Tunezja

Najpiękniejsze plaże Tunezji

Udając się do Tunezji plaże są podstawowym miejscem do spędzania czasu. Tunezja to kraj w którym można wypocząć, ale także sporo zwiedzić i poznać tamtejszą kulturę. Plaże są wizytówką Tunezji więc nie musimy martwić się, że będzie tam brudno lub nieprzyjemnie. Poniżej przedstawiamy 6 najlepszych plaż Tunezji.  

Miłośnicy Tunezji uważają, że najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki. Tamtejsze plaże są szerokie, czyste, piaszczyste i co najważniejsze nieprzeludnione. Brzegi są bardzo płytkie, więc wybierając się na urlop z dziećmi warto rozważyć opcję pojechania w tamte strony.

1. Hammamet

Hammamet to miejscowość, która znajduje się między Tunisem, a Susą. Znajdują się tam wspaniałe czyste, turkusowe wody i szerokie plaże z delikatnym piaskiem. Temperatury są tam na tyle wysokie, że plażować można niemal przez cały rok.

2. Bizerta

Bizerta położona jest około 65 km na północ od Tunis. Niedaleko Bizerta znajduje się jezioro, które połączone jest z Morzem Śródziemnym. Plaże są dość specyficzne, ponieważ można spotkać zarówno kamienne jak i piaszczyste plaże z turkusową wodą. Oprócz plaż w mieście znajduje się port, w którym można podziwiać typową dla tego regionu architekturę.

3. Monastir Skanes

Monastir to miasto położone na środkowej części wybrzeża wschodniego Tunezji. Znajduje się około 15 km od Susy. Plaże w tym miejscu są bardzo czyste, a woda jest niemal przezroczysta. W mieście znajduje się port i przystań jachtowa. Znajdziemy tu również dużo ciekawej architektury, która przyciąga każdego roku sporą ilość turystów.

4. Port el Kantaoui

To miasto położone niedaleko Sousse. Bardzo malownicza miejscowość wypoczynkowa. Znajdują się tam piaszczyste plaże oraz niesamowicie czysta i ciepła woda.

5. Dżerba

Dżerba, nazywana dawniej Meninx, to wyspa, która znajduje się na Morzu Śródziemnym. Można tam plażować praktycznie przez cały rok. Wyspa ma niesamowity urok, otoczona turkusową wodą i pięknymi palmami. Plaże są szerokie, czyste i piaszczyste.

6. Wyspy Karkanna

Wyspy Karkana to 9 rajskich wysepek, które otaczają smukłe i wysokie palmy z zielonymi pióropuszami. Znajdziecie tu szerokie i piaszczyste plaże oraz dużo spokoju. Wyspy Karakana nie są oblegane przez turystów, więc jest to doskonałe miejsce na porządny wypoczynek.

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(40) "Tunezja - Najpiękniejsze plaże Tunezji" ["meta_desc"]=> string(93) "Miłośnicy Tunezji uważają, że najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(8) { ["address"]=> string(7) "Tunezja" ["lat"]=> float(33.8869169999999968467818689532577991485595703125) ["lng"]=> float(9.537499000000000393129084841348230838775634765625) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJ4aQWg0SVVRIR75sBqjozhDo" ["name"]=> string(7) "Tunezja" ["country"]=> string(7) "Tunezja" ["country_short"]=> string(2) "TN" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "TUN" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Tunezja - Najpiękniejsze plaże Tunezji

meta_keys:

meta_desc: Miłośnicy Tunezji uważają, że najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Tunezja - Najpiękniejsze plaże Tunezji

meta_keys:

meta_desc: Miłośnicy Tunezji uważają, że najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Miłośnicy Tunezji uważają, że najpiękniejsze plaże znajdują się w okolicach Tabarki.