zdjecie

Najlepsze dezodoranty i użyteczne antyperspiranty dla mężczyzn

Jest lato, a to zazwyczaj oznacza duże pocenie się. Bez względu na to, co robisz, twoje pachy zawsze będą potrzebowały trochę ulgi. Jeśli szukasz dobrego dezodorantu lub antyperspirantu dla mężczyzn, oto kilka propozycji, które z pewnością sprawią, że poczujesz się odświeżony i będziesz pachniał wspaniale.  

Jakie są rodzaje dezodorantów?

Istnieje wiele różnych rodzajów najlepszych dezodorantów, a każdy z nich ma swoje unikalne zalety.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na składniki zawarte w produkcie. Składniki, których należy unikać to:

  • alkohol, ponieważ przy dłuższym stosowaniu wysusza skórę pod pachami lub wywołuje podrażnienia
  • formaldehyd i triklosan – te z kolei zaburzają pracę hormonów w naszym organizmie, a także mogą być przyczyną alergii skórnych.

Użyteczny antyperspirant to produkt, który nie powinien tracić swoich właściwości w czasie dnia, a działać przez tyle godzin, przez ile sugeruje nam to jego producent. Czas ten może być naprawdę zaskakujący. W zależności od konkretnego produktu może on wynieść nawet 96h. 

Tak naprawdę użyteczne antyperspiranty to po prostu lżejsze warianty blokera, a skuteczniejsze niż wersje dezodorantu. 

Jak poprawnie używać dezodorantu

Dezodorant dla mężczyzn należy bezwzględnie stosować na czystą i suchą skórę. Poleca się stosowanie kosmetyku tuż po umyciu się. Do częstych błędów zalicza się używanie dezodorantów w ciągu dnia, kiedy skóra jest spocona np: po treningu na siłowni lub innej aktywności fizycznej. Nie spowoduje to zniknięcia nieprzyjemnego zapachu potu. Naszą propozycją skutecznego dezodorantu jest Magnesium Defense 48H – który zapewnia trwałość. 

Jak aplikować użyteczny antyperspirant

Nakładamy niewielką ilość naszego dezodorantu w okolice pach. Trzeba mieć, na uwadze, że kosmetyki te potrzebują kilku chwil na wchłonięcie. Z tego powodu rekomenduje się nie zakładanie ubrań od razu.

Kolejnym zaleceniem do którego warto się stosować jest powstrzymanie się z aplikacją dezodorantów tuż po goleniu skóry. Niestety, może to powodować różnego rodzaju podrażnienia oraz nieprzyjemnie odczucie szczypania lub w ekstremalnych przypadkach pieczenia skóry.  Dzieje się tak, ponieważ, kosmetyki te zawierają liczne substancje aktywne. Poleca się zachować odstęp pomiędzy goleniem się a użyciem kosmetyków.

Każdy rodzaj dezodorantu ma swoje zalety i wady. Dezodoranty antyperspiracyjne powstrzymują powstawanie potu, natomiast dezodoranty do stóp pomagają wyeliminować przykry zapach ze stóp.

Najgorszy dezodorant dla mężczyzn

Na rynku istnieje wiele różnych rodzajów męskich dezodorantów i antyperspirantów. Jednak nie wszystkie z nich są warte stosowania. Najgorsze dezodoranty dla mężczyzn zawierają składniki, które w rzeczywistości są szkodliwe i  zawierają na przykład szkodliwe aluminium co może sprawić, że będziesz gorzej pachniał.

Jeśli chcesz uniknąć posiadania nieprzyjemnego zapachu ciała, ważne jest, aby wybrać dezodorant dla mężczyzn, który zawiera naturalne składniki. Niektóre z najlepszych naturalnych opcji obejmują olejek lawendowy, wyciąg z oczaru wirginijskiego i sodę oczyszczoną. Te składniki pomogą zachować zdrową skórę i wolną od podrażnień.

Podsumowanie

Znalezienie najlepszego dezodorantu dla mężczyzn może być trudne, zwłaszcza jeśli masz wiele różnych typów ciała i preferencji. Dlatego właśnie stworzyliśmy te porady o dostępnych obecnie na rynku produktach. Te produkty zapewnią Ci długotrwałą ochronę przed potem i nieprzyjemnym zapachem. Niezależnie więc od tego, czy szukasz nowego dezodorantu, czy też chcesz zaktualizować swój dotychczasowy, koniecznie sprawdź nasze wskazówki!

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: