdy wyjazd za granicę wymaga od turysty dopełnienia kilku formalności. Im lepiej przygotuje się taka osoba, tym bezpieczniej i pewniej będzie mogła czuć się w danym kraju. Rząd USA wpisał Polskę do programu lotów bezwizowych, dlatego polscy turyści nie muszą umawiać się na wizytę w Amerykańskim Konsulacie, żeby uzyskać zgodę na wjazd.

O taką zgodę nie potrzebują ubiegać się te osoby, które jadą do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych na okres nie dłuższy niż 90 dni. Koniecznie przed zaplanowaniem takiego wyjazdu trzeba wpisać się do Elektrycznego Systemu Autoryzacji Podróży. Taka rejestracja nie zajmuje wiele czasu, jest znacznie wygodniejsza niż wizyta w konsulacie.

O czym należy pamiętać przed podróżą?
Wymagany jest między innymi aktualny paszport, musi być on nie tylko aktualny, ale jeszcze ważny przez okres około 6 miesięcy. Istotny jest też wykupiony bilet powrotny z USA do domu lub do innego kraju, do którego wyrusza się po opuszczeniu tego kraju. Każdy turysta powinien pamiętać o obowiązkowej rejestracji w Elektrycznym Systemie Autoryzacji, koniecznie trzeba się tam rejestrować odpowiednio wcześniej, najpóźniej do 72h przed wylotem.

Wniosek powinien być bowiem zatwierdzony, a to może zająć nieco czasu, w zależności od liczby zgłoszeń. Wielu polskich turystów może nie wiedzieć, że taka rejestracja upoważnia do wielokrotnych wizyt w USA. Jedyny warunek jest taki, że paszport musi być ten sam. W przypadku zmiany paszportu konieczna jest ponowna rejestracja i uzyskanie zgody na wjazd i pobyt.

Jaki jest najkorzystniejszy środek transportu?
Między Polską a Stanami Zjednoczonymi występuje wiele kilometrów, nie pozostaje to bez znaczenia na wybór odpowiedniego środka transportu. Większość polskich turystów wybiera samoloty, gdyż połączenia są nie tylko wygodne, ale także bezpieczne, dopasowane tak, żeby w jak najkrótszym czasie dostać się do USA, a następnie z powrotem do domu. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się tanie linie lotnicze, ich obecność na rynku to kilka udogodnień dla przeciętnego turysty, nie musi on już wydawać dużych pieniędzy na bezpieczny i szybki lot.

Mając już bilet, nie można zapomnieć także o czymś tak istotnym, jak ubezpieczenie. Upoważnia ono do leczenia w czasie pobytu. Wakacje nie są wolne od chorób czy nieszczęśliwych wypadków, dlatego lepiej wykupić taką komfortową dla każdego turysty polisę. Większość ubezpieczycieli ma w swojej ofercie tę usługę, można ją wykupić nawet przez Internet, bez zbędnego chodzenia do placówki i wypełniania skomplikowanych dokumentów.

Więcej informacji znajdziecie na Estavisa.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(57) "Zwiedzaj USA bez przeszkód i niepotrzebnych formalności" ["meta_desc"]=> string(75) "Jak wyglądają teraz przygotowania do wyjazdu? - dowiedz się na veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-8.52539062381325" ["lng"]=> string(17) "-2.53920693221133" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Zwiedzaj USA bez przeszkód i niepotrzebnych formalności

meta_keys:

meta_desc: Jak wyglądają teraz przygotowania do wyjazdu? - dowiedz się na veturo.pl

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Zwiedzaj USA bez przeszkód i niepotrzebnych formalności

meta_keys:

meta_desc: Jak wyglądają teraz przygotowania do wyjazdu? - dowiedz się na veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jak wyglądają teraz przygotowania do wyjazdu? - dowiedz się na veturo.pl