Portugalia

Portugalia rajem dla nurków

Portugalia- kraj odkrywców i podróżników, którzy w czasach świetności władali morzami - odkrywając m.in. drogę do Indii. Jest to jedno z najpiękniejszych miejsc do nurkowania. Jednak jest jeden mankament. Wnętrze Atlantyku mogą zwiedzać tylko Ci nurkowie, którzy są pełnoletni i posiadają certyfikat PADI oraz ubezpieczenie.  

Nurkowanie w Portugalii najczęściej odbywa się z łódki, z przewodnikiem lub bez. Niezbędny sprzęt możemy wypożyczyć w całosezonowych centrach nurkowych. Do najpopularniejszych miejscowości nurkowych należą: okolice Lizbony, Sagres oraz Berlengos i Farihoes. Oprócz nich swoich sił w przemierzaniu morskich głębin można spróbować na Maderze oraz Azorach.

Sagres to malutka miejscowość w południowo – zachodniej Portugalii, która nie jest aż tak bardzo popularna, dzięki czemu nie ma tu zbyt dużej ilości turystów. Miasteczko to piękny krajobraz, który umiłowali sobie miłośnicy surfowania oraz nurkowania. Znajdują się tu dwa centra nurkowe (jedno otwarte przez cały rok, a drugie tylko sezonowo).

Miłośnicy sportów wodnych znajdą tu tajemnicze wraki i korytarze wodne. Pasjonaci bardziej ekstremalnych warunków pogodowych znajdą coś dla siebie na wyspach Berlengos i Farihoes, na które można się dostać z rybackiej wioski Peniche.

Madera oprócz tego, że słynie z malowniczych krajobrazów, dysponuje także szeroką ofertą miejsc nurkowych, m.in. w miejscowościach: Arena, Garajau oraz Machico.

Azory są uważane za jeden z najlepszych regionów nurkowych na całym Atlantyku. Jest możliwe, aby obserwować podwodne życie z łodzi płynących w okolicach wysp: Faial, Pico i Sao Jorge. W ich okolicach znajduje się ponad 20 miejsc nurkowych. Kolejnym regionem jest Princess Alice Bank.

 

 

 

Wszystkie pola:

array(19) { ["key_words"]=> string(23) "Nurkowanie w Portugalii" ["meta_title"]=> string(108) "Portugalia rajem dla nurków - Nurkowanie, Portugalia, Atrakcje turystyczne, Podróże, Wycieczki, Veturo.pl" ["meta_desc"]=> string(59) "Nurkowanie w Portugalii ciekawą formą spędzania wakacji." ["watermark"]=> string(16) "Pieczatka Veturo" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "Redakcja" ["latlng"]=> array(3) { ["address"]=> string(0) "" ["lat"]=> float(40.52022012037640052994902362115681171417236328125) ["lng"]=> float(-8.475608824500749705066482420079410076141357421875) } ["highlight_search"]=> bool(false) ["is_news"]=> bool(false) ["is_home_page_title"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["country"]=> string(3) "POR" ["meta_key"]=> string(0) "" ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words: Nurkowanie w Portugalii

meta_title: Portugalia rajem dla nurków - Nurkowanie, Portugalia, Atrakcje turystyczne, Podróże, Wycieczki, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Nurkowanie w Portugalii ciekawą formą spędzania wakacji.

watermark: Pieczatka Veturo

interesting_places:

author: Redakcja

latlng: Array

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title:

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title: Portugalia rajem dla nurków - Nurkowanie, Portugalia, Atrakcje turystyczne, Podróże, Wycieczki, Veturo.pl

meta_keys:

meta_desc: Nurkowanie w Portugalii ciekawą formą spędzania wakacji.

Pola do umieszczenia w treści

watermark: Pieczatka Veturo

watermark: Pieczatka Veturo

author: Redakcja

meta_desc: Nurkowanie w Portugalii ciekawą formą spędzania wakacji.