google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Opóźniony lot - co zrobić i jak uzyskać odszkodowanie?

Podróże samolotami należą na ogół do szybkich i przyjemnych. Obsługa na lotniskach jest profesjonalna, wyloty punktualne, a sama podróż relatywnie szybka, dzięki czemu w ciągu kilku godzin możemy dostać się na drugi koniec kontynentu w komfortowych warunkach. Zdarzają się jednak sytuacje, które powodują, że radość z podróży znika w mgnieniu oka - opóźnione lub odwołane loty. Niewiele osób wie, że w takich sytuacjach należy nam się odszkodowanie. Przeczytaj artykuł i dowiedz się co należy zrobić gdy Twój lot się opóźnia.

Opóźniony lot - co zrobić i jak uzyskać odszkodowanie?lotnisko

fot.mat. prasowe

1.    Opóźniony lot - co należy zrobić?
2.    Komu przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot?
3.    Ile wynosi kwota odszkodowania?


Na rynku funkcjonują firmy, które specjalizują się w odzyskiwaniu dla swoich klientów odszkodowań od linii lotniczych wskutek opóźnienia lotu, odwołania lotu lub innych przypadków - odmowy wejścia na pokład samolotu czy problemów z przesiadką na kolejny samolot. Dzięki lekturze artykułu dowiesz się co należy zrobić, aby tego typu firma mogła wywalczyć dla Ciebie odszkodowanie.

Opóźniony lot - co należy zrobić?
W przypadku opóźnionego lub odwołanego lotu, skontaktuj się z firmą, która zajmuje się tego typu sprawami, np. https://givt.com/pl/opozniony-lot/ i podaj szczegółowe informacje na temat opóźnienia. Oczywiście należy zachować wszelkie dokumenty podróży, takie jak karta pokładowa czy potwierdzenie zakupu biletu. Może się zdarzyć że linie lotnicze zaproponują Ci ugodę, np. w formie voucheru na loty w zamian za zrzeczenie się praw do odszkodowania - nie akceptuj i nie podpisuj takiej ugody! Linie lotnicze mają obowiązek zapewnić Ci posiłek, nocleg (jeśli oczekując na lot musiałbyś spać na lotnisku), a w przypadku opóźnienia dłuższego niż 5 godzin - zwrot kosztów biletu lub zmianę rezerwacji na alternatywny lot.

Komu przysługuje odszkodowanie za opóźniony lot?
Odszkodowanie za opóźniony lot przysługuje w sytuacji, gdy lot opóźniony jest co najmniej o 3 godziny (na lotnisku docelowym) i jest to spowodowane z winy linii lotniczej. Firmy zajmujące się odzyskiwaniem odszkodowań podejmują się tego w przypadku lotów na terenie Unii Europejskiej (w tym również m.in. Norwegii, Islandii czy Szwajcarii) oraz lotów z Unii Europejskiej poza jej terytorium, jak również lotów do krajów UE, pod warunkiem że linia lotnicza zarejestrowana jest w Unii Europejskiej.

Ile wynosi kwota odszkodowania?
Kwota odszkodowania jest taka sama w przypadku różnych linii lotniczych i jest zależna od długości trasy lotu. W przypadku lotów o długości do 1500 km, odszkodowanie wynosi 250 euro. W przypadku lotów wewnątrz UE, dłuższych niż 1500 km oraz innych lotów między 1500 a 3500 km, jest to 400 euro. Jeśli trasa lotów jest dłuższa niż 3500 km, odszkodowanie wynosi 600 euro.
Pamiętaj aby w przypadku opóźnienia lotu powyżej 3 godzin skontaktować się z infolinią firmy zajmującej się tego typu sprawami - otrzymasz podstawowe informacje na temat tego co należy w takiej sytuacji zrobić aby uzyskać odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot.

Nie wszyscy Polacy wybierający się na zagraniczne wakacje ...

 Zdecydowana większość osób wyjeżdża nad morze wyłącznie latem. ...

 Na przestrzeni ostatnich lat można było zaobserwować zainteresowanie ...

Stolica Niemiec to jedno z najpopularniejszych miejsc do ...

Zapraszamy do Rybnika na kolejną odsłonę Festiwalu Podróżników ...

https://veturo.pl/article/3768/odszkodowania-za-opozniony-lot-poradnik/