Wybrzeże Środkowe

Polska stoi otworem przed podróżnikami i wczasowiczami, którzy chcą czuć się bezpiecznie, odpocząć, a przy okazji odkryć coś nowego. Travelist ruszył z inspirującym cyklem „Poznaj Polskę z Travelist”, w ramach którego pokazuje polskie zakątki na nowo. Materiały zachęcają nie tylko do podróżowania, ale także do wsparcia polskiej turystyki. W Magazynie Travelist co tydzień ukazują się ciekawostki na temat kolejnych regionów naszego kraju. W dzisiejszej kolejnej odsłonie, wybieramy się wspólnie na Wybrzeże Środkowe.

Słoneczna kraina złotych plaż
Wybrzeże Środkowe to najbardziej słoneczny odcinek nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno sympatycy tętniących życiem gwarnych kurortów, jak i amatorzy spokojnych i nieco dzikich plaż. Dla tych pierwszych idealną destynacją będzie Mielno – miasto wypełnione muzyką, klubami i dobrą zabawą. Na drugich czeka malutka wioska Dąbkowice, położona na mierzei oddzielającej morze od jeziora Bukowo. Woda, piasek i przede wszystkim cisza, sprawią, że sprawdzi się doskonale na miejsce odpoczynku od miejskiego zgiełku.

Atrakcje Wybrzeża Środkowego

Nie wszyscy to wiedzą, ale polska może poszczycić się jedną z największych plaż w Europie. Szeroka na 5 ha plaża w Jarosławcu powstała dzięki pomocy buldożerów, rurociągu i kilkudziesięciu tysięcy metrów sześciennych morskiego piasku. Skala przedsięwzięcia naprawdę robi wrażenie. Poszukiwacze skarbów powinni za to udać się do Ustki, bo to właśnie tam mogą zdobyć “złoto Bałtyku”, czyli bursztyn! Dla pozostałych atrakcji również nie zabraknie, w Ustce wspaniale będą bawić się zarówno starsi, jak i młodsi.

Bliżej natury i kultury
Przyroda Wybrzeża Środkowego to nie tylko Morze Bałtyckie. Jedną z największych osobliwości regionu są niewątpliwie ruchome wydmy, które znajdziemy na niewielkim obszarze między Łebą a Rowami. Stolicą wydm jest Słowiński Park Narodowy, który ma do zaoferowania zdecydowanie więcej niż piaszczyste rozległe obszary. Na odwiedzających czeka także ogromne jezioro Łebsko, które jest trzecim co do wielkości jeziorem Polski, i wbrew pozorom wcale nie znajduje się na Mazurach.

Ale w podróży liczą się nie tylko walory przyrodnicze. Spragnieni kulturalnych wrażeń mogą udać się do wielu interesujących i nieoczywistych miejsc, takich jak muzea, skanseny, latarnie czy nawet zamki. Cała okolica bogata jest w niezwykłą historię i cenne zabytki. Na szczególną uwagę zasługują historyczne chaty rybackie w charakterystyczną biało-brązową kratę, okazała 120-letnia latarnia neogotycka czy chociażby niezwykłe Muzeum Chleba.

Dla dużych i małych
Różnorodność regionu sprawia, że oferta dostępnych atrakcji jest naprawdę rozmaita. Miłośników sportów wodnych zapraszamy do Dąbek – dzięki położeniu, a także łatwemu dostępowi do wypożyczalni sprzętu wodnego to miejscowość wprost idealna do uprawiania windsurfingu, kitesurfing i innych aktywności. Kolejną destynacją aktywnych fizycznie powinna być wspomniana wcześniej Ustka, ze swoimi szerokimi plażami, piaszczystym dnem i korzystnym układem wiatrów.

Mali wczasowicze na Wybrzeżu Środkowym z pewnością nie będą się nudzić. Dla rodzin świetną propozycję ma Park Wodny Jan Darłówko, jedyny w Europie całoroczny obiekt z wodą morską. Do tego liczne rejsy pirackie, które z pewnością na długo zapadną w dziecięcą pamięć.

Długo by wymieniać wszystkie uroki Wybrzeża Środkowego, ale z pomocą przychodzi materiał z cyklu “Poznaj Polskę z Travelist”. Na stronie Magazynu Travelist czeka cała lista wyjątkowych miejsc, świetnych restauracji oraz zaskakujących ciekawostek.

Więcej o nowym cyklu:  https://magazyn.travelist.pl/poznaj-polske-nowy-cykl-inspiracji/

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(76) "Wybrzeże Środkowe - Łeba, Rowy, Ustka, Morze Bałtyckie, latarnie morskie" ["meta_desc"]=> string(218) "Wybrzeże Środkowe to najbardziej słoneczny odcinek nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno sympatycy tętniących życiem gwarnych kurortów, jak i amatorzy spokojnych i nieco dzikich plaż." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-19.2480468723207" ["lng"]=> string(16) "2.02984922587082" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Wybrzeże Środkowe - Łeba, Rowy, Ustka, Morze Bałtyckie, latarnie morskie

meta_keys:

meta_desc: Wybrzeże Środkowe to najbardziej słoneczny odcinek nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno sympatycy tętniących życiem gwarnych kurortów, jak i amatorzy spokojnych i nieco dzikich plaż.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Wybrzeże Środkowe - Łeba, Rowy, Ustka, Morze Bałtyckie, latarnie morskie

meta_keys:

meta_desc: Wybrzeże Środkowe to najbardziej słoneczny odcinek nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno sympatycy tętniących życiem gwarnych kurortów, jak i amatorzy spokojnych i nieco dzikich plaż.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Wybrzeże Środkowe to najbardziej słoneczny odcinek nad Bałtykiem. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie - zarówno sympatycy tętniących życiem gwarnych kurortów, jak i amatorzy spokojnych i nieco dzikich plaż.