google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wyjątkowo mądre niedźwiedzie Grizzly

Zachodnie obszary Ameryki Północnej, ze szczególnym naciskiem na Góry Skaliste przemierza pewien interesujący gatunek ssaka. Chodzi tutaj o stworzenie dużych rozmiarów, które nierzadko pojawiało się w wieli filmach, opowiadaniach, a nawet legendach. Mowa tutaj w szczególności o legendach rdzennej ludności Ameryki czyli Indian. Chodzi konkretnie o niedźwiedzka grizli. Słynne stworzenie, które raz przeraża, a innym razem zadziwia.

Wyjątkowo mądre niedźwiedzie GrizzlyNiedźwiedź grizli

fot. mat. prasowe

Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę. Kojarzy on się z grozą. I w dużej mierze jest to uzasadnione. Ten brązowo szary i srebrzysty ssak jest wszystkożerny. A to oznacza, że oprócz padliny czy roślin chętnie zapoluje na mniejsze zwierzęta, różne ssaki i inne żywe istoty. Człowiek również może łatwo paść jego ofiarą.

Niedźwiedzie grizli żyją również w parkach przyrody. Generalnie jeżeli im się nie wchodzi w drogę to nie stwarzają zagrożenia. Co więcej przyjmują ciekawe postawy. Jeżeli ludzie je karmią, a one nie muszą polować to się rozleniwiają. Wiedzą kiedy przyjdzie człowiek i z czym. A nawet potrafią wyczuć o jakiej porze. Jak one to robią? Jaką miarą czasu posługują się dzikie zwierzęta, o ile można o czymś takim w ogóle mówić? Oto jest pytanie. Co więcej te stworzenia o rezerwatach przyrody dosyć szybko się adoptują do otoczenia i wiedzą co i czym jest. Sprawnie się poruszają.

Choć niedźwiedzie grizli w rezerwatach stają się rozleniwione, to należy zachować przy nich ostrożność. Nigdy nie można być pewnym, kiedy obudzi się w nich instynkt łowcy. A potrafi się obudzić w najmniej oczekiwanym momencie. A niedźwiedź ten potrafi podejść człowieka bezszelestnie.

Znane są różne historie z niedźwiedziami. Były przypadki, kiedy niedźwiedź ów zobaczył samochód i skojarzył co to jest i że tam są ludzie. A następnie go zaatakował. Nierzadko ludziom udało się szczęśliwie umknąć z tej jakże mało komfortowej sytuacji. Ale to się nie zawsze udawało. Niedźwiedź jest sprytny i wie, jak się dobrać do tej konserwy zwanej potocznie samochodem. Warto wspomnieć o tym, że przypadków, kiedy niedźwiedź wyglądał na łagodnego, a stawał się agresywny, również nie brakowało.

O tym, że niedźwiedź grizli jest niebezpieczny, a nawet bardzo mówić od czasu do czasu należy. One mogą wyglądać łagodnie i zdarzało się, że myliły tym niektórych ludzi. Podchodzili do nich za blisko. A te do ostatniego momentu czekały na atak. Co więcej one potrafią nawet przez wiele dni udawać łagodne. Potrafią doskonale uśpić czujność człowieka. A je nie łatwo wyprowadzić w pole. Podczas ataku strategia udawania martwego wcale się nie sprawdza. Co więcej kiedy myśliwy wyprawiają się na niedźwiedzia i mają przewagę, ten potrafi się ukryć i tak lawirować, że wyprowadzi ich w pole. I jeżeli nie są oni uważni to przygoda z niedźwiedziem może mieć szczególnie dramatyczne zakończenie.

Ten wielki niedźwiedź jest jednocześnie sprytny. Kiedy nie trzeba nie poluje, ale kiedy przyjdzie odpowiednia pora atakuje z całą stanowczością. I w dodatku może uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Uważajmy.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Świat-Zwierząt.pl

Zagadnienie ruchu bezwizowego do USA było przedmiotem wielu ...

Planujesz wakacje na Florydzie, ale nie do końca ...

Chicago potocznie zwane jako "Windy City", czyli Wietrzne ...

Wielki Kanion Kolorado (Grand Canyon) to niewątpliwie najpiękniejsza ...

Miasto zbudowane na pustyni. Czy to mogło się ...

https://veturo.pl/article/3340/niedzwiedzie-grizli-zwierzeta-ameryki-polnocnej/