woda

Przenośne, pewne źródło

Prawie 70% masy ciała dorosłego człowieka stanowi woda. Jest to jednocześnie najcenniejsza substancja, jaką dysponuje nasza planeta. Stanowi niezbędny składnik większości istotnych procesów życiowych, jej stała obecność w organizmie jest kluczowa dla naszego zdrowia, samopoczucia i poprawnego funkcjonowania. Każdy z nas powinien wypijać dziennie co najmniej 2,5 litra wody lub innych płynów. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie problemów z jej dostępnością, jakością i ceną.

W starożytnych legendach można znaleźć zapisy o dżinnach – duchach, które uwięzione w naczyniach po oswobodzeniu z nich, z wdzięczności spełniały życzenia ludzi. Butelka filtrująca Dafi jest oczywiście wytworem współczesnej epoki, ale również nie brakuje w niej magicznych właściwości i umiejętności spełniania życzeń swojego posiadacza. Trudno w to uwierzyć, dopóki nie pozna się jej cech w praktyce.

Życzenie pierwsze: żeby woda była zawsze pod ręką
Butelka filtrująca Dafi jest niewielkich rozmiarów i mieści do 0,5 l wody. Dzięki szczelnemu i trwałemu zamknięciu, może być przenoszona w torbie, walizce, kieszeniach ubrań, bez ryzyka wylania choćby kropli. Nie jest ciężka, więc można nawet biegać dłuższe dystanse, trzymając ją w dłonie. Pomaga wyrobić zdrowy nawyk picia wody.

Życzenie drugie: żeby woda była zawsze zdrowa
Nie zawsze znajdujemy się w miejscu z dostępem do dobrej jakości wody. Butelka Dafi, dzięki wbudowanemu filtrowi węglowemu, posiada niemal magiczną moc oczyszczania i uzdatniania życiodajnego płynu. Wystarczy nalać do środka „kranówkę”, a podczas picia zamieni się ona w zdrową, pełnowartościową wodę, bez nieprzyjemnego posmaku i zapachu chloru.

Życzenie trzecie: żeby woda była tania
Mając przy sobie butelkę filtrującą, nie trzeba już kupować wody ze sklepowych półek, co przy dłuższej aktywności fizycznej potrafi być sporym kosztem. Wystarczy po opróżnieniu butelki po prostu dolać znowu zwykłej wody z kranu, aby za chwilę znów cieszyć się zdrowotnymi właściwościami jej uzdatnionej i oczyszczonej wersji, bogatej w magnez i wapń. Dostęp do „kranówki” jest powszechny, a co za tym idzie, możemy wciąż uzupełniać naszą butelkę filtrującą, bez konieczności kupowania czegokolwiek. Wydajność naszego przenośnego naczynia wynosi aż 150 litrów. Oznacza to, że przed wymianą filtra butelkę możemy napełnić 300 razy i tyle razy cieszyć się darmową, pyszną wodą.

Życzenie czwarte: żeby pijąc wodę, nie zanieczyszczać środowiska
Mówiąc o piciu wody, zazwyczaj ma się na myśli wodę w butelce PET. Po jej wypiciu butelkę zazwyczaj się wyrzuca i kupuje kolejną. Nie jest to dobre dla środowiska naturalnego, zwłaszcza w Polsce, gdzie recycling plastiku wciąż kuleje. Butelka Dafi jest żywym pomnikiem idei recyclingu: może być używana wielokrotnie. Podczas jednego cyklu filtra można wypić ok. 150 l wody – to tyle, ile mieści się w 100 półtoralitrowych butelkach. Dla środowiska taka ilość plastiku z pewnością nie jest obojętna. W butelce filtrującej ekologia nie kończy się na oszczędności materiału. Filtr jest wykonany z odpadów skorup orzecha kokosowego. Dzięki temu, produkcja butelek nie eksploatuje nadmiernie zasobów, a raczej stara się nadać drugie życie tym, które już zostały przeznaczone do utylizacji.

Życzenie piąte: żeby pijąc wodę, nie wyglądać dziwnie
W naszej kulturze picie dużych ilości wody jest czymś osobliwym, mimo że to zupełnie naturalny i wyjątkowo potrzebny proces. Obnoszenie się z kawą, napojami słodzonymi czy energetycznymi nie wydaje się z kolei niczym dziwnym. Być może wpływ na to ma postrzeganie wody jako substancji czystej, pozbawionej koloru, zapachu i smaku. Butelka filtrująca Dafi pozwala na customizację i dopasowanie kolorystyki do indywidualnego stylu użytkownika. Na www.sklep.dafi.pl dostępny jest szeroki zakres kolorów, z kolei na www.butelka.dafi.pl/kreator każda z czterech części (korek, uchwyt, filtr, kapturek) może być wykonana w jednym z 9 dostępnych kolorów, a kompozycję można dodatkowo wzmocnić, umieszczając krótki tekst lub grafikę na przezroczystej obudowie produktu. Butelce można nadać dowolny charakter – eleganckiego gadżetu miejskiego, stylizowanego kobiecego drobiazgu lub młodzieżowej zabawki – każdy z tego typu zabiegów pozwoli „odczarować” wizerunek jej posiadacza. Picie wody w biurze nie będzie już złośliwie komentowane jako „leczenie kaca” lub walka z niestrawnością; przestanie się także kojarzyć ze słabością czy byciem mięczakiem.

Znakiem czasów jest, że mimo rozwoju nauki i technologii, zaspokajanie tak elementarnej potrzeby fizjologicznej jak pragnienie bywało niekiedy tak trudne, kosztowne lub traktowane jako lekka ekstrawagancja. Ze wszystkimi z tych ograniczeń skutecznie walczy butelka filtrująca Dafi, która doskonale przenosi ten rytuał we współczesny świat ludzi aktywnych fizycznie i zawodowo, mobilnych i odpowiedzialnych środowiskowo. Kupując ją, robimy coś dobrego dla świata, ale przede wszystkim dla nas samych.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(27) "Przenośne, pewne źródło" ["meta_desc"]=> string(218) "Każdy z nas powinien wypijać dziennie co najmniej 2,5 litra wody lub innych płynów. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie problemów z jej dostępnością, jakością i ceną." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(16) "Poradnik turysty" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-22.7636718718311" ["lng"]=> string(17) "-11.6005834836026" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(true) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Przenośne, pewne źródło

meta_keys:

meta_desc: Każdy z nas powinien wypijać dziennie co najmniej 2,5 litra wody lub innych płynów. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie problemów z jej dostępnością, jakością i ceną.

watermark:

interesting_places: Poradnik turysty

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik: 1

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Przenośne, pewne źródło

meta_keys:

meta_desc: Każdy z nas powinien wypijać dziennie co najmniej 2,5 litra wody lub innych płynów. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie problemów z jej dostępnością, jakością i ceną.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Każdy z nas powinien wypijać dziennie co najmniej 2,5 litra wody lub innych płynów. Nie zawsze jest to jednak łatwe. Na szczęście istnieje pewne rozwiązanie problemów z jej dostępnością, jakością i ceną.