Senior na plaży

Nadbałtycki urlop dla seniora

Jesień życia to czas, gdy człowiek ma dla siebie zdecydowanie więcej czasu. Dzieci odchowane, praca zawodowa jest tylko pewnym etapem, czasu wolnego coraz więcej, a i o zdrowie trzeba odpowiednio zadbać. Jak pogodzić przyjemne z pożytecznym? Wybrać się na urlop nad polskie morze! Czy wczasy seniora muszą być nudne? I czy musi być to sanatorium? Absolutnie nie! Na szczęście dzisiejszy „senior” to w niczym nieustępujący młodzieży człowiek, który tak jak każdy inny zasługuje na wypoczynek zgodny ze swoimi marzeniami i oczekiwaniami.

Najlepsze miejsce na wakacje dla seniora
Z punktu widzenia wypoczynku i wartości pro-zdrowotnych, zdecydowanie najkorzystniejszym wakacyjnym kierunkiem będzie pobyt nad Bałtykiem. Dlaczego? Ponieważ mikroklimat panujący nad morzem sprzyja naszemu zdrowiu – powietrze wypełnione cennym jodem z pewnością przysporzy nam wielu pozytywnych konsekwencji zdrowotnych. Nawet po kilkudniowym urlopie nad morzem senior poczuje znaczny przypływ energii i zauważy wyraźnie lepsze samopoczucie.

Jakie miejsce nad morzem wybrać na wakacje dla seniora? Optymalne, czyli nie za duże, nie za małe. Takie, do którego łatwo dojechać i w którym senior znajdzie wszystko to, co potrzebne. Czy duże tętniące życiem miasto jest dobre dla seniora? Jeśli czuje się na siłach, to czemu nie. Czy mała cicha wioska będzie dobra dla seniora? Tak, ale pod warunkiem, że jest zmotoryzowany i w razie konieczności będzie w stanie sam dojechać na zakupy czy do apteki. Najlepszym i najbezpieczniejszym wyborem będzie coś pomiędzy dużym ośrodkiem, a małą nadmorską wsią. Nasz faworyt na liście polskich kurortów dla seniora? Darłowo na środkowym wybrzeżu.

Darłowo to świetny wybór dla turysty w każdym wieku, również dla seniora. Jest to miejscowość niesamowicie urokliwa, w której odpoczywać można na wiele sposobów. Jest co zwiedzać (Zamek Książąt Pomorskich, latarnia morska,poniemieckie bunkry z czasów wojny, liczne kościoły i obiekty kultu religijnego), jest gdzie się relaksować (aquapark, sauny), gdzie szukać wrażeń (wycieczki promem, szybkie trasy taksówką morską), gdzie poćwiczyć (liczne siłownie na świeżym powietrzu umożliwiające jednoczesne podziwianie morza lub portu), no i to co najważniejsze – przepiękne piaszczyste plaże i szumiące morze.

Noclegi nad morzem – apartamenty nad morzem
Najlepszy nocleg dla seniora nad morzem? Apartamenty do wynajęcia! Dlaczego? Ponieważ to pełen komfort przy zachowaniu maksimum wygody i intymnej atmosfery. Apartamenty nad morzem to bardzo atrakcyjna forma noclegu, zwłaszcza po sezonie, kiedy ceny są bardzo przystępne i w dużo lepszej cenie można skorzystać z noclegu na dużo przyjemniejszych warunkach niż np. w motelu czy kwaterach prywatnych. Seniorom w apartamentach powinno być bardzo wygodnie, zwłaszcza w tych nowoczesnych, które poza tym, że są ładnie zaprojektowane, są też doskonale wyposażone. W apartamentach nadmorskich, takich jak na przykład Baltic Korona w Darłowie, senior poczuje się jak u siebie w domu – wygodnie, komfortowo, przyjemnie. A do tego do morza tak blisko! Zobacz ofertę: https://baltickorona.pl/wynajem-apartamentow/

Atrakcje dla senirów nad morzem
Jak mogą wyglądać wakacje seniora nad morzem? Wszystko zależy od tego na jaką aktywność może sobie pozwolić turysta w jesieni życia. Jeśli niema przeciwwskazań, urlop seniora może być bardzo aktywny. Pływanie, piesze wędrówki brzegiem morza, trekking, ćwiczenia w siłowniach na wolnym powietrzu, wycieczki rowerowe. Jeśli natomiast wskazany jest wypoczynek bierny, bez zbytniego wysiłku fizycznego – doskonale sprawdzą się ciepłe piaszczyste plaże. Oczywiście seniorom nie zalecamy opalania w tzw. godzinach szczytu. Przy problemach kardiologicznych przebywanie w wysokiej temperaturze i na mocno nasłonecznionym terenie w godzinach, gdy ekspozycja słoneczna jest najsilniejsza, nie jest wskazane.

Wczasy nad morzem – powrót do dzieciństwa
Wyjazd nad morze ma dla seniora również znaczenie sentymentalne. Powrót nad morze pozwala wrócić pamięcią do najpiękniejszych młodzieńczych lat, kiedy spędzano wakacje z rodzicami i całymi rodzinami. Każdy z nas zasługuje na takie piękne wspomnienia, niezależnie od tego w jakim jest wieku.

Podsumowując – wczasy dla seniorów? Koniecznie nad morzem!

Artykuł powstał we współpracy z Baltic Korona Apartamenty

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(43) "Urlop dla seniora nad Bałtykiem - Darłowo" ["meta_desc"]=> string(192) "Jakie miejsce nad morzem wybrać na wakacje dla seniora? Optymalne, czyli nie za duże, nie za małe. Takie, do którego łatwo dojechać i w którym senior znajdzie wszystko to, co potrzebne." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(54.43787037501230230418514111079275608062744140625) ["lng"]=> float(16.39019071827669904450885951519012451171875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Urlop dla seniora nad Bałtykiem - Darłowo

meta_keys:

meta_desc: Jakie miejsce nad morzem wybrać na wakacje dla seniora? Optymalne, czyli nie za duże, nie za małe. Takie, do którego łatwo dojechać i w którym senior znajdzie wszystko to, co potrzebne.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Urlop dla seniora nad Bałtykiem - Darłowo

meta_keys:

meta_desc: Jakie miejsce nad morzem wybrać na wakacje dla seniora? Optymalne, czyli nie za duże, nie za małe. Takie, do którego łatwo dojechać i w którym senior znajdzie wszystko to, co potrzebne.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Jakie miejsce nad morzem wybrać na wakacje dla seniora? Optymalne, czyli nie za duże, nie za małe. Takie, do którego łatwo dojechać i w którym senior znajdzie wszystko to, co potrzebne.