google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Opóźniony lot - co zrobić i jak uzyskać odszkodowanie?

Podróże samolotami należą na ogół do szybkich i przyjemnych. Obsługa na lotniskach jest profesjonalna, wyloty punktualne, a sama podróż relatywnie szybka, dzięki czemu w ciągu kilku godzin możemy dostać się na drugi koniec kontynentu w komfortowych warunkach. Zdarzają się jednak sytuacje, które powodują, że radość z podróży znika w mgnieniu oka - opóźnione lub odwołane loty. Niewiele osób wie, że w takich sytuacjach należy nam się odszkodowanie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co należy zrobić gdy Twój lot się opóźnia.

Opóźniony lot - co zrobić i jak uzyskać odszkodowanie?lotnisko

fot.mat. prasowe

1.    Opóźniony lot - co należy zrobić?
2.    Komu przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot?
3.    Ile wynosi kwota odszkodowania?


Na rynku funkcjonują firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu dla swoich klientów odszkodowań od linii lotniczych wskutek opóźnienia lotu, odwołania lotu lub innych przypadków - odmowy wejścia na pokład samolotu czy problemów z przesiadką na kolejny samolot. Dzięki lekturze artykułu dowiesz się co należy zrobić, aby tego typu firma mogła wywalczyć dla Ciebie odszkodowanie.

Opóźniony lot - co należy zrobić?
W przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się tego typu sprawami, np. https://givt.com/pl/opozniony-lot/ i podaj szczegółowe informacje na temat opóźnienia. Oczywiście należy zachować wszelkie dokumenty podróży, takie jak karta pokładowa czy potwierdzenie zakupu biletu. Może się zdarzyć że linie lotnicze zaproponują Ci ugodę, np. w formie voucheru na loty w zamian za zrzeczenie się praw do odszkodowania - nie akceptuj i nie podpisuj takiej ugody! Linie lotnicze mają obowiązek zapewnić Ci posiłek, nocleg (jeśli oczekując na lot musiałbyś spać na lotnisku), a w przypadku opóźnienia dłuższego niż 5 godzin - zwrot kosztów biletu lub zmianę rezerwacji na alternatywny lot.

Komu przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot?
Odszkodowanie za opóźniony lot przysługuje w sytuacji, gdy lot opóźniony jest co najmniej o 3 godziny (na lotnisku docelowym) i jest to spowodowane z winy linii lotniczej. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań podejmują się tego w przypadku lotów na terenie Unii Europejskiej (w tym również m.in. Norwegii, Islandii czy Szwajcarii) oraz lotów z Unii Europejskiej poza jej terytorium, jak również lotów do krajów UE, pod warunkiem że linia lotnicza zarejestrowana jest w Unii Europejskiej.

Ile wynosi kwota odszkodowania?
Kwota odszkodowania jest taka sama w przypadku różnych linii lotniczych i jest zależna od długości trasy lotu. W przypadku lotów o długości do 1500 km, odszkodowanie wynosi 250 euro. W przypadku lotów wewnątrz UE, dłuższych niż 1500 km oraz innych lotów między 1500 a 3500 km, jest to 400 euro. Jeśli trasa lotów jest dłuższa niż 3500 km, odszkodowanie wynosi 600 euro.
Pamiętaj aby w przypadku opóźnienia lotu powyżej 3 godzin skontaktować się z infolinią firmy zajmującej się tego typu sprawami - otrzymasz podstawowe informacje na temat tego co należy w takiej sytuacji zrobić aby uzyskać odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot.

Dzisiaj chcielibyśmy Was zaprosić na kolejny artykuł z ...

„Blisko wszędzie, ładnie wszędzie – gdzie turysta dziś ...

Można z pełną odpowiedzialnością przyznać, że cel podróży ...

Lato nad wodą? Brzmi dobrze, prawda? A lato ...

Wakacje tuż za pasem, dlatego też warto zaplanować ...

Wraz ze stopniowym łagodzeniem ograniczeń w podróżowaniu i ...

https://veturo.pl/article/3768/odszkodowania-za-opozniony-lot-poradnik/