google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Wrocław na weekend

Weekend we Wrocławiu

Wypad do Wrocławia (nie tylko na weekend) dla aktywnych i lubiących ciekawie spędzać czas. Pomiędzy spacery po Wrocławskich mostach włożyć można interaktywne centra rozrywki, wodne szaleństwo, stare samochody i wizytę w samym centrum... historycznej bitwy.

Wrocław na weekendWrocław, Ostrów Tumski

fot. POT Fotopolska

Dolnośląska metropolia nie tylko sprzyja turystom, ale i zapewnia im mnóstwo wrażeń. Spora baza noclegowa, aż 44 parki, w tym specjalnie przystosowane dla dzieci, interaktywne wystawy i oczywiście mnóstwo przyrody, także egzotycznej (zoo, ogrody botaniczne). We Wrocławiu znajdziemy średniowieczne twierdze, nowoczesne drapacze chmur i niemal wenecki krajobraz nadodrzańskich wysepek. Oraz krasnoludki. Nie zapominajmy o krasnoludkach...

Obowiązkowe punkty

Ostrów Tumski, czyli najstarsza historyczna część Wrocławia, a jednocześnie jednak z najciekawszych wrocławskich wysp. Na ich zwiedzanie warto zarezerwować nieco czasu. Przeplatane mostami, parkami, a także placami zabaw wysepki doskonale nadają się na weekendowe spacery. Na beztroski relaks polecamy Wyspę Słodową, gdzie tradycyjnie wrocławskie rodziny chadzają na niedzielny piknik.

Taras widokowy na 49 piętrze Sky Tower – najwyższego budynku mieszkalnego w Polsce to najlepsze miejsca na obejrzenie panoramy Wrocławia (bilety: od 10 zł i 5 zł ulgowy). Panoramę miasta można też oglądać z Mostku Pokutnic kościoła Marii Magdaleny (4zł), wieży kościoła św. Elżbiety (5 zł) lub archikatedry św. Jana Chrzciciela (4-5zł) czy Wieży Matematycznej Uniwersytetu (5-12zł).

Wrocławska Hala Stulecia i jej zadziwiający pokaz fontann to obowiązkowy punkt każdej wycieczki do Wrocławia. Obok Hali znajdziecie ZOO, japońskie ogrody i wiele innych atrakcji.

 Wrocławskie ZOO to jeden z najstarszych i największych ogrodów zoologicznych w Polsce, który miał kiedyś nawet własny program telewizyjny.

Bilety od 30zł indywidualne, od 85zł rodzinne (weekend).

Panorama Racławicka, słynne malowidło, którego kształt pozwala znaleźć się w centrum walk wraz z Tadeuszem Kościuszką i polskimi powstańcami. Bilety od 18 do 25 zł.

Ważna informacja: bilet do Panoramy pozwala na zwiedzanie także Muzeum Narodowego i Muzeum Etnograficznego. Warto znaleźć chwilę!

Z dziećmi

Dzieciakom spodoba się z pewnością na wystawie budowli z klocków Lego w Arkadach Wrocławskich (od maja do sierpnia) lub we wrocławskiej Krainie Miniatur, gdzie odrobinę wytchnienia zapewni także plaża z leżakami nad oczkiem wodnym.

Bilety od 7zł indywidualne, od 22zł rodzinne.

Ciekawym świata spodoba się Centrum Poznawcze w Hali stulecia, gdzie interaktywne tablice i ciekawe łamigłówki przybliżą nieco tajemnice historii, techniki, a nawet muzyki! Bilety od 9zł indywidualne, od 8zł grupowe, rodzinny 30 zł.

Ogrody Doświadczeń Humanitarium– czyli podróż do wnętrza organizmu człowieka dzięki interaktywnej wystawie. We Wrocławskim Centrum Badań EIT+ ekspozycje dotyczące m.in. zmysłów zmieniają się cyklicznie. Warto sprawdzić, co nowego w Ogrodach Doświadczeń i zarezerwować dzieciakom popołudnie na ciekawą formę nauki. Bilety od 10-15 zł.

Niezależnie od pogody na wodne szaleństwo zapraszamy do Aquaparku Wrocław. Dziecięca zatoka, zjeżdżalnie, fala – atrakcji nie brakuje. Cena biletu to już od 19 zł/godzina.

W okolicy

Chłopakom spodoba się z pewnością muzeum motoryzacji w Zamku Topacz, gdzie zobaczą ponad 100 ciekawych pojazdów: luksusowych, codziennych i zabytkowych (20 minut od centrum Wrocławia). Bilety 8-12zł.

Polowanie na krasnale

Wrocławskie krasnale, znane już w całej Polsce, to wymarzona okazja do zabawy w poszukiwanie skarbów. Na terenie miasta jest ponad 300 metalowych figurek skrzatów.

Warto zachęcić dzieci do fotograficznego polowania na maleńkie rzeźby – kto znajdzie ich najwięcej w nagrodę może wybrać sobie lody w kultowej kawiarni Amorino (o ile wielka liczba smaków do wyboru nie zawróci w głowie).

W wolnym czasie

Na zakupy wybrać się można na ulicę Świdnicką, która jest jednocześnie najpiękniejszą wrocławską promenadą, pełną kulturalnych wydarzeń i ciekawych sklepów. Dom Handlowy Renoma, Galeria Oławska czy Pasaż Grunwaldzki to świetne miejsca na szukanie pamiątek.

Gdzie spać?

Nawet w samym centrum Wrocławia z łatwością znajdziemy hotele i hostele, które oferują pokoje dla rodzin. Ceny wahają się od kilkudziesięciu do kilkuset złotych. Jeśli jednak chcemy cieszyć się pełną swobodą, dobrym rozwiązaniem może być wynajęcie na kilka dni apartamentu – czyli całego mieszkania do pełnej dyspozycji. Często jest to opcja tańsza niż hotel, szczególnie jeśli w cenie apartamentu oferowany jest garaż.

Co jeść?

We Wrocławiu skosztować należy oczywiście śląskiej kuchni, np. w jednej z wielu restauracji regionalnych. Zdrową alternatywą dla uwielbianych przez dzieci fast foodów będzie Knysza, czyli pyszna bułka z warzywami i dodatkami, przypominająca nieco kebab. Niełatwo trafić na prawdziwą Knyszę, ale warto poszukać. Miłośnikom Polski Ludowej spodoba się na pewno Setka Bar, którego klimat i świetna kuchnia zadowolą każdego.

Przyjeżdżający do Wrocławia turyści mogą być zdziwieni potrawą, ...

Położony na Dolnym Śląsku Wrocław jest miastem licznie ...

We Wrocławiu jest wiele fascynujących miejsc, jednak największe ...

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień ...

Wrocławski Mostek Czarownic to nie tylko miejsce, gdzie ...

Wrocław, jak przystało na miasto odwiedzane przez rzesze ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/381/na-weekend-wroclaw/