google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Białowieskie Drezyny

Puszcza Białowieska

Pieszo, rowerem lub konno – takie zwiedzanie Puszczy Białowieskiej jest nudne i przewidywalne? Może warto zakasać rękawy i pojechać na wycieczkę drezyną? Z tego nietypowego środka transportu obejrzysz krainę żubrów i dodatkowo spalisz zbędne kalorie.

Białowieskie DrezynyUwaga na drezyny!

fot. Mateusz Grochocki

Najlepiej łączyć przyjemne z pożytecznym. Może wiec warto spróbować podziwianie flory i fauny Puszczy Białowieskiej połączyć z oryginalną siłownią? Swoją krzepą i kondycją możemy popisać się napędzając drezyny, które zabiorą nas w przejażdżkę po lesie. To jedyny sposób na poznanie dawnego, kolejowego środka transportu. Stanowi jedną z najciekawszych – po tych przyrodniczych – atrakcję regionu. Uwaga! Drezyny, czyli jeżdżące po szynach wózki, napędzane są ręcznie przez uczestników wyprawy, dlatego warto nastawić się nie tylko na podróż pełną wrażeń, ale także nieco wysiłku. Przejażdżka jest dobrym pomysłem na rodzinną wycieczkę lub wypad ze znajomymi, ale należy pamiętać, że drezynę 12-osobową napędza 6 osób, a 5-osobową 4. Nie będzie czasu na odpoczynek, jedziemy po przygodę!

Skąd Drezyna w Białowieży? Pomysłodawcami tej nietypowej atrakcji turystycznej była grupka miłośników kolei, którzy na przełomie 2006 i 2007 roku postanowiła uratować od zniszczenia nieczynną linię wiodącą przez malownicze tereny Puszczy Białowieskiej. W tamtym okresie dysponowali oni jedynie jedną drezyną mogącą pomieścić 4 osoby. Zgodę na przejazdy turystyczne uzyskano w 2010 roku. Od tej pory przyrodę najstarszego Parku Narodowego w Polsce możemy podziwiać z nietypowego środka transportu. Dowiezie nas on także do lokalnego Miejsca Mocy, do którego nie dojedziemy samochodem.

Każda drezyna dysponuje ławeczkami i jest zadaszona. Dostępne są 2 pojazdy 12-osobowe oraz jeden 4-osobowy. Osiągają one prędkość ok. 20 km/h. Dodatkową atrakcja są przejazdy nocne. Do wyboru mamy dwa rodzaje wycieczek: dla grup łączonych oraz wyprawy indywidualne na wyłączność. Pierwszy typ podróży pozwala na zawarcie nowych znajomości oraz obniżenie kosztów. Drezyny wyruszają ze stacji Białowieża Towarowa i mogą zabrać minimum dwie osoby powyżej 12 roku życia i maksimum 34 osoby. Dostępne są różne trasy. Bilety na odcinku Białowieża Towarowa – Białowieża Pałac – Białowieża Towarowa kosztują 7 zł (normalny) i 5,5 zł (ulgowy). Podróż trwa około pół godziny. Dostępne są również szlaki przez Grudki, Miejsce Mocy lub Miejsce Mocy i Czerlonkę.

Przejażdżki trwają od 30 minut do 3,5 godziny. Cena przejazdu wzrasta wraz z długością szlaku. Najdroższy bilet normalny kosztuje 40 zł. Dzieci do lat 3 pojadą bezpłatnie. Ostateczny czas wyprawy zależy od siły pasażerów, którzy napędzają drezynę. Istnieje możliwość wynajęcia pojazdu na wyłączność w cenie od 45 zł. Przed wyjazdem każda grupa zostaje przeszkolona w zakresie bezpieczeństwa oraz zasad zachowania się w drezynie podczas jazdy i postoju. Organizatorzy zalecają turystom zabranie napojów i przekąsek oraz ubrań z zapinanymi kieszeniami, aby nic cennego nam nie wypadło.

W Polsce wyznaczone są 23 parki narodowe, 121 ...

Zapraszamy do odwiedzania GALERII SZTUKI "KRESY". Galeria pokazuje ...

Jak wygląda ryś, żubr i łoś? Jak nazywa ...

Sezon rowerowy i bociany mają coś wspólnego - ...

W Puszczy Białowieskiej znajduje się najdłuższa leśna ścieżka ...

Dzisiaj kojarzymy je z reklamą, w której odpoczywają ...

rozrywka

atrakcje

https://veturo.pl/article/380/drezyny-bialowieza/