Karkonosze

Karkonosze – najpiękniejsze szlaki

Karkonosze obfitują w ciekawe szlaki turystyczne. Te najbardziej znane to oczywiście czerwony Główny Szlak Sudecki, czerwony na Szrenicę ze Szklarskiej Poręby czy żółty szlak na Śnieżne Kotły, I właśnie Śnieżne Kotły i znajdujące się w nich Śnieżne Stawki przez wielu turystów są uznawane za najpiękniejsze miejsce w Karkonoszach.

Najpiękniejsze szlaki w Karkonoszach

Karkonosze to pasmo górskie leżące w województwie dolnośląskim. Są częścią Sudetów Środkowych. Najwyższym szczytem jest wznosząca się na 1603 m n.p.m. Śnieżka. I to właśnie królowa Karkonoszy jest najczęstszym celem wizyt turystów. Inne znane szczyt to Szrenica, Łabski Szczyt czy Wielki Szyszak.

Część Karkonoszy obejmuje Karkonoski Park Narodowy. Park został powołany w 1963 roku ze względu na wyjątkowość tego miejsca. Znajdują się tutaj nie tylko piękne krajobrazy, ale też wyjątkowe zwierzęta i rośliny. Można tu spotkać między innymi muflony i cietrzewie. Potwierdzono też co najmniej dwa siedliska lęgowe orła bielika.

Ciekawe szlaki turystyczne w Karkonoszach

Karkonosze obfitują w ciekawe szlaki turystyczne. Te najbardziej znane to oczywiście czerwony Główny Szlak Sudecki, szlak żółty na Śnieżne Kotły, czy czerwony zna Szrenicę ze Szklarskiej Poręby. Wybierając trasę wędrówki należy pamiętać, że w Parku narodowym można poruszać się tylko i wyłącznie po wyznaczonych szlakach. Zejście z nich może grozić sporą grzywną.

fot. weekendowyturysta.eu

Szlak na Śnieżne Kotły

Do jednego z najbardziej znanych miejsc należą Śnieżne Kotły. Już dojeżdżając do Karkonoszy od Jeleniej góry widać bowiem charakterystyczny dla tego miejsca nadajnik telewizyjny. Można tam dotrzeć ze Szklarskiej Poręby żółtym szlakiem oraz szlakiem niebieskim z Jagniątkowa. Oba szlaki są bardzo malownicze. Wymagają jednak podejścia pod górę. W sumie do podejścia jest 800 metrów różnicy wysokości. Jednak warto się trochę pomęczyć. Widoki z punktów widokowych przy nadajniku telewizyjnym są niesamowite. W oddali widać całą Kotlinę Jeleniogórską i Przedgórze Sudeckie. Natomiast na dole niezwykle malownicze Śnieżne Stawki. Śnieżne Kotły warto odwiedzić zarówno zimą, jak i latem. Miejsce to wygląda bowiem zupełnie inaczej w różnych porach roku.

Śnieżne Stawki, czyli Śnieżne Kotły od dołu

Do wspomnianych wcześniej Śnieżnych Stawków można również dotrzeć szlakiem turystycznym. Najlepiej to zrobić kierując się ze Schroniska pod Łabskim Szczytem zielonym szlakiem. Ścieżka nie należy do najłatwiejszych, ze względu na kamienie. Jednak każdy, nawet niezbyt wprawiony w górskich wycieczkach turysta powinien sobie poradzić.

Śnieżne stawki to w sumie osiem niewielkich jeziorek. Sześć z nich jest sezonowych jednak daw na stałe cieszą oko turystów. Ich głębokość jest zmienna w zależności od pory roku i intensywności opadów. Dochodzi nawet do 1,5 m. Wraz z niemal pionowymi ścianami polodowcowych Śnieżnych Kotłów tworzą jedno z najpiękniejszych miejsc w polskich Karkonoszach.

Można tu dotrzeć jedynie w okresie letnim. Ze względu na dość wysokie zagrożenie lawinowe, zielony szlak na Śnieżne Stawki jest zamykany na zimę.

Planując urlop w Karkonoszach koniecznie odwiedź zarówno Śnieżne Kotły od góry, jak i Śnieżne Stawki. To jedno z najpiękniejszych miejsc w tym rejonie. Zdecydowanie warto je odwiedzić. Szlaków jest oczywiście dużo więcej. Opisy ciekawych miejsc w Karkonoszach, wraz ze wskazówkami dojść, zapisem trasy i sporą ilością zdjęć znajdziecie na blogu WeekendowyTurysta.eu

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(true) ["latlng"]=> array(13) { ["address"]=> string(45) "Śnieżne Kotły, Sudecka, Piechowice, Polska" ["lat"]=> float(50.777964900000000625368556939065456390380859375) ["lng"]=> float(15.5579421999999993886376614682376384735107421875) ["zoom"]=> int(11) ["place_id"]=> string(27) "ChIJf1ij12LDDkcRS8qacf9b47I" ["name"]=> string(16) "Śnieżne Kotły" ["street_number"]=> string(2) "23" ["street_name"]=> string(7) "Sudecka" ["city"]=> string(10) "Piechowice" ["state"]=> string(14) "Dolnośląskie" ["post_code"]=> string(6) "58-573" ["country"]=> string(6) "Polska" ["country_short"]=> string(2) "PL" } ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map: 1

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: