google.com, pub-7556925068511030, DIRECT, f08c47fec0942fa0

Karpacz, jeśli nie góry to co?

atrakcje Karpacza

Dzieci pragną spędzić te wakacje w górach, ale niezbyt lubisz piesze wędrówki po łonie natury? Przygotowaliśmy dziesięć propozycji miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w Karpaczu, a także podaliśmy ich aktualne ceny biletów, tak abyście wspólnie mogli zaplanować nie tylko czas, ale też wydatki. Sprawdź co proponujemy, a nie pożałujesz tegorocznego urlopu, spędzonego u podnóża Sudetów.

 

Karpacz, jeśli nie góry to co?Formacja skalna Słonecznik niedaleko Karpacza

Fotolia

Dlaczego Karpacz?

Karpacz jest miastem położonym w województwie dolnośląskim, otoczony pięknymi górami, jakimi są Sudety. Jeśli lubicie piesze wędrówki, tu na pewno sprawią Wam one wiele radości i satysfakcji, na przykład podczas zdobywania Śnieżki, najwyższego szczytu Sudetów lub podziwiania słynnych wodospadów, między innymi Kamieńczyka, Szklarki, Łomniczki. Główny szlak turystyczny w Sudetach liczy około 440 kilometrów. Zaczyna się w Świeradowie Zdroju, a kończy właśnie w Karpaczu. Przestrzegamy jednak, niech nie zrazi Was bliskie spotkanie z górską fauną. Możecie tu z bliska, w warunkach naturalnych, przyjrzeć się muflonom, wydrom, gronostajom, orłom, jastrzębiom, żmijom, borsukom i wielu innym zwierzętom, w miastach spotykanym tylko w ZOO.

Jeśli nie góry, to co?

Jeśli nie jesteście miłośnikami wędrówek po górskich szlakach, możecie skorzystać z innych atrakcji dostępnych w Karpaczu, jak i jego okolicach. Poniżej przedstawiamy dziesięć miejsc, tajemniczych, bajecznych i takich, które musicie koniecznie zobaczyć. Wybór nie był łatwy, ale mamy nadzieję, że trafny.

o Świątynia Wang w Karpaczu jest drewnianym kościołem z przełomu XII i XIII wieku, zbudowanym bez… użycia gwoździ i śrub. Deski trzymają się tylko za pomocą kołków. Na fasadzie świątyni zostały wyrzeźbione lwy, węże, rośliny, smoki i pismo runiczne. Na dachu, kościoła strzegą smoki z otwartymi paszczami, takie same jakie możecie dostrzec na łodziach Wikingów. Ceny biletów od 1 do 8 złotych.

o Muzeum Zabawek, zaprasza Was do przeniesienia się w krainę bajek. Powita Was tu Rodzina Muminków wraz z Misiem Uszatkiem. To miejsce jest marzeniem nie tylko każdego dziecka, ale także większości dorosłych. Znajdziecie tu zabawki jakimi bawią się dzieci z całego świata, a także jakimi bawili się Wasi rodzice i dziadkowie, między innymi wystawy samochodów, klocków, lalek i ich domków. Ceny biletów od 5 do 10 złotych.

o Cyrkland jest cyrkowym miasteczkiem znajdującym się w Mikłowie, koło Karpacza. Wprawdzie atrakcja jest płatna 30 złotych za osobę, ale w zamian oprócz poczęstunku (pizzy oraz herbaty) i cyrkowej bajki, nauczycie się żonglować, skakać na batucie i chodzić po pionowej linie.

o Huta Szkła Kryształowego w Piechowicach zaprasza wszystkich, którzy chcą dokładnie się przyjrzeć, jak również udokumentować za pomocą zdjęć, w jaki sposób wyrabia się eleganckie szkło. Dodatkowo dzieci w wieku od 4 do 8 lat mogą wziąć udział w warsztatach hutniczych, które kończą się uzyskaniem Dyplomu Młodego Hutnika i zabraniem na pamiątkę samodzielnie stworzonego i ozdobionego wyrobu ze szkła kryształowego. Cena biletów od 12 do 16 złotych.

o Miejsce Anomalii Grawitacyjnej znajduje się na ulicy Strażackiej w Karpaczu. Tu wbrew prawu natury butelka samoistnie turla się pod górkę. Podjeżdża również pod nią samochód z wyłączonym silnikiem. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

o Karkonoskie Tajemnice to stowarzyszenie światowej sławy artystów, które w miejscu, gdzie odnaleziono pradawnego kostura, przygotowało dla Was interaktywną ekspozycję. Ma ona Was zapoznać z Duchem Gór, karkonoską historią i legendami. W domu Ducha zwiedzicie między innymi Komnatę Czterech Żywiołów i zobaczycie smoczą harfę z niewidzialnymi strunami. Ceny biletów od 15 do 19 złotych.

o W Parku Bajek spędzicie dzień pełne przygód, posłuchacie i obejrzycie inscenizacje znanych bajek, takich jak Pinokio, Kopciuszek, Calineczka czy Żabi Król, a także będziecie mogli poszukać skarbu Ducha Gór, jak również na specjalnych torach pozjeżdżać na pontonach. Do dyspozycji dzieci są również plac zabaw i gry wodne. Bilety od 8 do 10 złotych.

o Odsłonięcie Hornfelsów to najtwardsze skały w Polsce, odporne na wietrzenie i czynniki pogodowe. Powstały na skutek oddziaływania na skały gorącej magmy.

o Western City czyli Miasto Prawdziwych Kowbojów zostało utworzone w Ściegnach, niedaleko Karpacza. Znajdziecie tu między innymi prawdziwy Saloon, posterunek Szeryfa czy Sklep Kolonialny. Będziecie świadkami napadu bandy rewolwerowców, nauczycie się strzelać z łuku, doić krowy, rzucać lassem czy też własnoręcznie wybijecie monetę westernową. Bilety wstępu kształtują się w granicach 9 do 15 złotych, a karnety na trakcje to koszt od 17 do 22 złotych.

o Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach to idealne miejsce, dla tych, którzy chcieliby zwiedzić cały ten region, ale nie dysponują tak dużą ilością czasu, aby ten zamysł zrealizować. Ceny biletów (możecie na nich zwiedzać przez cały dzień, ale opieka przewodnika trwa tylko 45 minut) to od 14 do 18 złotych.

Jeszcze jedna rada od nas, dla tych co wybierają się zdobywać górskie szczyty. Pamiętajcie, aby chodząc po górach zawsze patrzeć i stosować się do oznaczeń górskich szlaków. Dzięki nim bezpiecznie dotrzecie do celu.

 

 

"Sztolnie Kowary" to atrakcyjna podziemna trasa turystyczna, licząca ...

Nadszedł czas wyjazdów wakacyjnych, nierzadko planowanych od wielu ...

Kościół Wang w Karpaczu przybył do Polski z ...

W Kowarach powstał skansen, w którym można zobaczyć ...

W tym miejscu doskonale czuć się będą miłośnicy ...

Niewielka miejscowość Staniszów położona w kotlinie Jeleniogórskiej na ...

nocleg

gastronomia

zdrowie i uroda

rozrywka

sport

atrakcje

https://veturo.pl/article/937/atrakcje-karpacz-i-okolice/