agnieszka-mordaunt-ly1hgp4coja-unsplash

Najpiękniejsze miejsca na Półwyspie Helskim które musisz odwiedzić

Wypoczynek na Półwyspie Helskim to idealne rozwiązanie zarówno dla leniwych turystów, jak i tych, którzy szukają aktywnych wrażeń. Region ten zapewnia wiele ciekawych atrakcji. Każdy, kto odwiedzi, półwysep znajdzie rozrywkę dopasowaną do własnych oczekiwań i zainteresowań. Przedstawiamy najpiękniejsze miejsca na Półwyspie Helskim, które musisz odwiedzić. Na pewno nie zaznasz tam nudy.

Półwysep Helski – informacje na temat regionu

Półwysep Helski to region położony w północnej części naszego kraju. Od południa otacza go zatoka Pucka, a z drugiej strony otwarte morze. Długość mierzei to zaledwie 34 kilometry. Jej szerokość jest różnorodna w najszerszym miejscu – na samym końcu osiąga szerokość około 3 kilometrów. W najwęższym zaledwie 150 metrów. Tak nieduża odległość plaż sprawia, że widoki oraz wrażenie i odbiór są niesamowite. Od jednej plaży wyspy na drugą stronę można dostać się zaledwie po dwuminutowym spacerze.

Mierzeja Helska to okazja do poznania kultury, historii oraz zwyczajów Kaszubów. Zamieszkujący okoliczne tereny tubylcy są bardzo przyjaźnie nastawieni na turystów, gościnni i chętni do pokazywania skarbów natury wybrzeża. Półwysep to miejsce, w którym znajdują się piękne tereny, zabytki czy ciekawe atrakcje. Które z nich warto zobaczyć?

Najpiękniejsze miejsca na Półwyspie Helskim, które musisz odwiedzić

Półwysep Helski to miejsce, które zachwyca zarówno pięknymi plażami, jak i również ciekawymi atrakcjami. Jest to region przyjazny pieszym wycieczkom oraz bardziej aktywnemu spędzaniu czasu. Zwiedzanie mierzei warto rozpocząć od jej głównego miasta – Helu.

Hel położony jest na samym cyplu półwyspu. Z tego miejsca rozpościera się imponujący widok na bezkres otwartego Morza Bałtyckiego. Na terenie miasta znajduje się także wiele atrakcji dla całych rodzin. Jedną z najpopularniejszych jest fokarium. Można tam poznać życie i zwyczaje tych cudownych ssaków morskich, jak również podejrzeć proces karmienia ich. Warto również zajrzeć do Muzeum Helu, gdzie będzie można poznać historię miasta i przyjrzeć się osadzie Stary Hel w postaci sprzed kilku stuleci.

Przystań i port w Kuźnicy to kolejny przystanek na liście najciekawszych i najpiękniejszych miejsc ziemi helskiej. Jest to nadal funkcjonująca przystań z mariną. Stale rozwijający się port pozwala nieco wejść w codzienne życie i obowiązki żyjących na półwyspie rybaków.
Molo w Juracie to obiekt położony po stronie Zatoki Puckiej. Długa na 320 metrów drewniana budowla to miejsce, z którego można podziwiać zatokę oraz budynki i tereny miasta.
Latarnie morskie w Helu, Jastarni to obiekty, których nie morze zabraknąć nad morzem. Możliwość wspięcia się na ich szczyt i podziwiania okolicy to niezwykłe przeżycie zarówno dla starszych, jak i tych młodszych turystów.

Półwysep Helski – piękne miejsca na odpoczynek

Zwiedzanie miast, zabytków czy regionalnych symboli to nie wszystko. Aby w pełni poczuć klimat nadbałtycki trzeba skorzystać z uroków przyrody i natury. Tym z pewnością są szlaki piesze oraz rowerowe. Wakacyjny pobyt nie może również obejść się bez wylegiwania się na plaży i kąpieli w Bałtyku. Do najpiękniejszych kąpielisk na terenie mierzei, należą: plaża w Juracie, Jastarni, Chałupach czy Kuźnicy.

Wiele atrakcji i odpoczynku przynosi spacer po Rezerwacie Przyrody Helskie Wydmy. Ten piękny nadmorski Park Krajobrazowy powstał w 2006 roku i do dzisiaj zachwyca miłośników natury i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.
Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z Pomorskie.travel

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(10) { ["address"]=> string(11) "Hel, Polska" ["lat"]=> float(54.6083803999999872758053243160247802734375) ["lng"]=> float(18.80079980000000006157279131002724170684814453125) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJq4pAsCkE_UYR6mid8KmE5WY" ["name"]=> string(3) "Hel" ["city"]=> string(3) "Hel" ["state"]=> string(9) "Pomorskie" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: