Tatry National Park

Najpiękniejsze miejsca w Tatrach

Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie je odwiedzają. Co należy koniecznie zobaczyć będąc w Tatrach? Poznaj godne polecenia miejsca dostępne również i dla tych, którzy nie pasjonują się ciężką wysokogórską wspinaczką.

Morskie Oko
To jedna z najpopularniejszych destynacji wszystkich tych, którzy decydują się na spędzenie wolnego czasu w polskiej części Tatr. Swoją popularność Morskie Oko zawdzięcza przede wszystkim zapierającym dech w piersiach widokom. Kiedy staniesz na brzegu tego niewielkiego rozmiarami górskiego jeziorka ujrzysz jedne z najpiękniejszych tatrzańskich szczytów, w pogodny dzień odbitych w przezroczystej tafli Morskiego Oka. Łatwość dostępu sprawia, że w sezonie możesz oczekiwać tu tłumów, dlatego warto zaplanować wycieczkę we wczesnych godzinach porannych.

Giewont
Podobnie jak Morskie Oko, również Giewont cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów. Ten słynny szczyt nie należy do najwyższych, więc jest łatwym celem wędrówek nawet dla osób starszych lub też wybierających się w góry z małymi dziećmi. Wędrówka na wierzchołek góry, we wnętrzu której według legendy śpią zaklęci rycerze, nie zajmuje wiele czasu a widok ze szczytu na rozciągające się u podnóża Giewontu Zakopane znakomicie wynagradza wysiłek.

Kasprowy Wierch
Ten szczyt z kolei swoją popularność, liczoną w sezonie w tysiącach osób odwiedzających go każdego dnia, zawdzięcza technologicznemu udogodnieniu. Kolejka górska, istniejąca od lat trzydziestych dwudziestego wieku, stanowi główny środek transportu, za pomocą którego zdecydowana większość turystów zdobywa ten tatrzański szczyt. Pamiętać jednak należy, że droga piesza nie jest zbyt wymagająca, warto zatem przemyśleć wyprawę na własnych nogach. Z całą pewnością podziwianie rozciągającej się ze szczytu Kasprowego Wierchu panoramy będzie po samodzielnym wejściu znacznie bardziej przyjemne.

Hala Gąsienicowa
Hala Gąsienicowa to miejsce, z którego można wybrać się na wspomniany wyżej Kasprowy Wierch. Ta tatrzańska dolina jest w ogóle miejscem gdzie krzyżuje się wiele górskich szlaków. Należy jednak pamiętać o tym, że poza drogą na Kasprowy Wierch szlaki wychodzące z Hali Gąsienicowej są trudne, jak ten prowadzący na Zawrat i bardzo trudne, z najtrudniejszym z tatrzańskich szlaków, wiodącym na Orlą Perć. Jeśli nie jesteś zaawansowanym turystą, lepiej pozostać przy zdobyciu Kasprowego Wierchu. Bez względu na to, gdzie zamierzasz wędrować, Hala Gąsienicowa to miejsce z niezapomnianymi widokami. Odpocząć po trudach pieszej wędrówki możesz w słynnym schronisku „Murowaniec”.

Dolina Chochołowska
Poza Halą Gąsienicową to właśnie Dolina Chochołowska cieszy się największą popularnością wśród turystów odwiedzających polską stronę Tatr. Położona w zachodniej części najwyższych polskich gór dolina jest największą, dzięki czemu wędrówka po niej może zająć cały dzień. Piękne widoki na rozciągające się wokół górskie szczyty są tym, co przyciąga turystów nie tylko w sezonie letnim.

Jak widać z tego krótkiego opisu, nie trzeba być zaawansowanym taternikiem, by wybrać się w jedne z najpiękniejszych miejsc w polskich Tatrach. Warto zatem już dziś przemyśleć miejsce następnego urlopu, być może będzie to początek wielkiej miłości do najwyższych gór w Polsce.

Artykuł został przygotowany przez surgepolonia.pl, producenta koszulek poświęconych Tatrom

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(99) "Najpiękniejsze miejsca w Tatrach - Tatry, Giewont, Morskie oko, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa" ["meta_desc"]=> string(156) "Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie je odwiedzają." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(15) "surgepolonia.pl" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(49.2376865541258013081460376270115375518798828125) ["lng"]=> float(19.934692380037301262518667499534785747528076171875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Najpiękniejsze miejsca w Tatrach - Tatry, Giewont, Morskie oko, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa

meta_keys:

meta_desc: Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie je odwiedzają.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: surgepolonia.pl

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Najpiękniejsze miejsca w Tatrach - Tatry, Giewont, Morskie oko, Kasprowy Wierch, Hala Gąsienicowa

meta_keys:

meta_desc: Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie je odwiedzają.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: surgepolonia.pl

meta_desc: Tatry to legendarne polskie góry, zasłużenie cieszące się ogromnym powodzeniem wśród turystów z Polski i zagranicy, którzy tłumnie je odwiedzają.