Christmas. Family. Love. Little girl is covering her dad's eyes making a surprise with a gift box. Near the Christmas tree at home

Co podarować dziecku pod choinkę? Propozycje dla różnych grup wiekowych

Wybór prezentu dla dziecka może wydawać się prosty. Mnogość dostępnych na rynku zabawek nie ułatwia jednak zadania. Kupując upominek dla swojej pociechy pod choinkę, należy wziąć pod uwagę jej zainteresowania oraz wiek. Jak wybrać ten odpowiedni prezent dla dziecka na święta? Podpowiadamy!

Prezent na Boże Narodzenie dla niemowlaka

Dla maluszka dobrym pomysłem na prezent jest zabawka, która będzie wspierała jego prawidłowy rozwój. Powinna być wykonana z bezpiecznych, atestowanych materiałów. Ponadto liczy się też jej praktyczność. Zabawki niemowlęce są często czyszczone, przez co muszą być dosyć wytrzymałe.

Tak małemu brzdącowi można podarować na przykład miękki kocyk do przytulania czy też kolorowy gryzaczek, grzechotkę. Jeśli dziecko próbuje już raczkować, można zaproponować mu kostki sensoryczne czy piłeczkę, a także różne układanki dla niemowląt. Ciekawą propozycją są też książeczki z różnymi historyjkami do kąpieli. Droższym upominkiem jest natomiast drewniany chodzik czy wózeczek-pchacz.

Zabawki to oczywiście nie jedyne propozycje. Dobrym pomysłem jest też zakup ubranek, kompletu pościeli czy wysokiej jakości ręcznika do kąpieli.

Prezent dla starszego dziecka – co wybrać?

Dzieciom w wieku przedszkolnym i szkolnym do gustu przypadną z pewnością wszelakiej maści książeczki. Te z dużymi literami polecane są maluchom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z poznawaniem literek i czytaniem. Grubsze książki to dobra opcja dla dzieci w wieku szkolnym, które czytają już samodzielnie czy też z pomocą rodziców. Ekscytujące przygody ulubionych bohaterów pomogą dziecku zrozumieć otaczający je świat i pobudzą jego wyobraźnię.

Jako upominek pod choinkę sprawdzą się też drewniane zabawki, jak np. zestawy z młoteczkami i przyborami, liczydła, zestawy kolorek. Małemu artyście spodobają się natomiast wszelkiej maści artykuły plastyczne i wyklejanki. Oczywiście, warto też wspomnieć o tak klasycznych zabawkach jak autka dla chłopców czy lalki dla dziewczynek. Ich wybór na rynku jest ogromny, więc można je nabyć w wielu wersjach.

Wybierając prezenty na święta dla dziecka, warto wcześniej poznać preferencje swojej pociechy, aby upominek był rzeczywiście trafiony.

Upominki dla nastolatków

A co podarować już dużemu dziecku? Warto sięgnąć po rzeczy praktyczne, które z pewnością przydadzą się nastolatkowi. Dobrym pomysłem jest np. drukarka z tonerem, smartwatch, plecak na laptopa, rower, łyżworolki, narty, wymarzona kurtka. Dziecku w tym wieku może też spodobać się książka z jego dziedziny zainteresowania, gra na konsolę, biżuteria czy modne buty.

Dobrze jest wcześniej porozmawiać z dzieckiem, o czym marzy czy też pomóc mu w napisaniu listu do Świętego Mikołaja.

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: