google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Szlaki słowackich browarów

Małe browary na Słowacji

Południowi sąsiedzi Polski zachęcają do kosztowania rodzimych piw organizując wycieczki szlakami słowackich minibrowarów.

Szlaki słowackich browarówSłowacja

Tim Dobson / iW / CC BY

Słowacja promuje w świecie produkowane przez siebie wina. Być może wkrótce podobnej promocji będą wymagały również tamtejsze piwa. U naszych południowych sąsiadów jak grzyby po deszczu powstają minibrowary. Dość powiedzieć, że 12 grudnia oficjalnie otwarto w Bratysławie Dunajsky pivovar – pierwszy w Europie minibrowar znajdujący się na rzece. W browarze, poza częścią produkcyjną, znajduje się restauracja dla 500 gości serwująca tradycyjne potrawy tego kraju, a także botel (hotel na wodzie) z 40 łóżkami.

Rosnące zainteresowanie słowackim piwem wykorzystywać zaczyna tamtejsza branża turystyczna. Biuro podróży Domanaj wprowadziło do swojego katalogu produkt „Piwne szlaki Słowacji”, w ramach którego organizuje jedno- i dwudniowe wycieczki po rodzimych minibrowarach.

W ofercie znajduje się pięć szlaków wiodących wytwórniami złocistego napoju znajdujących się na wschodzie i zachodzie Słowacji (przygotowywana jest też oferta dotycząca środkowej części kraju). W ramach szlaków wschodnich turyści zwiedzają browary w Koszycach i Preszowie, zachodnie prowadzą zaś m.in. przez Bratysławę, Žilinę, Trenczyn.

W ramach wycieczki uczestnicy wizytują znajdujący się w danym mieście (regionie) piwowar, mają możliwość wysłuchania wykładu na temat tajników powstawania wyrabianego tam piwa, a przede wszystkim spróbowania go wraz ze specjałami lokalnej kuchni. W czasie jednej wyprawy uczestnicy odwiedzają kilka browarów, uczą się jak prawidłowo pić piwo i rozpoznawać jego odmiany. Ponadto, poza piwną częścią wycieczki w programie znaleźć się może zwiedzanie miast, w których odbywają się degustacje i odwiedzanie występujących tam atrakcji turystycznych.

W zależności od preferowanego czasu trwania wycieczki czy zasobności portfela, uczestnicy mogą dowolnie zmieniać program wyjazdu i komponować jego poszczególne elementy. Ceny wyjazdów wahają się od 13 do 120 euro.

Obecnie wycieczki można wykupić w formie bonów podarunkowych na święta Bożego Narodzenia.

 

Na pozór Čachtice ze swoimi czterema tysiącami mieszkańców ...

Bojnice to niewielkie miasteczko w regionie trenczyńskim, które ...

Park wodny Bešeňová zmienia swoje oblicze, staje się ...

Słowacja – sporty zimowe w Wysokich Tatrach. Wysokie ...

Turyści odwiedzający Lewoczę  mogą podziwiać fascynujące widoki na ...

nocleg

gastronomia

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/829/szlaki-slowackich-browarow/