Niedźwiedź grizli

Wyjątkowo mądre niedźwiedzie Grizzly

Zachodnie obszary Ameryki Północnej, ze szczególnym naciskiem na Góry Skaliste przemierza pewien interesujący gatunek ssaka. Chodzi tutaj o stworzenie dużych rozmiarów, które nierzadko pojawiało się w wieli filmach, opowiadaniach, a nawet legendach. Mowa tutaj w szczególności o legendach rdzennej ludności Ameryki czyli Indian. Chodzi konkretnie o niedźwiedzka grizli. Słynne stworzenie, które raz przeraża, a innym razem zadziwia.

Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę. Kojarzy on się z grozą. I w dużej mierze jest to uzasadnione. Ten brązowo szary i srebrzysty ssak jest wszystkożerny. A to oznacza, że oprócz padliny czy roślin chętnie zapoluje na mniejsze zwierzęta, różne ssaki i inne żywe istoty. Człowiek również może łatwo paść jego ofiarą.

Niedźwiedzie grizli żyją również w parkach przyrody. Generalnie jeżeli im się nie wchodzi w drogę to nie stwarzają zagrożenia. Co więcej przyjmują ciekawe postawy. Jeżeli ludzie je karmią, a one nie muszą polować to się rozleniwiają. Wiedzą kiedy przyjdzie człowiek i z czym. A nawet potrafią wyczuć o jakiej porze. Jak one to robią? Jaką miarą czasu posługują się dzikie zwierzęta, o ile można o czymś takim w ogóle mówić? Oto jest pytanie. Co więcej te stworzenia o rezerwatach przyrody dosyć szybko się adoptują do otoczenia i wiedzą co i czym jest. Sprawnie się poruszają.

Choć niedźwiedzie grizli w rezerwatach stają się rozleniwione, to należy zachować przy nich ostrożność. Nigdy nie można być pewnym, kiedy obudzi się w nich instynkt łowcy. A potrafi się obudzić w najmniej oczekiwanym momencie. A niedźwiedź ten potrafi podejść człowieka bezszelestnie.

Znane są różne historie z niedźwiedziami. Były przypadki, kiedy niedźwiedź ów zobaczył samochód i skojarzył co to jest i że tam są ludzie. A następnie go zaatakował. Nierzadko ludziom udało się szczęśliwie umknąć z tej jakże mało komfortowej sytuacji. Ale to się nie zawsze udawało. Niedźwiedź jest sprytny i wie, jak się dobrać do tej konserwy zwanej potocznie samochodem. Warto wspomnieć o tym, że przypadków, kiedy niedźwiedź wyglądał na łagodnego, a stawał się agresywny, również nie brakowało.

O tym, że niedźwiedź grizli jest niebezpieczny, a nawet bardzo mówić od czasu do czasu należy. One mogą wyglądać łagodnie i zdarzało się, że myliły tym niektórych ludzi. Podchodzili do nich za blisko. A te do ostatniego momentu czekały na atak. Co więcej one potrafią nawet przez wiele dni udawać łagodne. Potrafią doskonale uśpić czujność człowieka. A je nie łatwo wyprowadzić w pole. Podczas ataku strategia udawania martwego wcale się nie sprawdza. Co więcej kiedy myśliwy wyprawiają się na niedźwiedzia i mają przewagę, ten potrafi się ukryć i tak lawirować, że wyprowadzi ich w pole. I jeżeli nie są oni uważni to przygoda z niedźwiedziem może mieć szczególnie dramatyczne zakończenie.

Ten wielki niedźwiedź jest jednocześnie sprytny. Kiedy nie trzeba nie poluje, ale kiedy przyjdzie odpowiednia pora atakuje z całą stanowczością. I w dodatku może uderzyć w najmniej oczekiwanym momencie. Uważajmy.

Za warstwę merytoryczną artykułu odpowiada redakcja Świat-Zwierząt.pl

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(66) "Ameryka Północna - Wyjątkowo mądre niedźwiedzie Grizzly - USA" ["meta_desc"]=> string(113) "Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(12) "mat. prasowe" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(20) "2.28999933599592e-13" ["lng"]=> string(17) "-19.9650851272969" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "USA" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Ameryka Północna - Wyjątkowo mądre niedźwiedzie Grizzly - USA

meta_keys:

meta_desc: Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: mat. prasowe

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Ameryka Północna - Wyjątkowo mądre niedźwiedzie Grizzly - USA

meta_keys:

meta_desc: Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: mat. prasowe

meta_desc: Grizli to duże, sięgające trzech metrów długości i o masie dochodzącej do siedmiuset kilogramów zwierzę.