google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Góry Sowie na komórce

W Ludwikowicach Kłodzkich działa punkt informacji turystycznej. Do dyspozycji odwiedzających ten rejon jest też aplikacja mobilna pomocna w Górach Sowich.

Góry Sowie na komórceaplikacja

deepres/Foter/CC BY

Otwarcie ludwikowickiego PIT-u odbyło z wielką pompą – w końcu to pierwszy tego typu punkt na terenie gminy Nowa Ruda i ostatni, którego brakowało, by wszystkie gminy powiatu kłodzkiego mogły poszczycić się własnymi PIT-ami. Obiekt powstał dzięki staraniom Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda, a także środkom pochodzącym z Euroregionu Glacensis. 

Choć placówka w Ludwikowicach została pomyślana do obsługi turystów wybierających się w Góry Sowie, można w niej zasięgnąć informacji również na temat Nowej Rudy i okolic – ze strony polskiej i czeskiej. W punkcie będzie można zaopatrzyć się w mapy, przewodniki i  foldery o Nowej Rudzie, Broumovie i jego okolicach, a także czeskiej stronie Gór Sowich. Punkt dysponuje danymi o bazie noclegowej, jest więc możliwość uzyskać informację o kwaterach, a także kupić produkty regionalne (np. miód) i pamiątki.

Znajdujący się na ul. Fabrycznej 2 punkt początkowo ma być czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00 i w soboty 9.00 – 13.00. Niewykluczone, że w przyszłości wydłużą się godziny funkcjonowania jednostki. 

Otwarciu placówki towarzyszyła premiera aplikacji multimedialnej. To ponoć pierwsza w Polsce aplikacja dotycząca rejonów pogranicza polsko-czeskiego. Program jest adresowany do turystów odwiedzających rejonu Gór Sowich i Ziemi Broumowskiej. Odtąd przy pomocy telefonu komórkowego można zobaczyć mapę szlaków oraz atrakcje znajdujące się na tych terenach. Aplikacja pozwoli m.in. oszacować położenie turysty na trasie, sprawdzić jak długa jest droga przed nim i jakie ma profile wysokościowe (jak duże ma przewyższenia). Po stronie czeskiej program obejmuje tereny m.in. Broumowskich Ścian (Broumovské stěny), czyli czeską część Gór Stołowych. Program wskaże także lokale gastronomiczne i parkingi.

Już samo ulokowanie tej krainy tworzy ją miejscem ...

Kamienna twierdza wśród gór, w której można spotkać ...

Złoto można znaleźć nie tylko w Westernach, ale ...

Czy wiesz skąd wzięła się historia o potworze ...

Symbolem Kletna jest uran. W małym mieście na ...

Idąc z Rynku ulicą Wita Stwosza w kierunku ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

zakupy

https://veturo.pl/article/662/gory-sowie-w-komorce/