Co robić w Karpaczu z dziećmi

Dzieci pragną spędzić te wakacje w górach, ale niezbyt lubisz piesze wędrówki po łonie natury? Przygotowaliśmy dziesięć propozycji miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić będąc w

o Świątynia Wang w Karpaczu jest drewnianym kościołem z przełomu XII i XIII wieku, zbudowanym bez… użycia gwoździ i śrub. Deski trzymają się tylko za pomocą kołków. Na fasadzie świątyni zostały wyrzeźbione lwy, węże, rośliny, smoki i pismo runiczne. Na dachu, kościoła strzegą smoki z otwartymi paszczami, takie same jakie możecie dostrzec na łodziach Wikingów. Ceny biletów od 1 do 8 złotych.

o Muzeum Zabawek, zaprasza Was do przeniesienia się w krainę bajek. Powita Was tu Rodzina Muminków wraz z Misiem Uszatkiem. To miejsce jest marzeniem nie tylko każdego dziecka, ale także większości dorosłych. Znajdziecie tu zabawki jakimi bawią się dzieci z całego świata, a także jakimi bawili się Wasi rodzice i dziadkowie, między innymi wystawy samochodów, klocków, lalek i ich domków. Ceny biletów od 5 do 10 złotych.

o Cyrkland jest cyrkowym miasteczkiem znajdującym się w Mikłowie, koło Karpacza. Wprawdzie atrakcja jest płatna 30 złotych za osobę, ale w zamian oprócz poczęstunku (pizzy oraz herbaty) i cyrkowej bajki, nauczycie się żonglować, skakać na batucie i chodzić po pionowej linie.

o Huta Szkła Kryształowego w Piechowicach zaprasza wszystkich, którzy chcą dokładnie się przyjrzeć, jak również udokumentować za pomocą zdjęć, w jaki sposób wyrabia się eleganckie szkło. Dodatkowo dzieci w wieku od 4 do 8 lat mogą wziąć udział w warsztatach hutniczych, które kończą się uzyskaniem Dyplomu Młodego Hutnika i zabraniem na pamiątkę samodzielnie stworzonego i ozdobionego wyrobu ze szkła kryształowego. Cena biletów od 12 do 16 złotych.

o Miejsce Anomalii Grawitacyjnej znajduje się na ulicy Strażackiej w Karpaczu. Tu wbrew prawu natury butelka samoistnie turla się pod górkę. Podjeżdża również pod nią samochód z wyłączonym silnikiem. Nie wierzycie? Sprawdźcie sami.

o Karkonoskie Tajemnice to stowarzyszenie światowej sławy artystów, które w miejscu, gdzie odnaleziono pradawnego kostura, przygotowało dla Was interaktywną ekspozycję. Ma ona Was zapoznać z Duchem Gór, karkonoską historią i legendami. W domu Ducha zwiedzicie między innymi Komnatę Czterech Żywiołów i zobaczycie smoczą harfę z niewidzialnymi strunami. Ceny biletów od 15 do 19 złotych.

o W Parku Bajek spędzicie dzień pełne przygód, posłuchacie i obejrzycie inscenizacje znanych bajek, takich jak Pinokio, Kopciuszek, Calineczka czy Żabi Król, a także będziecie mogli poszukać skarbu Ducha Gór, jak również na specjalnych torach pozjeżdżać na pontonach. Do dyspozycji dzieci są również plac zabaw i gry wodne. Bilety od 8 do 10 złotych.

o Odsłonięcie Hornfelsów to najtwardsze skały w Polsce, odporne na wietrzenie i czynniki pogodowe. Powstały na skutek oddziaływania na skały gorącej magmy.

o Western City czyli Miasto Prawdziwych Kowbojów zostało utworzone w Ściegnach, niedaleko Karpacza. Znajdziecie tu między innymi prawdziwy Saloon, posterunek Szeryfa czy Sklep Kolonialny. Będziecie świadkami napadu bandy rewolwerowców, nauczycie się strzelać z łuku, doić krowy, rzucać lassem czy też własnoręcznie wybijecie monetę westernową. Bilety wstępu kształtują się w granicach 9 do 15 złotych, a karnety na trakcje to koszt od 17 do 22 złotych.

o Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska w Kowarach to idealne miejsce, dla tych, którzy chcieliby zwiedzić cały ten region, ale nie dysponują tak dużą ilością czasu, aby ten zamysł zrealizować. Ceny biletów (możecie na nich zwiedzać przez cały dzień, ale opieka przewodnika trwa tylko 45 minut) to od 14 do 18 złotych.

Jeszcze jedna rada od nas, dla tych co wybierają się zdobywać górskie szczyty. Pamiętajcie, aby chodząc po górach zawsze patrzeć i stosować się do oznaczeń górskich szlaków. Dzięki nim bezpiecznie dotrzecie do celu.

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(17) "atrakcje Karpacza" ["meta_title"]=> string(59) "Co warto zobaczyć w Karpaczu- Karkonosze, Karpaczveturo.p" ["meta_desc"]=> string(85) "Atrakcje Karpacza i okolic dla całej rodziny. Ciekawe i polecane miejsca z veturo.pl" ["watermark"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(29) "Sudety - atrakcje turystyczne" ["author"]=> string(14) "Beata Dymarska" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(50.77850295370650002269030665047466754913330078125) ["lng"]=> float(15.74821471949029927372976089827716350555419921875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["country"]=> string(3) "POL" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: atrakcje Karpacza

meta_title: Co warto zobaczyć w Karpaczu- Karkonosze, Karpaczveturo.p

meta_keys:

meta_desc: Atrakcje Karpacza i okolic dla całej rodziny. Ciekawe i polecane miejsca z veturo.pl

watermark:

interesting_places: Sudety - atrakcje turystyczne

author: Beata Dymarska

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Co warto zobaczyć w Karpaczu- Karkonosze, Karpaczveturo.p

meta_keys:

meta_desc: Atrakcje Karpacza i okolic dla całej rodziny. Ciekawe i polecane miejsca z veturo.pl

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: Beata Dymarska

meta_desc: Atrakcje Karpacza i okolic dla całej rodziny. Ciekawe i polecane miejsca z veturo.pl