schmid_historic_building_small

Nieoczywisty kierunek włoskich wakacji

Dobra pogoda i ciepła woda zachęcają do urlopu we Włoszech. Włochy to nie tylko nadmorskie piaszczyste plaże, to także urokliwe miasteczka położone u podłoża majestatycznych gór. Okazuje się, że Polacy często odwiedzają Południowy Tyrol i gospodarstwa Roter Hahn: szczególną sympatią darzymy okolice Merano, Bruneck i Bolzano.

Miasteczka południowego Tyrolu

Do najchętniej odwiedzanych miejsc w Południowym Tyrolu należy Merano. Ta wyjątkowa miejscowość uważana jest za jeden z najpiękniejszych kurortów uzdrowiskowych w całych Alpach. Z 4-kilometrowej promenady rozciąga się wspaniały widok na dachy miasta i górskie szczyty. Jako główną atrakcję można wymienić nowoczesne termy z kompleksem basenów oraz licznymi zabiegami dla kuracjuszy. Warta polecenia jest także zabytkowa zabudowa starówki oraz przepiękne ogrody zamku Trauttmansdorff – zamkowe mury odwiedzała niegdyś sama cesarzowa Sissi! Ponad miastem rozciąga się Meran 2000 – uznany ośrodek narciarski, który latem stanowi doskonały punkt widokowy.

W tej okolicy warto zatrzymać się na farmie Gasserhof – poza pięknymi widokami gospodarstwo oferuje też zakup unikatowych produktów: syropów kwiatowych oraz licznych domowych przetworów.

Gasserhof

Dużym zainteresowaniem turystów cieszy się również Bruneck. Położona w Dolomitach miejscowość przyciąga zwłaszcza miłośników aktywnego wypoczynku – jest świetną bazą wypadową do górskich wędrówek albo spacerów po pobliskich dolinach. Powyżej miasta stoi zamek, w którego wnętrzu ulokowano Messner Mountain Museum – muzeum przybliżające tematykę gór, alpinizmu oraz osadnictwa w tych rejonach. Co ciekawe, muzeum zostało założone przez wybitnego himalaistę – Reinholda Messnera.

Odwiedzającym Bruneck polecamy nocleg w Christlrumerhof – eleganckie, klimatyczne wnętrza będą sprzyjać odpoczynkowi, a dodatkową atrakcją dla dzieci mogą być rozmaite hodowane na farmie zwierzęta.

Christlrumerhof

Grono faworytów zamyka Bolzano. Miasto o bogatej historii, łączące w sobie wpływy austriackie i włoskie. Jedną z największych atrakcji turystycznych jest Muzeum Archeologiczne. Znajdująca się w nim mumia Ötziego, zwanego też „Człowiekiem z lodu”, liczy sobie 5300 lat. Sam Ötzi uznany został za najstarszego człowieka na ziemi. Dodatkowo na odwiedzających Bolzano czeka piękna starówka z licznymi kawiarniami i urokliwymi straganami, a także stojąca przy głównym placu gotycka katedra.

Jeśli rozważasz urlop w tym rejonie, koniecznie sprawdź ofertę gospodarstwa Weingut Schmid Oberrautner – to niewielka położona w sercu Bolzano winnica, która łączy w sobie czarujący, wiejski klimat z urokami tętniącego życiem miasteczka. W tym miejscu możemy nie tylko skosztować wspaniałego domowego wina, ale też zatrzymać się na kilka dni niezapomnianego urlopu.

Weingut Schmid Oberrautner

Wszystkie pola:

array(19) { ["is_home_page_title"]=> bool(true) ["watermark"]=> string(0) "" ["author"]=> string(8) "opr.red." ["use_video"]=> bool(false) ["video"]=> string(0) "" ["show_map"]=> bool(false) ["latlng"]=> bool(false) ["highlight_search"]=> bool(false) ["country"]=> string(0) "" ["interesting_places"]=> string(0) "" ["meta_title"]=> string(0) "" ["meta_key"]=> string(0) "" ["meta_desc"]=> string(0) "" ["key_words"]=> string(0) "" ["is_news"]=> bool(false) ["is_outwear"]=> bool(false) ["is_sprzet"]=> bool(false) ["is_poradnik"]=> bool(false) ["home-visible"]=> bool(false) }

key_words:

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

watermark:

interesting_places:

author: opr.red.

latlng:

highlight_search:

is_news:

is_home_page_title: 1

is_poradnik:

is_sprzet:

is_outwear:

use_video:

video:

show_map:

Pola do umieszczenia w nagłówku

meta_title:

meta_keys:

meta_desc:

Pola do umieszczenia w treści

watermark:

watermark:

author: opr.red.

meta_desc: