trasy rowerowe w Trójmieście

Trójmiasto na rowerze – najbardziej interesujące szlaki

Rower jako środek transportu jest chętnie wybierany nie tylko przez turystów, ale również przez samych mieszkańców Trójmiasta. Na dwóch kółkach można przemierzać główne szlaki prowadzące do centrum oraz podmiejskie drogi ukazujące wyjątkowe piękno tego regionu. Przedstawiamy trasy rowerowe, które przebiegają przez interesujące miejsca w Trójmieście.

Do Trójmiasta turyści najczęściej wybierają się, aby wypocząć nad brzegiem Morza Bałtyckiego lub pospacerować klimatycznymi nadmorskimi uliczkami. Dlaczego by jednak nie urozmaicić nieco wakacyjnej przygody i nie odkryć mniej popularnych, ale równie pięknych części Gdyni, Sopotu lub Gdańska? Na Pomorzu można wybierać spośród wyjątkowych szlaków rowerowych i z pewnością każdy znajdzie odpowiedni dla siebie. Są wśród nich zarówno trasy prowadzące do okolicznych atrakcji, jak i szlaki, które pozwalają dostrzec uroki Trójmiasta z nieco innej, mniej znanej perspektywy. Jeśli zatem masz ochotę odkrywać Trójmiasto na dwóch kółkach, skorzystaj z miniprzewodnika przygotowanego przez sieć hoteli AccorHotels.

Uroki Trójmiasta w jeden dzień – trasa rowerowa z Gdyni do Gdańska
Osoby, które poszukują sposobu na urozmaicenie pobytu nad morzem, mogą skorzystać z trasy rowerowej, która rozpoczyna się przy Dworcu Głównym PKP w Gdyni i prowadzi do stacji Gdańsk Główny. Dystans, który musimy pokonać na rowerze, wynosi ok. 33 kilometry, a stopień trudności trasy jest określany jako łatwy. Wycieczkę warto rozpocząć rano, tuż po śniadaniu, aby starczyło nam czasu na przejazd, odpoczynek oraz zwiedzanie.

Jeszcze zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, że zajrzałeś do budynku Dworca Głównego w Gdyni. W tym okazałym budynku, wybudowanym w latach 50. zeszłego wieku, utrzymanym w stylu modernistycznym, znajduje się piękne malowidło. Przedstawia ono znaki zodiaku i morskie stwory umieszczone na nieboskłonie. Po wizycie w budynku dworca zmierzaj do skweru Kościuszki, przy którym cumują zabytkowe statki, m.in. „Dar Pomorza” oraz ORP „Błyskawica”. Tuż obok rozpoczyna się nadmorski bulwar, który przez 1,5 kilometra prowadzi wzdłuż gdyńskiego wybrzeża. Następnie skręć w aleję Marszałka Józefa Piłsudskiego i kieruj się do alei Zwycięstwa, którą dotrzesz do dzielnicy Orłowo.

Przemierzając kolejne kilometry, będziesz mijać najbardziej charakterystyczne dla Trójmiasta atrakcje. Dotrzesz do mola w Orłowie, następnie przez park Kolibki i lokalne uliczki do popularnego mola w Sopocie. Dalej ścieżką rowerową wzdłuż wybrzeża do Nowego Portu, skąd możesz podziwiać zabytkową twierdzę Wisłoujście. Stamtąd już niedaleko do Dworca Głównego w Gdańsku. Jeśli starczy Ci sił, możesz rozszerzyć swoją wycieczkę o wizytę na Starym Mieście.

Gdańsk znany i mniej znany – trasa rowerowa przez gdańskie dzielnice
Kolejną propozycją, która umożliwi Ci lepsze zapoznanie się z atrakcjami Gdańska, jest przemierzenie trasy o dystansie ok. 22 km z Gdańska-Oliwy do Gdańska Głównego. Zanim jednak wyruszysz, dobrze wypocznij, np. w jednym z hoteli w Gdańsku, gdyż trasa nie zawsze prowadzi po płaskim terenie, a jej pokonanie wymaga większego wysiłku. Proponowana trasa rowerowa rozpoczyna się tuż przy Parku Oliwskim, którego historia sięga XV wieku. Jeśli zostajesz w Gdańsku na dłużej, warto wrócić tutaj na spacer.

Sprzed katedry oliwskiej znajdującej się niemal przy wejściu do parku udaj się rowerem w kierunku alei Grunwaldzkiej, głównej ulicy miasta. Następnie odwiedź Gdańsk-Wrzeszcz, dzielnicę, w której wychowywał się noblista Günter Grass. Warto zatrzymać się tu na krótką przerwę w odrestaurowanej uliczce Wajdeloty, przy której obecnie można znaleźć wiele klimatycznych knajpek.

Następnie jedź ulicą Stanisława Wyspiańskiego, która poprowadzi Cię do alei Zwycięstwa. Stamtąd zmierzaj w kierunku stoczni na plac Solidarności. Jeśli interesuje Cię historia, zajrzyj do Europejskiego Centrum Solidarności, które jest jednym z ciekawszych muzeów w okolicy. Kolejne punkty na Twojej trasie rowerowej po Gdańsku to budynek Katowni i Wieża Więzienna, fontanna z posągiem Neptuna, Filharmonia Bałtycka i Muzeum Narodowe w Gdańsku.

Mamy nadzieję, że skorzystasz z którejś z przedstawionych powyżej propozycji, gdyż poruszając się po Trójmieście rowerem, możesz zobaczyć znacznie więcej niż zwiedzając je pieszo. Dobrze jest zadbać również o komfortowy wypoczynek po przebytej drodze, gdyż po każdej z takich wycieczek z pewnością odczujesz spore zmęczenie. Na szczęście w Trójmieście.

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(82) "Trójmiasto na rowerze - najbardziej interesujące szlaki - Gdańsk, Gdynia, Sopot" ["meta_desc"]=> string(200) "Osoby, które poszukują sposobu na urozmaicenie pobytu nad morzem, mogą skorzystać z trasy rowerowej, która rozpoczyna się przy Dworcu Głównym PKP w Gdyni i prowadzi do stacji Gdańsk Główny." ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(9) "opr. red." ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> string(17) "-18.7207031223945" ["lng"]=> string(17) "-4.81950128093537" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title: Trójmiasto na rowerze - najbardziej interesujące szlaki - Gdańsk, Gdynia, Sopot

meta_keys:

meta_desc: Osoby, które poszukują sposobu na urozmaicenie pobytu nad morzem, mogą skorzystać z trasy rowerowej, która rozpoczyna się przy Dworcu Głównym PKP w Gdyni i prowadzi do stacji Gdańsk Główny.

watermark:

interesting_places:

author: opr. red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Trójmiasto na rowerze - najbardziej interesujące szlaki - Gdańsk, Gdynia, Sopot

meta_keys:

meta_desc: Osoby, które poszukują sposobu na urozmaicenie pobytu nad morzem, mogą skorzystać z trasy rowerowej, która rozpoczyna się przy Dworcu Głównym PKP w Gdyni i prowadzi do stacji Gdańsk Główny.

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr. red.

meta_desc: Osoby, które poszukują sposobu na urozmaicenie pobytu nad morzem, mogą skorzystać z trasy rowerowej, która rozpoczyna się przy Dworcu Głównym PKP w Gdyni i prowadzi do stacji Gdańsk Główny.