google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Kamper - życie w domu na kółkach

 Jeszcze przed sezonem wakacyjnym wiele rodzin zastanawia się, jak i gdzie wyjechać na wakacje. Możliwości jest bez liku, bo czasy podróży “maluchem” do Bułgarii odeszły w zapomnienie. Jednak podróżowanie z miejsca na miejsce wciąż mamy we krwi, tylko małe auta chętnie zmieniamy na duże, wygodne kampery - samochody do podróżowania i do spania jednocześnie.

Kamper - życie w domu na kółkachCaravaning

fot.mat.prasowe

Czy życie w kamperze jest przyjemne?
Kto raz odkrył caravaning i spędził wakacje w drodze, śpiąc w wygodnym aucie, na pewno nie zamieni takich wakacji na all inclusive w pięciogwiazdkowym hotelu. Kampery dają wolność, niezależność, pozwalają na zwiedzanie świata, sen w każdym miejscu, czasami nawet bez opłat za postój (w niektórych krajach można biwakować, gdzie się chce). Do tego wyposażony kamper ma nie tylko wygodne łóżka, ale także miejsce do przyrządzania posiłków i toaletę. Żyje się więc w nim jak we własnym mieszkaniu, tylko codziennie można mieć inny widok za oknem.

Nie bez znaczenia jest także wygoda samego podróżowania. Kamper, w przeciwieństwie do przyczepy kempingowej, posiada własny napęd, kabinę dla kierowcy i pasażerów, nie wymaga szczególnych umiejętności manewrowania, a zaparkować nim można praktycznie wszędzie. Jeśli więc kierowca nie czuje się na siłach, by ciągnąć przyczepę, kamper będzie niezwykle korzystnym rozwiązaniem.

Wynajem kampera a kupno
Miłośnicy kamperów mają dwa wyjścia: mogą pojazd kupić lub wynająć. Kupno kampera wiąże się jednak ze znacznymi kosztami. Sam zakup wozu w dobrym stanie pochłonąć może kwotę, za którą można kupić kawalerkę w dużym mieście. Do tego dochodzą koszty ubezpieczeń, serwisowania, napraw bieżących. Alternatywą jest wynajem kampera. Cena za dobę porównywalna jest z ceną wynajęcia pokoju w hotelu, a w takim przypadku wymagana jest tylko zwrotna kaucja i oczywiście osoba poruszająca się pojazdem sama musi go zatankować. Wynajem kampera  http://www.xcamper.pl/ pozwala na podróżowanie po świecie autem, które jest bezpieczne, dobrze wyposażone i nie kosztuje majątku. Jeśli na wakacje jedzie duża rodzina albo kilku przyjaciół, wrażenia będą niezapomniane, a ostateczne koszty podróży na przyzwoitym poziomie. Wynajęcie kampera polecamy też tym, którzy przymierzają się do kupna własnego pojazdu. Warto się przekonać, czy podróże kamperem faktycznie cieszą, fascynują i czy zainwestowanie sporej gotówki jest dobrym pomysłem. Co prawda szanse na to, że ktoś, kto raz spróbował caravaningu, nie wróci do tej formy wypoczynku, jest minimalna, ale duże pieniądze zawsze warto wydawać rozsądnie.

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

W związku ze zmianą przepisów, wprowadzoną przez holenderski ...

Setki tysięcy Polaków wyjechało do Niemiec w poszukiwaniu ...

Gdy wybierasz się na wypoczynek, musisz zadbać nie ...

atrakcje

https://veturo.pl/article/3736/caravaning-campery-porady-gdzie-wynajac/